باکس آفیس: فروش جهانی آواتار 2 به 1.38 میلیارد دلار رسید

فروش جهانی آواتار 2

تماشاگران سال 2023 را با سفر به پاندورا شروع کردند. زیرا فروش جهانی آواتار 2 اثر جیمز کامرون همچنان در گیشه پادشاهی می کند. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

این فیلم علمی-تخیلی، جاه‌طلبانه و به ‌طور سرسام‌آور گران‌قیمت سال‌ها در دست ساخت بوده است. در طی این سال ها کامرون راهی برای گسترش داستان خود درباره نژادی از موجودات بیگانه که با مهاجمان متخاصم مبارزه می‌کنند، کشف کرده است. او همچنین تلاش کرد تا فناوری جدیدی ایجاد کند که به او امکان می‌دهد کار تصویربرداری را در زیر آب را انجام دهد. به نظر می رسد انتظارهای طولانی مدتی که طرفداران برای اکران این فیلم کشیدند ارزش آن را داشته است. «آواتار: راه آب» پیش‌بینی شده در آخر هفته سال نو 63.4 میلیون دلار در داخل کشور به ارمغان آورد و انتظار می‌رود که در تعطیلات چهار روزه 82.4 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

فروش جهانی آواتار 2

استفاده از این نوآوری ها در ساخت فیلم چندان ارزان هم نبود و کامرون پیشنهاد کرده است که برای سودآوری دیزنی، شرکتی که حقوق «آواتار» را در هنگام خرید بخش عمده ای از فاکس قرن بیست و یکم در سال 2019 خریداری کرد، دنباله های بیشتری از این فیلم باید ساخته شود. کارشناسان «آواتار: راه آب» یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ با فروش تقریباً 1.4 میلیارد دلار اعلام کردند. این میزان از فروش جهانی آواتار 2 بسیار بیشتر هم خواهد شد. زیرا تعطیلات سال نو میلادی می تواند زمان خوبی برای تماشای یک فیلم خانوادگی در سینماها باشد.

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 این فیلم تاکنون 421.6 میلیون دلار در داخل و 956.9 میلیون دلار در سطح بین المللی کسب کرده است. فروش جهانی آواتار 2 1.38 میلیارد دلار است. دنباله «آواتار» اکنون پانزدهمین اکران جهانی تاریخ است. درست پس از «پلنگ سیاه» و جلوتر از «هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت 2».

فروش جهانی آواتار 2

جایگاه دوم و سوم

«آواتار: راه آب» این شانس را داشت که به اکران در شب سال نو برسد. به دنبال آن انیمیشن یونیورسال و دریم ورکس با نام «گربه چکمه پوش: آخرین آرزو» در آخر هفته 16.3 میلیون دلار به دست آورد و انتظار می رود در تعطیلات چهار روزه 21.7 میلیون دلار به دست آورد. به این ترتیب مجموع فروش داخلی این انیمیشن ماجراجویی به بیش از 66 میلیون دلار می رسد.

فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» از دیزنی و مارول با کسب 4.8 میلیون دلار در آخر هفته و پیش‌بینی 6.5 میلیون دلار در تعطیلات چهار روزه در جایگاه سوم قرار گرفت. مجموع درآمد داخلی آن 438 میلیون دلار است. در حالی که ناخالص جهانی آن 818.5 میلیون دلار است.

فروش جهانی آواتار 2

فیلم Babylon

در جایگاه چهارم فیلم « Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody» از سونی و تری استار قرار دارد که 4.2 میلیون دلار برای آخر هفته و 5.4 میلیون دلار برای تعطیلات چهار روزه کسب کرد. این باعث می‌شود که فیلم زندگی‌نامه‌ ویتنی با ۱۶ میلیون دلار درآمد داخلی نتیجه‌ای نامطلوب برای فیلمی با بودجه ۴۵ میلیون دلاری باشد..

«Babylon» پارامونت نگاهی به هرج و مرج شکل گیری هالیوود دارد. دورانی که از هالیوود در حال گذر از سینمای صامت به ناطق بود. این فیلم حتی در حالی که تلاش می کرد مخاطبان را به خود جلب کند. رتبه پنج را به خود اختصاص داد. این درام 80 میلیون دلاری در آخر هفته 2.7 میلیون دلار به دست آورد و انتظار می رود در تعطیلات چهار روزه فقط 3.6 میلیون دلار بفروشد. این امر باعث می شود درآمد داخلی آن به رقم فاجعه بار 11 میلیون دلار برسد. این رقم به معنای یک شکست واقعی است.

در میان تمام این شلوغی ها فیلم «نهنگ» از A24، درباره یک استاد کالج با وزن بسیار زیاد است که برندن فریزر برای ایفای این نقش نقدهای مثبتی دریافت کرد. این فیلم در شب سال نو 372950 دلار به دست آورد. پیش بینی می شود که در تعطیلات چهار روزه 1.7 میلیون دلار فروش داشته باشد و مجموع آن را به 6.2 میلیون دلار برساند.

فیلم «مردی به نام اتو» سونی که دیرهنگام وارد جایزه های اسکار شد و تام هنکس در آن نقش یک مرد افسرده را بازی کرد. برای آخر هفته از چهار مکان 75000 دلار به دست آورد. این به معنای متوسط 18750 دلار در هر مکان است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =