10 فیلم با موضوع کریسمس محصول نتفیلکس

حتی با وجود فیلم‌های اخیراً تحسین‌شده‌ای مانند Glass Onion: A Knives Out Mystery، نتفلیکس همیشه در فیلم‌های اورجینال خود موفق واقع نشد‌ه است. با این حال، این سرویس پخش یک رهبر شگفت انگیز در زمینه محتوای تعطیلات و کریسمسی است. در این مقاله قصد بر این است تا به معرفی فیلم با موضوع کریسمس بپردازیم.

The Christmas Chronicles 2 (2020)

The Christmas Chronicles 2 (2020)

پس از موفقیت بزرگ فیلم اول، The Christmas Chronicles 2 شادی جادویی و روحیه کریسمسی را به ارمغان می آورد. دقیقا چیزهایی که بینندگان در مورد فیلم اول دوست داشتند. در این فیلم کیت دوباره با بابانوئل متحد می‌شود تا به جلوگیری از لغو کریسمس بلسنیکل توسط یک جن سرکش کمک کند.

متأسفانه، به نظر می رسد که بازدهی این فیلم رو به کاهش بود‌ه، زیرا قسمت دوم سر و صدای بسیار کمتری به پا کرد. اما کرت راسل، گویی که برای ایفای نقش بابانوئل به دنیا آمد‌ه است، زیرا او هنوز هم با گرما، جذابیت، صدای نرم و حال و هوای آرام خود، جذابیت زیادی را برای این شخصیت به ارمغان می آورد.

Holidate (2020)

Holidate (2020)

فهرست فیلم‌های اورجینالِ با موضوع کریسمس در نتفلیکس بدون این فیلمِ رام-کام تکمیل نخواهد شد. و Holidate همان فیلم نمادینی است که در موردش صحبت می کنیم. این فیلم که اثر سال 2020 است، داستان دو غریبه‌ی مجرد را دنبال می‌کند که توافق می‌کنند در هر رویدادی که در تمام طول سال به آنها دعوت می‌شوند، همراه یکدیگر باشند، اما در نهایت عاشق همدیگر می‌شوند.

این فیلم به شدت مورد استقبال منتقدان قرار گرفت زیرا حس و حال فیلم های کریسمسی را در خود دارد. و با وجود استقبال سرد و یخیِ مخاطبان از آن، هنوز هم یکی از بزرگترین موفقیت های نتفلیکس محسوب می شود. طبق گزارش Variety، این فیلم یکی از پربیننده ترین فیلم ها در سال 2020 بود و 68 میلیون خانواده آن را تماشا کردند.

A Very Harold & Kumar Christmas (2011)

A Very Harold & Kumar Christmas (2011)

وقتی در سال 2004، Harold & Kumar Go to White Castle منتشر شد، هیچکس فکرش را هم نمی کرد که این سری آنقدر پیشرفت کند که در آینده به سینماهای 3D راه پیدا کند.

از آنجایی که این سری، روی طنز بی‌ادبانه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند و هر فیلم یک کمدی بسیار سیاه است، فیلم کریسمسیِ اثر سال ۲۰۱۱ تفاوتی ندارد، زیرا این دو درگیر درگیری‌های اوباش می‌شوند و هارولد به طور تصادفی به صورت بابانوئل شلیک می‌کند. این فیلم یک فیلم با موضوع کریسمس است که می تواند شما را در ایام فراغت سرگرم کند.

Jingle Jangle: A Christmas Story (2020)

Jingle Jangle: A Christmas Story (2020)

یکی دیگر از فیلم‌های اورجینال نتفلیکس، Jingle Jangle: A Christmas Story است که با اکثر فیلم‌های هم‌دوره‌ی خود متفاوت است. این فیلم نه تنها یک فانتزیِ پر از جذاب ترین جلوه های بصری در این ژانر است، بلکه یک فیلم موزیکالِ زیبا نیز هست. این اثر، داستانِ یک اسباب‌بازی‌ساز و نوه‌اش را دنبال می‌کند که با شاگرد شیطانی اسباب‌بازی در حال جنگ هستند.

Jingle Jangle پر از اسباب بازی های حساس و اختراعات جادویی است. و در جایی که این روزها بیشتر جلوه‌های بصری فیلم‌ها دیجیتال هستند، مقدار شگفت‌انگیزی از جلوه‌های عملی مکانیکی وجود دارد که حس قدیمیِ فیلم (به خصوص فیلم با موضوع کریسمس) را القا می‌کند.

Just Another Christmas (2020)

Just Another Christmas (2020)

فیلم‌های خارجی‌زبانِ با موضوع کریسمس زیادی در ایالات متحده محبوب نشده‌اند، اما این فیلم برزیلی، سا‌خته سال 2020 مملو از شوخی‌های عالی و شادِ کریسمسی است.

این فیلم داستان مردی را دنبال می‌کند که از کریسمس متنفر است و در یک حلقه زمانی در طول فصل تعطیلات گیر می کند. این موضوع نسبتاً قابل پیش بینی و کلیشه است، زیرا او، معنای واقعی کریسمس را در حالی که در حلقه گیر کرده است، یاد می گیرد. اما با این حال، این فیلم باز هم بسیار سرگرم‌کننده است و صحنه های کمدی بی‌نظیری دارد.

A Boy Called Christmas (2021)

A Boy Called Christmas (2021)

پسری به نام کریسمس که کمتر از یک ماه سن دارد، آخرین تلاش نتفلیکس برای ساخت یک فیلم کلاسیک کریسمسی است. با توجه به اینکه در حال حاضر فیلم‌های سرگذشتی با فیلم‌هایی مانند کروئلا و جوکر در میان هستند، این فیلمِ نتفلیکسی، داستان سرگذشت پدر کریسمس را روایت می کند.

به عنوان یک پسر جوان، نیکولاس برای جستجوی دهکده افسانه‌ای Elfhelm فرستاده می‌شود و زمانی که بالاخره آن را پیدا می‌کند، الهام‌بخشِ ایجاد روز کریسمس می‌شود.صحنه هایی از این فیلم که در Elfhelm جریان دارند، بسیار رنگارنگ و از نظر بصری خیره کننده هستند.

The Christmas Chronicles (2018)

The Christmas Chronicles (2018)

وقتی دو کودک سعی می‌کنند بابانوئل را روی نوارِ فیلم در The Christmas Chronicles ثبت کنند، وقتی که باید به او کمک کنند همه هدایایش را به موقع تحویل دهند، بیشتر از چیزی که چانه‌زنی می‌کردند، دریافت می‌کنند. این فیلم با دیگر فیلم های کریسمسی شباهت های زیادی دارد اما باز با این حال چیزهای دوست داشتنی زیادی در آن وجود دارند.

واضح است که بابانوئل ستاره نمایش در این فیلم است، و برخلاف همیشه به تصویر کشیده‌ شد‌ه است، باحال و مملو از ارجاعات فرهنگ پاپ – معلوم است که بابانوئل طرفدار جنگ ستارگان است!

Shaun The Sheep: The Flight Before Christmas (2021)

Shaun The Sheep: The Flight Before Christmas (2021)

تقریباً از ناکجاآباد پیدایش شد؛ درست مانند گربه چکمه‌پوش که موفق‌تر از اولین فیلم شرک بود، بره ناقلا نیز به عنوان یک اسپین‌آف از مجموعه‌ی محبوب والاس و گرومیت شروع به کار کرد، اما به فرنچایز خودش تبدیل شد. گوسفند دمدمی، فیلم سینماییِ مخصوص خود را دارد، این یک برنامه تلویزیونی موفق است، و اکنون، یک ویژه برنامه کریسمسی جدید وجود دارد که حتی بهتر از فیلم اصلی است.

اگرچه این فیلم تنها 30 دقیقه‌ای است، اما یک فیلم با موضوع کریسمس جالب و دوست داشتنی به حساب می‌آید.

White Christmas (1954)

White Christmas (1954)

از میان تمام فیلم‌های چند دهه‌ی اخیر کریسمسی، کریسمس سفید به‌طور ناعادلانه‌ای نادید‌ه گر‌فته می‌شود و در سایه فیلم‌هایی مانند It’s a Wonderful Life زندگی می‌کند. این فیلم همچنین روایتی شبیه به The Bishop’s Wife دارد، که یکی از قدیمی ترین فیلم های کریسمسی تمام دوران دارد.

در The Bishop’s Wife، شخصیت اصلی و شوهرش باید برای نجات کلیسای خود پول جمع کنند. و در کریسمس سفید، یک گروه آواز و رقص و یک خواهر با هم متحد می شوند تا یک مسافرخانه شکست‌خورده را نجات دهند.

Klaus (2019)

Klaus (2019)

Roma، The Irishman، Marriage Story، و هر فیلم دیگری که مورد تحسین منتقدان قرار گر‌فته و نامزد جایزه اسکار شد‌ه است، ممکن است رتبه بالایی داشته باشد، اما از نظر نمرات IMDb، کلاوس بهترین فیلم اورجینال نتفلیکس است. از بین تمام فیلم‌های اختصاصی این پلتفرم، شگفت‌انگیز است که انیمیشنی با موضوع کریسمس که مخاطب آن کودکان هستند، بالاترین امتیاز را داراست.

دلیلش این نیست که نتفلیکس هیچ فیلم اورجینال فوق العاده‌ای ندارد، اما گواهی بر این است که کلاوس چقدر خارق‌العاده است. این فیلم درباره یک پستچی است که پس از اینکه ثابت می‌کند در کارش افتضاح است، برای کار در قطب شمال فرستاد‌ه می‌شود تا با اسباب‌بازی‌ساز اسرارآمیزی دوست شود. این انیمیشن دیدگاه متفاوتی را نسبت به بابانوئل بیان می‌کند و پر از صحنه‌های زیبا و دلگرم‌کننده است. دیدن این انیمیشن برای هر سنی پیشنهاد می‌شود!

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =