رتبه‌بندی بهترین مینی سریال های نتفلیکس

بهترین مینی سریال های نتفلیکس

اگرچه تنها گزینه موجود نیست، اما نتفلیکس همچنان پادشاه استریمرها است. نتفلیکس با یک آرشیو گسترده شامل محتوای اورجینال و اکتسابی، مخاطبان را سرگرم و وفادار نگه می‌دارد. با معرفی بهترین مینی سریال های نتفلیکس همراه ما باشید.

10. Midnight Mass (2021)

Midnight Mass از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

مایک فلانیگان شاهکار ترسناک دیگری را با مراسم Midnight Mass در سال 2021 ارائه کرد. داستان درباره مرد جوانی است که به تازگی از زندان آزاد شد‌ه است و به امید شروع دوباره به زادگاهش بازمی گردد. ورود او مصادف است با کشیش جوان و کاریزماتیکی که سعی می کند ایمان شهر را بازگرداند زیرا اتفاقات مرموز فزاینده‌ای رخ می دهد.

Midnight Mass نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد. لحن نمایش و بررسی موضوعاتی مانند غم و اندوه و گناه مورد ستایش منتقدان قرار گرفت. و همچنین بازی هامیش لینکلیتر در نقش کشیش مرموز نقدهای مثبتی دریافت کرد. Midnight Mass به خوبی با تلاش های قبلی فلانیگان برای نتفلیکس مقایسه شد و بسیاری او را یکی از قوی ترین دارایی های نتفلیکس می دانند. این اثر یکی از بهترین مینی سریال های نتفلیکس است.

9. The Haunting of Bly Manor (2020)

The Haunting of Bly Manor از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

دومین اثر داستان‌های ترسناک ماوراء الطبیعه فلانگان، The Haunting of Bly Manor، رمان مهم هنری جیمز به نام The Turn of the Screw را اقتباس می‌کند. ویکتوریا پدرتی در نقش دنی نقش آفرینی می کند، یک زن جوان که برای یک خانواده انگلیسی کار می کند و مشکوک است که بچه ها در معرض تسخیر نیروهای خطرناک ماوراء طبیعی هستند.

Bly Manor نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد. اگرچه اکثراً موافق بودند که این سریال نسبت به نسخه قبلی خود پایین‌تر است، اما همچنان این مینی‌سریال را اقتباسی دلخراش از رمان جیمز می‌دانستند.

8. From Scratch (2022)

From Scratch از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

Zoë Saldaña در سریال 2022 From Scratch بازی می کند. این سریال امی ویلر، دانشجوی آمریکایی در ایتالیا را دنبال می کند که عاشق یک سرآشپز ایتالیایی می شود. با این حال، روابط عاشقانه آنها به دلیل مسائل غیرمنتظره سلامتی که آنها را به هم نزدیکتر می کند مختل می شود.

اگرچه تا حدودی کلیشه‌ای است، اما از ابتدا به دلیل کار جذاب، با اعتماد به نفس و پیوند سالدانا با همبازی اش یوجنیو ماستراندرا جایگاهش را بالا می برد. از ابتدا با مناظر زیبای ایتالیایی و رویکردی همدلانه به عشق و تراژدی، موفقیت غیرمنتظره‌ای بود و تحسین منتقدان را دریافت کرد که عملکرد سالدانا را تحسین می کردند. این مینی سریال یکی دیگر از بهترین مینی سریال های نتفلیکس است.

7. Stay Close (2021)

Stay Close از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

مینی سریال معمایی بریتانیایی Stay Close با بازی کوش جامبو، جیمز نسبیت و ریچارد آرمیتاژ داستان سه نفر را روایت می‌کند – یک زن خانه‌دار ساکن در حومه شهر با گذشته‌ای مرموز، یک پاپاراتزی شکنجه‌شده و یک کارآگاه پلیس وسواس – زندگی‌شان پس از ناپدید شدن مردی به هم می‌خورد.

فیلم Stay Close بر اساس رمانی به همین نام اثر هارلن کوبل، نقدهای بسیار مثبتی از منتقدان دریافت کرد. ستایش از بازی بازیگران و لحن پرتنش و وهم آلود این نمایش صورت گرفت. Stay Close همچنین به دلیل ماهیت قابل تماشا و ارزش تماشای مجددش مورد تحسین قرار گرفت.

6. Lost Ollie (2022)

Lost Ollie از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

Lost Ollie داستان اولی، یک خرگوش اسباب بازی را روایت می کند که در بخش گمشدگان در یک مغازه عتیقه فروشی از خواب بیدار می شود. او با تنها چند خاطره از گذشته خود، تصمیم می گیرد به سفری برود تا با صاحبش، بچه ای به نام بیلی، دوباره متحد شود.

این مینی سریال چهار قسمتی مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. طرح و انیمیشن این سریال با نقدهای تحسین برانگیزی روبرو شد و بسیاری آن را با داستان اسباب بازی های پیکسار مقایسه کردند. Lost Ollie همچنین به دلیل به تصویر کشیدن مسائل مربوط به بزرگسالان مورد تحسین قرار گرفت. این انیمیشن از بهترین مینی سریال های نتفلیکس محسوب می شود.

5. The Haunting of Hill House (2018)

The Haunting of Hill House از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

اولین پروژه مایک فلانگان با نتفلیکس، فیلم ترسناک The Haunting of Hill House بود. این داستان که اقتباسی آزاد از رمان ترسناک شرلی جکسون است، در دو خط زمانی روایت می‌شود و زندگی خانواده کرین و تجربیات آن‌ها در خانه خالی از سکنه هیل را روایت می‌کند.

Haunting of Hill House تقریباً مورد تحسین جهانی قرار گرفت. منتقدان کارگردانی فلانگان، بازیگری، و داستان تاریک و پیچیده مینی سریال را ستودند. بازیگران نیز نقدهای تحسین برانگیزی دریافت کردند، به ویژه ویکتوریا پدرتی و کارلا گوژینو، موز مکرر فلانگان.

4. Maid (2021)

Maid از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

مارگارت کوالی با اجرای تور دو نفره خود در مینی سریال خدمتکار سال 2021 به شهرت رسید. این سریال بر اساس کتاب خاطرات استفانی لند، خدمتکار: کار سخت، دستمزد کم، و اراده مادر برای زنده ماندن، بر روی مادر جوانی تمرکز دارد که از یک رابطه خشونت آمیز فرار می کند و شغلی را برای نظافت خانه ها برای حمایت از دختر نوزادش می‌گیرد.

منتقدان خدمتکار را به عنوان یکی از بهترین مینی سریال های نتفلیکس تحسین کردند. اجرای کوالی مورد تحسین قرار گرفت و نامزدی جایزه امی، گلدن گلوب و SAG را برای او به ارمغان آورد.

3. Unorthodox (2020)

Unorthodox از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

مانند کوالی، شیرا هاس با یک مینی سریال نتفلیکس به شهرت رسید. Unorthodox با الهام از زندگی‌نامه دبورا فلدمن در سال 2012، استی شاپیرو، زن جوانی را دنبال می‌کند که از جامعه یهودی افراطی ارتدوکس خود فرار می‌کند تا زندگی سکولار در برلین داشته باشد. شوهرش و پسر عمویش پس از فهمیدن باردار بودن او برای یافتن و بازگرداندن او به سفر می روند.

نامتعارف مورد تحسین جهانی منتقدان قرار گرفت. نقدهای مثبت بسیار زیادی به بازی هاس رسید و این بازیگر نامزد دریافت جایزه امی و گلدن گلوب شد. اقتباس سریال از منابع آن نیز مورد تحسین قرار گرفت.

2. The Queen’s Gambit (2020)

The Queen's Gambit از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

اگرچه آنیا تیلور جوی قبل از موفقیتش در The Queen’s Gambit شناخته شده بود، اما این سریال به شهرت بین المللی رسید. این مینی سریال هفت قسمتی، بث هارمون، یک اعجوبه شطرنج را دنبال می کند که با سر و کار داشتن او با اعتیاد شدید به الکل و مواد مخدر، حرفه او به سرعت پیشرفت می کند.

The Queen’s Gambit که به طور گسترده به عنوان یکی از سریال های شاخص نتفلیکس شناخته می شود، مورد تحسین همگان قرار گرفت. این مینی سریال شاید شناخته‌شده‌ترین و یکی از بهترین مینی سریال های نتفلیکس باشد.

1. Unbelievable (2019)

Unbelievable از بهترین مینی سریال های نتفلیکس

تونی کولت، نامزد جایزه اسکار و برنده امی، به مریت وور، برنده جایزه امی، برای مینی سریال باورنکردنی، اثر جناییِ سال 2019 پیوست. این سریال مجموعه‌ای از تجاوزات جنسی را که بین سال‌های 2008 تا 2011 در واشنگتن و کلرادو انجام شده، با تمرکز بر ماری، زن جوانی که متهم به دروغ گفتن در مورد تجاوز جنسی شده است، نمایش می‌دهد. وقتی دو کارآگاه مشکوک می شوند که در داستان چیزهای بیشتری وجود دارد، آنها شروع به کشف راز می کنند که منجر به یک حقیقت تکان دهنده می شود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =