استخدام در بخش هوش مصنوعی نتفلیکس با دستمزد 900 هزار دلار در میان اعتصابات

بخش هوش مصنوعی نتفلیکس

در حالی که بازیگران و نویسندگان بر سر غرامت عادلانه و محافظت در برابر تجاوز هوش مصنوعی به مشاغل اعتصاب کرده اند. بخش هوش مصنوعی نتفلیکس برای استخدام یک مدیر چیزی بین 300 تا 900 هزار دلار دستمزد پرداخت می کند. طبق گزارش انجمن بازیگران سینما (Sag-Aftra)، 87 درصد از بازیگران این انجمن کمتر از 26000 دلار در سال درآمد دارند.

استفاده از هوش مصنوعی در تولید فیلم و سریال تلویزیونی چه برای نوشتن فیلمنامه، چه شبیه سازی بازیگران، یا ایجاد و توسعه ایده های خلاقانه یکی از موارد اصلی اختلاف در مذاکرات بین تولیدکنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) بوده است. و اتحادیه بازیگران و انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) به همین دلیل اعتصاب کرده اند. نویسندگان از ماه می اعتصاب کرده اند. بازیگران اوایل این ماه به اعتصاب نویسندگان پیوستند. این اولین اعتصاب مشترک از سال 1960 است که به شدت هالیوود را به توقف کامل تهدید می کند.

شغل مربوط به هوش مصنوعی صلاحیت‌های مبهم مرتبط با یادگیری ماشین را فهرست می‌کند. اما به اهداف دورتر شرکت برای هوش مصنوعی در «تمام زمینه‌های کسب‌وکار» اشاره دارد. یک بخش جداگانه «یادگیری ماشینی» در وب‌سایت شرکت می‌گوید که بخش هوش مصنوعی نتفلیکس برای «شکل دادن کاتالوگ فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی با یادگیری ویژگی‌هایی که محتوا را موفق می‌کند» و «بهینه‌سازی تولید فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی اصلی» استفاده خواهد شد.

بخش هوش مصنوعی نتفلیکس

هوش مصنوعی در بخش های نتفلیکس

این تنها موقعیت جدید هوش مصنوعی نیست که نتفلیکس به دنبال آن است. گزارش ها حاکی از آن است که بخش هوش مصنوعی نتفلیکس به دنبال استخدام یک مدیر فنی برای هوش مصنوعی مولد در استودیوی بازی خود تا سقف 650000 دلار در سال است. هوش مصنوعی مولد می تواند متن، تصاویر و ویدئو را از داده های ورودی تولید کند که می تواند برای ایجاد محتوای اصلی یا برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

 تلاش‌های مولد هوش مصنوعی این شرکت قبلاً به ثمر نشسته است. اوایل این ماه، نتفلیکس برای اولین بار یک سریال دوست‌یابی واقعیت اسپانیایی به نام Deep Fake Love را به نمایش گذاشت که در آن از اسکن صورت و بدن شرکت‌کنندگان برای ایجاد شبیه‌سازی‌های «دیپ‌فیک» از خودشان و شرکت استفاده می‌شود. بخش بازی از هوش مصنوعی برای تولید روایت و گفتگو استفاده کرده است.

دیزنی همچنین چندین موقعیت مرتبط با یادگیری ماشین را فهرست کرده است. اگرچه محدوده دستمزد را مشخص نکرده است. در طی تماس اخیر باب ایگر مدیر اجرایی که درخواست بازیگران و نویسندگان برای غرامت بیشتر را «غیر واقعی» خوانده است. به مشکلات احتمالی این شرکت در ادغام هوش مصنوعی در مدل تجاری خود اشاره کرد. همانطور که روزنامه نگار لی فانگ گزارش داد، او گفت: «در واقع، ما در حال حاضر شروع به استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد برخی کارایی ها و در نهایت برای ارائه خدمات بهتر به مصرف کنندگان کرده ایم.»

بخش هوش مصنوعی نتفلیکس

خطرات استفاده از هوش مصنوعی

اما همچنین واضح است که هوش مصنوعی بسیار مخرب خواهد بود و مدیریت آن می تواند بسیار دشوار باشد. به ویژه از این منظر که می تواند جایگاه شغلی بسیاری از افراد از جمله بازیگران و نویسندگان را به خطر بیندازد.

هوش مصنوعی در چند هفته اول اعتصاب مشترک، نقطه اشتعال شدیدی بود. به ویژه پس از آن که دانکن کرابتری-ایرلند، مذاکره کننده ارشد گفت که استودیوها «پیشنهاد کرده اند که بازسیگران روزمزد ما باید بتوانند اسکن شوند و برای آن پول دریافت کنند. پس از آن شرکت صاحب تصویر و چهره آنها می شود و می تواند تا ابد از آنها استفاده کند.در هر پروژه ای که می خواهد. بدون رضایت و بدون غرامت می تواند این کار را انجام دهد.

با توجه به شرایط کنونی به نظر می رسد اعتصاب بازیگران تا اواسط پاییز ادامه داشته باشد.

منبع Theguardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =