دلایل غیبت سیلوستر استالونه در فیلم Creed3

با خبرسازی فروش فوق‌العاده فیلم جدید مایکل بی.جردن یعنی Creed3، بسیاری از طرفداران دنیای فیلم به خصوص طرفداران این مجموعه چه از خود و چه از بقیه در فضای مجازی پرسیده‌اند: پس سیلوستر استالونه یا همان راکی بالبوا کجاست؟

استالونه که بر خلاق این بار در هر دو فیلم قبلی کرید حضور داشته است و حتی بابت نقش‌آفرینی در آن نامزد دریافت اسکار شده است، اما تصمیم گرفته است تا این بار در Creed3 حضور نداشته باشد.

این در حالی است که این فیلم حتی با داستان متفاوتش نسبت به فیلم‌های قبلی و حتی مجموعه راکی، از نام راکی در داستان استفاده کرده است و نام استالونه نیز در لیست تهیه‌کنندگان آن به چشم می‌خورد.

این اولین باری است که در نه فیلم این مجموعه، استالونه به عنوان شخصیت اصلی یا شخصیت مکمل به طور کلی غایب است و اولین باری است که راکی بالبوا در فیلمی که پایه‌گذار داستان است حضور ندارد.

سوال اصلی این است که چرا؟ دلیل غیبت او در Creed3 چیست؟

جواب کوتاه این است: گویا استالونه با این فیلم و خلاقیتی که کارگردان به خرج داده است، ارتباط برقرار نکرده است و ترجیح می‌داد که این فیلم و این دنباله توسط عوامل قبلی از جمله اروین وینکلر ساخته شود.

Creed III، توسط کینان کوگلر و زک بیلین نوسته شده است که مانند فیلم‌های قبلی این فرانچایز نیست و حال و هوای متفاوتی نسبت به آن‌ها دارد.

استالونه در مصاحبه‌ای با THR درباره مخالفتش با این اثر گفته است: «این یک موقعیت با احتمال پشیمانی بسیار زیاد بود. من می‌دانستم که به چه صورت پیش خواهد رفت.»

«این فیلم به شکلی ساخته شده است که با نظر من تا حدی منافات دارد. این فیلم (فیلم مایکل بی. جردن) با فیلم‌های قبل (فیلم‌های اروین وینکلر) فلسفه‌ای متفاوت دارد. من برایشان آرزوی موفقیت دارم اما من چیزی بیشتر از انسان‌های احساساتی و درگیر آن هستم. من دوست دارم که قهرمانانم کتک بخورند، اما دوست ندارم که وارد سیاهی شوند. احساس می‌کنم که مردم به اندازه کافی سیاهی دیده‌اند.»

مایکل بی. جردن نیز علاقه بسیاری به ساخت یک فیلم در مجموعه کرید فقط و فقط مختص آدونیس داشته است.

فیلم اول Creed درباره رابطه راکی و آدونیس بود و فیلم دوم درباره آدونیسی بود که به دنبال راه و مسیری برای خودش بود. برای جردن، این مهم بود که فیلمی بسازد که درباره خود آدونیس باشد، نه آدونیس زیر سایه راکی.

مایکل بی. جردن در افتتاحیه Creed III  در پاسخ به HOT97 گفته است: « دی‌ان‌ای اسلای و راکی در سرتاسر این مجموعه وجود دارد و شاید حتی در تک تک ما؛ شما نمی‌توانید کرید یا راکی را ببینید و متوجه سایه قهرمانان آن نشوید. اما من می‌خواستم آدونیس روی پای خودش بایستد. برای انجام این کار نیاز بود تا ما به گذشته برویم. به سال‌هایی که تغییرات اساسی شخصیت‌ آدونیس در آن رقم خورده است. احساس می‌کنم که Creed III توانسته است فیلمی درباره خود آدونیس و خانواده‌اش باشد. حداقل ما تلاش کردیم تا داستان اینگونه باشد.»

دلیل مهم‌تر غیبت راکی شاید رابطه قوی استالونه و وینکلر است. رابطه‌ای که به قدری قوی هست که شاید دیگر نقش راکی را بازی نکند. که البته جای تعجب هم ندارد، این دو از سال 1976 تا به امروز کنار یکدیگر بوده‌اند.ند.انثیی….بئبئب

استالونه در مصاحبه دیگری باSiriusXM host Jessica Shaw  گفته است که قطع ارتباطش با فرانچایز راکی فشار عاطفی بسیاری را برایش رقم زده است. همچنین گفته است که مجبور به انجام این کار بوده است زیرا نمی‌توانست با شخصیت و داستانی متفاوت از چیزی که حدود 47 سال بوده است، ارتباط برقرار کند. که واضح است منظورش غیبت وینکلر در Creed III پس از این همه سال است.

منبع: Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هجده =