رتبه‌‎بندی بهترین فیلم های پل ورهوفن

بهترین فیلم های پل ورهوفن

پل ورهوفن، کارگردان هلندی، کارنامه هنری بسیار متنوعی دارد، از درام‌های باورپذیر گرفته تا طنز و اکشن علمی تخیلی. با معرفی بهترین فیلم های پل ورهوفن همراه باشید.

10. Benedetta (2021)

Benedetta از بهترین فیلم های پل ورهوفن

این درام تاریخی که در قرن هفدهم می گذرد، زندگی خارق العاده بندتا کارلینی (ویرجینیا افیرا)، یک راهبه تازه کار جوان در صومعه ایتالیایی را دنبال می کند. بندتا شور مذهبی عمیقی دارد و ادعا می کند که رؤیاهای الهی را تجربه کرده است. همانطور که شهرت او گسترش می یابد، او برای جامعه محلی و سلسله مراتب کلیسا به شخصیتی پرستیدنی تبدیل می شود.

با این حال، سفر معنوی بندتا زمانی که او یک رابطه عاشقانه را با راهبه دیگری آغاز می کند، به سمت تاریکی می رود. این امر خشم مقامات کلیسا را ​​به دنبال دارد و عواقب ویرانگری دارد. پل ورهوفن به گفته‌ی خود، از کودکی به مقدسات علاقمند بود‌ه است. این اثر از بهترین فیلم های پل ورهوفن است.

9. Basic Instinct (1992)

Basic Instinct از بهترین فیلم های پل ورهوفن

بزرگ‌ترین موفقیت تجاری ورهوفن، این فیلم هیجان‌انگیز وابسته به عشق شهوانی است که مایکل داگلاس و شارون استون در آن بازی می‌کنند. داگلاس نقش کارآگاه نیک کورن را بازی می کند که در مورد قتل یک ستاره راک تحقیق می کند. مظنون اصلی، دوست دختر رمان‌نویس جنایی او کاترین ترامل (استون) است که نیک رابطه‌ای پرآشوب با او آغاز می‌کند.

این فیلم بحث برانگیز بود، اما این موضوع نیز گواهی بر استعداد تحریک آمیز ورهوون است. کامیل پاگلیا، منتقد اجتماعی گفت که استون برجسته‌ترین عنصر فیلم بود.

8. Turkish Delight (1973)

Turkish Delight از بهترین فیلم های پل ورهوفن

این فیلم داستان عاشقانه بین اریکِ مجسمه ساز (روتگر هاوئر) و اولگا (مونیک ون دو ون)، زن جوانی است که او را در حالی که او در حال حرکت با اتوتوست است، می بیند. همانطور که رابطه آنها به طور فزاینده‌ای شدید می شود، اریک و اولگا خود را درگیر چرخه ای از میل، حسادت و خود تخریبی می یابند.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های ریچارد لینکلیتر

این اولین فیلم سینمایی هاور بود و در ادامه، او و ورهوفن چندین بار با هم همکاری کردند. گرچه این اثر یکی از شناخته شده ترین پروژه های ورهوفن در سطح بین المللی نیست، اما در هلند به یکی از موفق‌ترین فیلم های گیشه بدل شد. این اثر از بهترین فیلم های پل ورهوفن است.

7. Elle (2016)

Elle از بهترین فیلم های پل ورهوفن

میشل لبلان (ایزابل هوپر) یک تاجر موفق با گذشته تاریک است. وقتی میشل در خانه خودش به طور وحشیانه ای مورد حمله قرار می گیرد، به جای گزارش این حادثه به پلیس، همه چیز خود را به دست می گیرد و سفری خطرناک برای انتقام را آغاز می کند.

این فیلم به لطف بازی متعهدانه و آتشین هاپرت موفق می شود. هاپرت در طول زندگی حرفه‌ای چند دهه‌ای خود، نقش چندین شخصیت نمادین را بازی کرده است، اما فیلم ال در بین بهترین آثار او قرار می گیرد.

6. The Fourth Man (1983)

The Fourth Man از بهترین فیلم های پل ورهوفن

جرارد ریو (جروئن کرابه) نویسنده‌ای مشکل‌ساز است که با زنی فریبنده به نام کریستین (رنه ساوتندیک) درگیر می‌شود. بلافاصله پس از آن، او گرفتار یک سری پیش‌آگاهی‌های وحشتناک می‌شود و شک می‌کند که نکند کریستین یک خطر بزرگ باشد.

مرد چهارم یکی از وحشیانه ترین فیلم های مهیج ورهوفن است که خشونت و غم و اندوه زیادی را به نمایش می گذارد. این فیلم نظر اکثر منتقدان را جلب نکرد اما در باکس آفیس آمریکا عملکرد خوبی داشت.

5. Starship Troopers (1997)

Starship Troopers از بهترین فیلم های پل ورهوفن

Starship Troopers روی گروهی از سربازان متمرکز است که با گونه‌ای از حشرات غول‌پیکر بیگانه مبارزه می‌کنند. این فیلم ترکیبی از ژانر های خشن، ظالمانه و کمدی تاریک است.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های ادگار رایت

در زمان اکران، Starship Troopers نمایش ناامیدکننده‌ای در گیشه داشت و توسط اکثر منتقدان مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال، شهرت آن به طور قابل توجهی از آن زمان بهبود یافته است و فیلمسازانی مانند کوئنتین تارانتینو، ادگار رایت و آری آستر آن را در میان فیلم‌های مورد علاقه خود قرار داده‌اند.

4. Total Recall (1990)

Total Recall از بهترین فیلم های پل ورهوفن

Total Recall در آینده‌ای اتفاق می افتد که در آن زمین پر از جمعیت است و مردم از طریق تعطیلات مجازی به دنبال فرار هستند. داگلاس کواید (آرنولد شوارتزنگر) یک کارگر ساختمانی است که گرفتار رویاهای تکراری مریخ شده است. به دنبال هیجان، او از ری‌کال بازدید می کند، شرکتی که خاطرات دروغین را کشت می دهد. با این حال، این رویه به اشتباه پیش می رود و زندگی کواید وارونه می شود. او متوجه می شود که هویت واقعی او ممکن است هویت یک مامور مخفی باشد که در یک توطئه خطرناک مریخی دخیل است.

کواد یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های شوارتزنگر است. این فیلم اثری تأثیرگذار بود و الهام‌بخش پروژه‌های علمی تخیلی بی‌شماری بود، از ماتریکس گر‌فته تا The Expanse.

3. Soldier of Orange (1977)

Soldier of Orange از بهترین فیلم های پل ورهوفن

فیلم سرباز نارنجی که در طول جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد، زندگی گروهی از دوستان با پیشینه های مختلف را به تصویر می کشد که در هرج و مرج و بی رحمی اشغال هلند توسط نازی ها گرفتار شده‌اند. با شروع جنگ، وفاداری و دوستی آنها مورد آزمایش قرار می گیرد و آنها مجبور می شوند برای زنده ماندن دست به انتخاب های دشوار بزنند.

در بطن داستان، اریک لانشوف (روتگر هاوئر)، دانشجوی آرمان گرا قرار دارد که درگیر قضیه‌ی مقاومت هلند می شود و سختی های جنگ را تحمل می کند. این دوره زمانی، همیشه ورهوفن را مجذوب خود کرده است، زیرا او در دوران کودکی در طول جنگ در هلند حضور دا‌شته است.

2. RoboCop (1987)

RoboCop از بهترین فیلم های پل ورهوفن

در آینده، جرم و جنایت بیداد می کند و شرکت ها کنترل مستقیم اجرای قانون را در دست گرفته‌اند. هنگامی که افسر پلیس، الکس مورفی (پیتر ولر) توسط گروهی از تبهکاران به طرز وحشیانه‌ای به قتل می رسد، بدن او به یک سایبورگ با فناوری پیشرفته معروف به روبوکاپ تبدیل می شود.

مطلب مرتبط:

همانطور که روبوکاپ برای مبارزه با جرم و جنایت به خیابان ها می رود، شروع به بازیابی تکه هایی از انسانیت و خاطرات خود می کند و در نهایت این خاطرات، او را در مسیری برای مقابله با مدیران شرکت های فاسد مسئول مرگ او هدایت می کند. RoboCop یک فیلم علمی تخیلی برجسته بود که سکانس‌های اکشن را با تفاسیر اجتماعی و مضامین جذاب درباره هویت و انسانیت ترکیب می‌کرد. این فیلم از بهترین فیلم های پل ورهوفن است.

1. Black Book (2006)

Black Book از بهترین فیلم های پل ورهوفن

یکی دیگر از درام‌های جنگ جهانی دوم، کتاب سیاه با بازی کریس ون هوتن در نقش راشل استاین، خواننده یهودی است. کسی که پس از کشته شدن خانواده‌اش توسط نازی‌ها، جاسوس مقاومت هلند می‌شود. ریچل با پذیرش هویت جدیدش به عنوان الیس دی وریس، به مقر آلمان در هلند نفوذ می کند و زندگی خود را برای جمع آوری اطلاعات حیاتی به خطر می اندازد.

بازی ون هوتن فوق العاده است و عمق زیادی به شخصیت خود می بخشد. کتاب سیاه یک ملودرام است، اما داستان سرایی جسورانه ورهوفن و اشتیاق آشکار وی به این اثر، آن را بالاتر از آثار دیگر وی قرار می دهد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =