چاک ونپر، الهام بخش سری فیلم های “راکی” مجسمه ی خودش را خواهد داشت


چاک ونپر، بوکسور حرفه ای تمام عیاری که تقریبا محمد علی کلی سنگین وزن رو شکست داد و باعث الهام سیلوستر استالون و فیلم های “راکی” شد، امروز مفتخر به دریافت مجسمه اش در شهر خودش شد. مووی 21 از آخرین اخبار سینمای هالیوود خبر میدهد…


ونپر در دوران کاری خودش یک مبارز نادر بود. ونپر به خاطر علاقه ی زیادش به دفع ضربه های بیشمار به اسم “خون ریز بایونه” شناخته میشد. بازی ونپر در مقابل محمد علی کلی در 24 مارچ 1976 قرار بود یک سکوی قهرمانی آسون برای کلی باشه.
این بازی اولین بازی علی بعد از پس گرفتن عنوان قهرمانی اش از جورج فورمن که به اسم “غرش در جنگل” معروف شده بود و در کینشاسا، زایره ی آفریقا برگزار شد بود.


بازی در ریچ فیلد اوهایو برگزار شد. تیترهای خبری پر شده بود از:” به سفید پوسته یه استراحتی بده”
هیچکس شانسی برای وپنر قائل نبود.

ولی وپنر جلوی خودش رو نگرفت و علی رو ناک اوت کرد و مثل چکش بهش ضربه زد. بازی در حالی وارد راند 15 ام شده بود که نتیجه ی نهایی هنوز در ابهام بود، ولی علی تونست وپنر رو ناک اوت کنه و عنوانش رو پس بگیره.


استالن هم بین کسایی بود که با شگفتی‌ اون رو تماشا میکرد و ازش برای انرژی و الهام گرفتن برای سری فیلم های “راکی” استفاده میکرد. تا به همین امروز، مجسمه ی راکی یکی از جذابیت های توریستی در شهر فیلادلفیا است، پس اینکه الهام بخش فیلم هم مجسمه ی خودش رو داشته باشه کاملا برازنده است.

مطالب مرتبط: ساماریتان، آخرین فیلم سیلوستر استالن


وپنر حالا 83 ساله است و به جمع بوکسر های اسطوره ای مثل لری هومز، گری کنی، و ایران بارکلی و لیو شریبر که نقش وپنر رو در فیلم “Chuck” بازی میکنند پیوست.


وپنر در مورد اینکه چقدر این مجسمه براش ارزش داره صحبت کرد:
“دلیلی که من اینجا هستم همه ی شماها هستین. من هیجوقت نمیتونم کار بایونه رو جبران کنم. میخوام از شهردار تقاضا کنم، وقتی بمیرم، سوزانده میشم، من رو پایین همین مجسمه بچسبونید.”
پارچه ی پوشاننده ی مجمسه ی 6 فوتی تم راکی داشت که خیلی به مجسمه میخورد.

منبع: Deadline

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هشت =