رتبه‌بندی بهترین فیلم های گلندا جکسون

بهترین فیلم های گلندا جکسون

گلندا جکسون عضو سابق پارلمان و ستاره سینمای بریتانیا بود. او به خاطر بازی های به یاد ماندنی اش در فیلم های Women in Love، Sunday Bloody Sunday، و A Touch of Class شناخته شده است. با معرفی بهترین فیلم های گلندا جکسون همراه باشید.

7. Stevie (1978)

Stevie از بهترین فیلم های گلندا جکسون

شاعر انگلیسی، استیوی اسمیت، بیشتر عمرش را با عمه‌اش (مونا واشبورن) در حومه لندن زندگی کرده است. و با کارش از زندگی معمولی و طبقه متوسط ​​خود فرار کرده است. او لحظات مهم گذشته خود را مانند دوست‌پسر سابقش به یاد می آورد. درگیری با ارزش های اجتماعی سنتی و شهرت اواخر زندگی، زندگی عالی اما تنهای او را آشکار می کند.

استیوی اقتباسی از نمایشنامه سال 1977 اثر هیو ویتمور است که داستان عاطفی شاعر بریتانیایی، استیوی اسمیت را روایت می‌کند. جکسون که پیش از این، نقش استیوی را در تئاتر بازی می‌کرد، کاملاً با این نقش آشنا بود.

6. Women in Love (1969)

Women in Love از بهترین فیلم های گلندا جکسون

در شهر کوچک معدنی بلدوور، دو خواهر، اورسولا (جنی لیندن) و گودرون برانگون با دوستانی، به نام های روپرت (آلن بیتس) و جرالد (الیور رید) در یک عروسی ملاقات می کنند و در نهایت با هم قرار می گذارند. همانطور که روابط آنها شروع به رشد می کند و چالش های بسیار متفاوتی پیدا می کند، هر کدام در مورد ماهیت واقعی عشق، تعهد و دنیای طبقه بالای جامعه انگلیسی می آموزند.

زنان عاشق یک درام عاشقانه بر اساس رمان جنجالی 1920 نوشته دی اچ لارنس به کارگردانی کن راسل است. این فیلم موفقیت‌آمیز بود و نقدهای مثبتی را از سوی منتقدانی که جکسون را به خاطر بازی استثنایی‌اش مورد توجه قرار دادند، دریافت کرد. زنان عاشق چهار نامزدی جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را به دست آورد. و جکسون اولین نامزدی اسکار خود را دریافت کرد و جایزه بهترین بازیگر زن را برد. این اثر از بهترین فیلم های گلندا جکسون است.

5. Mary, Queen of Scots (1971)

Mary, Queen of Scots از بهترین فیلم های گلندا جکسون

پس از مرگ همسرش، فرانسیس دوم، پادشاه فرانسه، مری استوارت جوان، ملکه اسکاتلند (ونسا ردگریو) به اسکاتلند بازمی‌گردد و در آنجا با چالش‌ها و دشمنان زیادی که می‌خواهند بر کشور حکومت کنند، مواجه می‌شود. همانطور که مری به یک چهره عمومی مطلوب تبدیل می شود، ملکه الیزابت اول می ترسد که جاه طلبی های او به تهدیدی برای تاج و تخت تبدیل شود.

جکسون نقش ملکه الیزابت اول را در فیلم تاریخی مری، ملکه اسکاتلند بازی می کند که در مجموع هفت نامزدی جایزه اسکار را به دست آورد.

4. Hopscotch (1980)

Hopscotch از بهترین فیلم های گلندا جکسون

وقتی مامور سیا، مایلز کندیگ (والتر ماتائو) نمی تواند چشمانش را بر روی رفتار نادرست رئیس خود و سازمان دولتی ببندد، همه ردی از کار خود را می سوزاند و برمی خیزد. کندیگ در حالی که یک قدم از مافوقش جلوتر است، به اتریش می‌رود و در آنجا با دوست دختر سابقش، ایزوبل، ملاقات می‌کند. و تصمیم می‌گیرد که خاطرات کاملی بنویسد که جنایات سیا را افشا می‌کند.

هاپسکاچ یک فیلم جاسوسی و توطئه آمیز است که بر اساس رمانی از برایان گارفیلد در سال 1975 ساخته شده است. و همچنین ند بیتی، سم واترسون و آن هانی در آن ایفای نقش می کنند. این اثر از بهترین فیلم های گلندا جکسون است.

3. The Music Lovers (1971)

The Music Lovers از بهترین فیلم های گلندا جکسون

پیوتر چایکوفسکیِ آهنگساز (ریچارد چمبرلین) به موفقیت بزرگی دست یا‌فته. و عنوان قابل احترامی را به عنوان یکی از بزرگترین آهنگسازان موسیقی زمان خود به دست آو‌رده است. اما پشت درهای بسته، با آسیب های گذشته و پذیرش تمایلات جنسی خود دست و پنجه نرم می کند. پیوتر در حالی که سعی می کند اسرار خود را پنهان کند، با زنی سرزنده ازدواج می کند که میل جنسی او فقط چایکوفسکی را تشویق می کند تا به خواسته هایش عمل کند.

عاشقان موسیقی زندگی خصوصیِ تخیلی آهنگساز مشهور روسی، پیوتر چایکوفسکی را بررسی می کند. منتقدان فیلم را به دلیل داستان عجیب و اشتباهات تاریخی آن مورد انتقاد قرار دادند، اما بسیاری همچنین خاطرنشان کردند که تنها لطف نجات دهنده آن، بازی قدرتمند جکسون در نقش همسر چایکوفسکی، نینا است. این فیلم از بهترین فیلم های گلندا جکسون است.

2. Elizabeth is Missing (2019)

Elizabeth is Missing از بهترین فیلم های گلندا جکسون

مود هورشام یک بیوه و مادربزرگ است که از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و از برچسب کمک می‌گیرد تا با محو شدن حافظه‌اش، چیزها را به یاد بیاورد. وقتی دوستش الیزابت (مگی استید) برای ملاقات برنامه‌ریزی‌شده‌شان حاضر نمی شود، شروع به فکر می کنداو گمان می‌کند که اتفاق وحشتناکی برای او رخ دا‌ده است و شروع به تحقیق می کند اما همانطور که او به دنبال الیزابت می گردد، راز دیگری از گذشته خود را به یاد می آورد که مربوط به ناپدید شدن خواهرش است.

تریلر روانشناختی، الیزابت گم شده است، بازگشت جکسون به حرفه بازیگری را پس از بیش از 30 سال نشان داد.

1. Marat/ Sade (1967)

Marat/ Sade از بهترین فیلم های گلندا جکسون

در یک مرکز بهداشت روان در سال 1808، مارکی دو ساد (پاتریک مگی) نمایشنامه‌ای را تنظیم می‌کند که قتل ژان پل مارات (یان ریچاردسون) توسط شارلوت کوردی را به تصویر می‌کشد.

Marat/Sade اولین نقش اصلی جکسون در صنعت سینما و همچنین یکی دیگر از شخصیت‌های آشنا برای این بازیگر بود. چرا که وی قبلاً در تئاتر نقش شارلوت کوردی را بازی کرده بود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =