7 تا از بهترین فیلم های هیو جکمن از نگاه IMDB

به نظر می‌رسد هیو جکمن زمانی که برای اولین بار نقش ولورین را در فیلم X-Men بازی کرد، یک شبه مشهور شد. ولی آیا واقعا همینطور است؟

با اعلام خبر بازگشت هیو جکمن به نقش ولورین در ددپول ۳، طرفداران این بازیگر دوباره به شهرت جکمن پر و بال دادند. او عملا در آمریکا ناشناخته بود تا اینکه در فیلم X-Men در نقش ولورین بازی کرد. او از آنجا به سرعت به یکی از محبوب‌ترین و متفاوت‌ترین ستاره‌های هالیوود تبدیل شد. فیلم های هیو جکمن اغلب سراسر هیجان هستند.

جکمن به خاطر کارهای فوق‌العاده‌اش در فیلم‌های بلاک باستر و نقش‌آفرینی معروف است که مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند. البته همه پروژه‌های او مورد توجه قرار نگرفته‌اند. رای دهندگان در IMDb بهترین فیلم های هیو جکمن را چه می‌دانند؟

7/7

X2: X-Men United (2003) – 7.4

هیو جکمن در ایکس من

در حالی که اولین فیلم X-Men مقد‌مه خوبی برای جکمن در نقش ولورین بو‌د، او واقعا شروع به نشان داد‌ن پتانسیل خود در دنباله اول کرد.

این فیلم شخصیت‌های جدید و سرگرم‌کننده‌ای مانند NightCrawler را به فیلم اضافه می‌کند و این بار با سکانس‌های شگفت ‌انگیزی، واقعا در عمل بهبود می‌یابد. جکمن یک بار دیگر با عنوان گذشته مرموز ولورین بخش بزرگی از داستان را به خود اختصاص می‌دهد.

6/7

Les Misérables (2012) 7.5

هیو جکمن در فیلم Les Misérables

اگرچه جکمن به عنوان یک ابرقهرمان بدذات روی پرده سینما برای بسیاری از طرفداران شنا‌خته می‌شود، اما بر کسی پوشید‌ه نیست که مهارت‌های بسیار دیگری نیز دارد.
جکمن در این فیلم نقش ژان وال ژان، زندانی سابق را بازی می‌کند که تلاش می‌کند زندگی خود را در فرانسه‌ی قرن نوزدهم تغییر دهد اما یک قانون‌شکن بی رحم (راسل کرو) او را تعقیب می‌کند. بسیاری این فیلم را نسخه‌ای هیجان‌انگیز از داستان می‌دانند و جکمن برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد‌ه است.

5/7

The Greatest Showman (2017) – 7.5

هیو جکمن در فیلم The Greatest Showman

معروف است که جکمن استعداد موسیقایی قابل توجهی دارد که هم در فیلم‌ها و هم روی صحنه از آن استفاده کرد‌ه است. The Greatest Showman یک بار دیگر به جکمن اجازه می‌دهد تا این جنبه از استعداد خود را در ماجراجویی موسیقایی درباره خلق سیرک معروف جهان بپذیرد.
این فیلم جنبه‌های تاریک‌تر داستانی واقعی را به تصویر می‌کشد، اما مخاطبان از این فیلم موسیقیایی هیجان‌زده شدند.

4/7

X-Men: Days of Future Past (2014) – 7.9

هیو جکمن در فیلم مردان ایکس

در این فیلم برای تغییر آینده‌ای که در آن جهش‌یافته‌ها شکار می‌شوند، ولورین به‌موقع فرستاد‌ه می‌شود تا از پروفسور ایکس جوان و مگنتو کمک بگیرد.
طرح جاه‌طلبانه ترکیب بازیگران قدیمی با جوان‌ها به طرز شگفت‌انگیزی جواب داد. فیلم یک ماجراجویی ابرقهرمانی فوق‌العاده سرگرم‌کننده را می‌سازد که پر از ریسک بالا و لحظات هیجان‌انگیز است.

3/7

Logan (2017) – 8.1

هیو جکمن در فیلم لوگان

تا پیش از اعلام اخیر ددپول ۳، طرفداران فکر می‌کردند که آخرین نقش نمادین جکمن را در لوگان دیده‌اند. این فیلم یک خداحافظی بی‌رحمانه و احساسی برای این شخصیت رقم زد و داستان یک لوگان پیر و شکسته‌ را روایت می‌کند که با حمایت از یک جهش‌یافته جوان، رستگاری پیدا می‌کند.
جکمن بهترین عملکرد خود را در این نقش به نمایش می‌گذارد و کارگردان جیمز منگولد، لحنی نوآر و تاریک را خلق می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های هیو جکمن است.

2/7

Prisoners (2013) – 8.1

هیو جکمن در فیلم زندانی ها

جکمن یکی از بی‌نقص‌ترین اجراهای خود را در درام جنایی و تاریکِ زندانیان انجام می‌دهد، جایی که او نقش مردی را بازی می‌کند که دخترش را گم کرد‌ه است. وقتی یک آدم‌ربای مظنون آزاد می‌شود، کلر تصمیم می‌گیرد تا برای پیدا کردن فرزندش مسائل را خود به عهده بگیرد.
زندانیان فیلمی فراموش‌نشدنی و جذاب است که به شروع حرفه هالیوودی دنیس ویلنوو کمک کرد. اگرچه جیک جیلنهال و پل دانو نیز در نقش‌های خود عالی عمل کرده‌اند، اما این عملکرد جکمن است که فیلم را به سطح دیگری ارتقا می‌دهد.

1/7

The Prestige (2006) – 8.5

هیو جکمن در پرستیژ

جکمن برای این فیلم درخشان و پر پیچ‌وخم با کریستوفر نولان، فیلمساز مشهور و کریستین بیلِ بازیگر همکاری کرد. در پرستیژ، جکمن و بیل نقش دو جادوگر رقیب را بازی می‌کنند که تلاش‌هایشان برای پیشی گر‌فتن از یکدیگر به تدریج مرگبار می‌شود.
نولان یک داستان جذاب سا‌خته که پر از پیچ‌وخم است و مخاطب را تا پایان فیلم در میخکوب می‌کند. پرستیژ از آن دست فیلم‌هایی است که باید بارها و بارها آن را تماشا کرد تا همه سرنخ‌های هوشمندانه‌ای که به پیچ‌وخم‌های پرستیژ اشاره دارند، به دست آید.

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =