رتبه‌بندی فیلم های دراکولا

فیلم های دراکولا

تعداد کمی از شخصیت های نمادین فیلم های ترسناک به اندازه دراکولا جاودانه به نظر می رسند. مشهورترین خون آشام جهان در این مقطع بیش از یک قرن است که در سینما حضور پرخاشگرانه‎‌ای داشته است. با معرفی فیلم های دراکولا همراه باشید.

5. House of Dracula (1945)

House of Draculaاز فیلم های دراکولا

تعداد زیادی فیلم عالی درباره دراکولا وجود دارد، اما متأسفانه، تعداد کمی از طرفداران خانه دراکولای 1945 را به عنوان یکی از آنها به حساب می آورند. این اثر چهارمین فیلمی بود که دراکولا را در مجموعه یونیورسال به نمایش می‌گذارد، و برخی می‌گویند آخرین فیلم جدی این شخصیت بود. در اینجا، داستان حول محور دانشمندی می‌چرخد که در تلاش برای درمان بیماری‌های نادر، اکتشافات خطرناکی انجام می‌دهد، اما درگیر نقشه‌ای درهم می‌شود که او را با دراکولا، مرد گرگی و حتی هیولای فرانکنشتاین درگیر می‌کند.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی فیلم های فرانکنشتاین

فیلم ناامیدکننده به پایان می رسد. فیلم‌های کراس‌اور در سال‌های اخیر به‌طور باورنکردنی‌ای موفق بوده‌اند – با روند جدید در مورد فیلم‌های چندجهانی که این موضوع را آشکارتر می‌کند – بنابراین اگر کسی حوصله‌ش سر رفته، می‌تواند به خانه دراکولا که ده‌ها سال قبل از اینکه این عمل تبدیل به کار جالبی شود، این کار را انجام داد، سری بزند.

4. Son of Dracula (1943)

Son of Dracula از فیلم های دراکولا

گاهی اوقات، یک فیلم به اندازه‌ای محبوب است که شایسته‌ی داشتن دنباله‌ای باشد، اما یک مشکل وجود دارد: شخصیتی که تماشاگران دوست داشتند و می‌خواهند دوباره او را ببینند، در پایان فیلم اول می‌میرد. این امر به خصوص در صورتی که شخصیت فوق الذکر، شخصیت شرور فیلم باشد، به احتمال زیاد اتفاق می افتد. بنابراین یکی از راه‌های رایج برای «بازگرداندن» شخصیت این است که واژه «پسر» را در عنوان فیلم به کار ببرید.

برای یک فیلم کلاسیک هیولامحور، پسر دراکولا، در کمال صداقت چیزی بسیار معمولی است. این فیلم حول محور دراکولا می‌چرخد که زن جوانی در جنوب آمریکا را ویران می‌کند و زندگی افراد مختلفی را که با او در ارتباط است، بر هم می‌زند. این اثر در میان فیلم های دراکولا رتبه چهارم را دارد.

3. Dracula’s Daughter (1936)

Dracula's Daughter از فیلم های دراکولا

سری اصلی دراکولا ممکن است دنباله هایی با کیفیت متزلزل داشته باشد، اما حداقل دختر دراکولا محصول 1936 یکی از بهترین ها بود. این فیلم مطمئناً یک پله بالاتر (هرچند کوچک) از دو دنباله فوق الذکر مربوط به دهه 1940 است، و کسانی که آنچه را که قسمت اول فیلم در سال 1931 ارائه می کرد دوست داشتند، ممکن است این دنباله را در مجموع قوی بدانند.

حتی اگر تعداد زیادی از شخصیت‌های پیشین در این فیلم وجود نداشته باشد، اما داستان را به نوعی از ادامه‌ی فیلم اول روایت می کند. دختر دراکولا به طور کلی اثر بسیار درخوری است، و از آنجایی که اولین دنباله این سری بود، ارزش تماشا را دارد.

2. Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein (1948)

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein از فیلم های دراکولا

هرکسی که انتظار یک فیلم نهایی جدی درباره دراکولا در سری یونیورسال را دارد، ممکن است تعجب کند (و امیدوارم ناامید نشود) از اینکه پنجمین و آخرین فیلم، باد ابوت و لو کاستلو با فرانکنشتاین ملاقات می کنند، یک فیلم ترسناک/کمدی است که بر ژانر کمدی به جای ترسناک تاکید دارد. علیرغم اینکه از نام دراکولا در عنوان اثر استفاده نشد‌هه، او مطمئناً نقشی حیاتی را در این فیلم بازی می کند، حتی اگر هیولای فرانکنشتاین نقش اصلی را داشته باشد.

این اثر یک رویکرد بدیع برای ساخت یک فیلم کمدی و ترسناک است، اما به خوبی نتیجه داد، چرا که یک نقطه برجسته در بین فیلم‌های هیولامحور یونیورسال در دهه‌های 1930 و 1940 است.

1. Dracula (1931)

Dracula از فیلم های دراکولا

وقتی نوبت به سری یونیورسال دراکولا می رسد، قسمت اول و اصلی، محصول سال 1931 هنوز بهترین اثر در میان این فیلم ها است. این اثر از رمانِ برام استوکر الهام گرفته است. اگرچه باید توجه داشت که به هیچ عنوان یک اقتباس اساسی و کامل از این کتاب نیست.

این اثر به کنت دراکولا، در حال شکار زنان جوان در لندن و تلاش‌های گروهی از مردان به رهبری دکتر آبراهام ون هلسینگ برای متوقف کردن روش‌های قاتلانه او می‌پردازد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =