باکس آفیس: اسپین آف Hunger Games در صدر جدول قرار گرفت؛ The Marvels همچنان در حال سقوط

اسپین آف Hunger Games

شانس همیشه به نفع اسپین آف Hunger Games « The Ballad of Songbirds and Snakes» بود. که علی‌رغم باز اکران زودتر از زمان مورد نظر، در یک آخر هفته شلوغ در باکس آفیس باز هم توانست پیروز میدان شود. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

فیلم The Ballad of Songbirds and Snakes که مخاطبان را به دیستوپیا پانم بازمی گرداند. در اولین آخر هفته اکران خود 44 میلیون دلار از 3776 سینمای آمریکای شمالی و 98 میلیون دلار در سطح جهان جمع آوری کرد. هر چند که فروش های اولیه بلیت نتوانست به فرنچایز اصلی که جنیفر لارنس در آن حضور داشت برسد.

اگرچه اسپین آف Hunger Games به طور قابل توجهی فروش کمتر از نسخه های قبلی خود داشت. هر یک از چهار قسمت « Hunger Games » با حداقل 100 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی عرضه شد. تحلیلگران بر این باورند که این فیلم در اکران سینمایی خود جایگاه خوبی دارد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Hunger Games: The Ballad Of Songbirds And Snakes

اسپین آف Hunger Games

جایگاه دوم

پس از اکران اسپین آف Hunger Games نوبت به انیمیشن دوست داشتنی ترول ها می رسد. در رتبه دوم«Trolls Band Together» همتراز با انتظارات اکران شد و 30.6 میلیون دلار از 3870 سینما برای شروع شروع کرد. این سومین آخر هفته بزرگ افتتاحیه برای یک فیلم انیمیشن در سال جاری است. با CinemaScore “A”، “Trolls 3” می تواند در چند هفته آینده از یک دوره طولانی لذت ببرد.

قضاوت در مورد عملکرد سه دنباله در مقایسه با دنباله آن «تور جهانی ترول‌ها» در سال 2020 که به طور همزمان بر اساس تقاضا و در حالی که سینماها در بدترین وضعیت همه‌گیری بسته بودند نمایش داده شد، غیرممکن است. اولین فیلم «ترول‌ها» در سال 2016 با فروش داخلی 46 میلیون دلاری آغاز شد و با 350 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی موفق شد.

اسپین آف Hunger Games

جایگاه سوم

پس از بدترین شروع در کل MCU «مارولز» با 10.2 میلیون دلار از 4030 سینما در جایگاه سوم قرار گرفت و مجموع فروش داخلی خود را به 65 میلیون دلار رساند. بودجه ساخت فیلم بیش از 220 میلیون دلار است که در باکس آفیس ضعیف عمل کرده است. این اولین فیلم MCU است که در باکس آفیس داخلی کمتر از 100 میلیون دلار فروش دارد.

فروش بلیت دنباله‌ای ابرقهرمانی دیزنی «مارولز» تا ۷۸ درصد کاهش و رکورد شرم‌آور دیگری را به دست آورد: بزرگترین افت آخر هفته دوم (با فاصله زیاد) در تاریخ دنیای سینمایی مارول.

اسپین آف Hunger Games

جایگاه چهارم و پنجم

فیلم « Thanksgiving » به کارگردانی الی راث با 10.2 میلیون دلار از 3204 سالن کمی کمتر از انتظارات افتتاح شد. با «مارولز» مساوی شد. هزینه تولید این فیلم فقط 15 میلیون دلار بوده است،.بنابراین هنوز هم می تواند تا پایان اکران باکس آفیس خود سود خوبی داشته باشد. پاتریک دمپسی و ادیسون ری ستاره TikTok گروه بازیگران « Thanksgiving» را رهبری می‌کنند که حول محور یک قاتل مرموز تبر است که پس از پایان شورش جمعه سیاه ساکنان پلیموث، ماساچوست را به وحشت می‌اندازد. این فیلم  امتیاز CinemaScore “B-” و 83% را در Rotten Tomatoes کسب کرد.

در جایگاه پنجم یک اقتباس وحشتناک از بازی ویدیویی یونیورسال و بلومهاوس یعنی « Five Nights at Freddy’s » را داریم که  با 3.3 میلیون دلار از 2829 سینما، رتبه پنج را به پایان رساند. پس از چهار هفته اکران، این فیلم با بودجه متوسط توانسته 132 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 271 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

اسپین آف Hunger Games

جایگاه ششم تا نهم

فیلم The Holdovers را با مجموع فروش 5.5 میلیون دلار در جایگاه ششم داریم.

کمدی ورزشی « Next Goal Wins» در اولین نمایش داخلی خود شکست خورد و با 2.7 میلیون دلار از 2240 سینما در جایگاه هفتم قرار گرفت. بدون نقدهای مثبت یا نمرات تماشاگران قوی (در Rotten Tomatoes دارای 41٪ است و CinemaScore “B+” را به دست آورده است).

فیلم کنسرت Taylor Swift: The Eras Tour همچنان فروش خود را دامه می دهد و با مجموع فروش 175 میلیون دلار در جایگاه هشتم جدول قرار دارد.

فیلم Priscilla با مجموع فروش 17 میلیون دلار در جایگاه نهم قرار دارد.

اسپین آف Hunger Games

جایگاه دهم

در جای دیگر «قاتلان ماه گل» ساخته مارتین اسکورسیزی در پنجمین اکران خود با 1.9 میلیون دلار از 1714 مکان به رتبه دهم سقوط کرد. فروش بلیت فیلم حماسی جنایی 200 میلیون دلاری با بازی لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو با 63.5 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 145.7 میلیون دلار در سراسر جهان رو به اتمام است. ارزیابی اینکه آیا این نتیجه برای چنین فیلم گران قیمتی موفقیت آمیز است یا وحشتناک، پیچیده است. این بسیار کمتر از درآمد فیلم های ستاره محور اسکورسیزی است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 8 =