باکس آفیس: افتتاحیه Scream VI با فروش 44 میلیون دلاری

افتتاحیه Scream VI

افتتاحیه Scream VI توانست در آخر هفته 44.5 میلیون دلار جمع‌آوری کند که شروعی ترسناک و خوب برای این سری slasher پارامونت و Spyglass Media بود. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

افتتاحیه Scream VI برای قسمت ششم یک فرنچایز به طرز وحشتناکی قوی است. با توجه به اینکه هزینه ساخت این فیلم تنها 35 دلار است. جیغ 6 با هر میزان فروشی به راحتی می تواند سود خوبی کسب کند. یکی از مواردی که باعث افزایش فروش این فیلم شده بدون شک حضور جنا اورتگا است. با توجه به اینکه جنا به تازگی سریال موفق ونزدی را در کارنامه کاری خود داشته توانسته توجه مخاطبان را به خود جلب نماید.

افتتاحیه Scream VI با رتبه R 22.6 میلیون دلار دیگر از 53 بازار بین المللی اضافه کرد و مجموع فروش جهانی خود را به 67.1 میلیون دلار رساند.

دیوید آ. گراس، که شرکت مشاوره فیلم Franchise Entertainment Research را اداره می کند، می گوید: «نقدها و نمرات تماشاگران بسیار خوب هستند. و بدون شک فروش بین المللی نیز قوی خواهد بود. 27 سال پس از راه اندازی در سال 1996، این فرنچایز قوی تر از همیشه است.»

افتتاحیه Scream VI

جایگاه دوم

در جایگاه دوم «کرید ۳» ۲۷.۱ میلیون دلار از ۴۰۰۷ سالن سینمای آمریکای شمالی به دست آورد که ۵۳ درصد کاهش نسبت به اولین نمایش ۵۹ میلیون دلاری آخر هفته گذشته داشت. این درام ورزشی – به کارگردانی و با بازی مایکل بی. جردن  پس از تنها دو تعطیلات آخر هفته از مرز 100 میلیون دلار عبور کرد. بر اساس برآوردهای فعلی «کرید ۳» به نظر می‌رسد با حدود ۱۵۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی به اکران سینمایی خود پایان دهد که به طور قابل توجهی از فیلم اول (۱۰۹ میلیون دلار) و فیلم دوم (۱۱۵ میلیون دلار) جلوتر است.

در سطح بین‌المللی «کرید ۳» ۷۸ میلیون دلار جمع‌آوری کرده و مجموع فروش جهانی خود را به ۱۷۹ میلیون دلار رسانده است.

افتتاحیه Scream VI

جایگاه سوم

«65» با 12.3 میلیون دلار از 3405 سینما در رتبه سوم قرار گرفت. شروعی که بالاتر از انتظارات اولیه هفت رقمی است. اما برای فیلمی با بودجه 45 میلیون دلاری همچنان فروش خوبی نیست. آدام درایور در فیلم «65» در نقش خلبانی بازی می‌کند که در سیاره‌ای مرموز فرود می‌آید که اتفاقاً زمین است اما 65 میلیون سال پیش.

نقدهای منفی (36 درصد در Rotten Tomatoes) و نمرات ضعیف تماشاگران (سینماسینمای C+ ضعیفی دارد) ممکن است به افتتاحیه آخر هفته از نظر شفاهی کمکی نکند. برون و تی‌اس‌جی سرمایه‌گذاری مشترک این فیلم را برعهده داشتند، که به کاهش ضررهای احتمالی در نمایش آن کمک می‌کند.

افتتاحیه Scream VI

جایگاه چهارم و پنجم  و ششم

سومین ماجراجویی ابرقهرمانی مارول که کوچک‌ترین انتقام‌جو را به نمایش می‌گذارد، در چهارمین آخر هفته اکران خود 7 میلیون دلار از 3105 سینما اضافه کرد. تا کنون «کوانتومانیا» در آمریکای شمالی ۱۹۸ میلیون دلار فروش داشته است و از «مرد مورچه‌ای» (۱۸۰ میلیون دلار) پیشی گرفته و پس از دنباله «مرد مورچه‌ای و زنبور» (۲۱۶ میلیون دلار) در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

اما در باکس آفیس جهانی «مرد مورچه ای 3» 447.6 میلیون دلار فروخته است و ممکن است اکران خود را به عنوان کم درآمدترین قسمت «مرد مورچه ای» به پایان برساند. پس از فروش 519 میلیون دلاری فیلم اول و جایزه 622 میلیون دلاری بعدی.

کمدی ترسناک “خرس کوکائین” یونیورسال در سومین آخر هفته اکران در سینماها با 6.2 میلیون دلار از 3204 سالن در جایگاه پنجم قرار گرفت. تا به امروز 51.6 میلیون دلار در داخل و 65 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورده است.

«قهرمانان» با فروش متوسط 5.1 میلیون دلار از 3030 لوکیشن در جایگاه ششم قرار گرفت. خوشبختانه خریداران بلیت 56٪ زن و 83٪ 25 سال یا بیشتر به نظر می رسید که فیلم را دوست داشتند (که امتیاز سینمای A را کسب کرد) در مقایسه با منتقدان (53٪ در Rotten Tomatoes).

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شانزده =