تعلیق اکانت توییتر “کتی گریفین” کمدین پس از تمسخر ایلان ماسک

کتی گریفین

حساب توییتر کمدین کتی گریفین روز یکشنبه تعلیق شد. همان روزی که او عنوان صفحه خود را به “ایلان ماسک” تغییر داد و مدیرعامل جدید توییتر را به سخره گرفت.

مشخص نیست که این تعلیق دائمی بوده یا نتیجه مستقیم تمسخر او است. این در حالی است که ماسک اعلام کرد حساب‌هایی که جعل هویت افراد مشهور و دیگر افراد سرشناس را انجام دهند بسته خواهند شد. مگر اینکه برچسب “مضحک” به آن‌ها داده شود.سیاست توییتر همیشه جعل هویت را ممنوع کرده است. اما این اقدام فوری جدید است.

در روزهای اخیر موجی در میان کاربران توییتر به راه افتاده که عناوین صفحه خود را به نام ماسک تغییر دادند و اظهاراتی را برای انتقاد از دیدگاه آزادی خواهانه و ریاست او در این پلتفرم را داشتند. ماسک پس از سازماندهی خرید 44 میلیارد دلاری توییتر قوانین سخت گیرانه و مغایر با آزادی بیان را اعمال کرده است.

کتی گریفین

استفاده از اکانت جعلی ایلان برای انتخابات

کتی گریفین روز یکشنبه از حساب “ایلان ماسک” خود استفاده کرد تا از آمریکایی ها بخواهد در انتخابات میان دوره ای سه شنبه برای حفظ حقوق سقط جنین به دموکرات ها رای دهند. او در نقش ماسک نوشت: «تصمیم گرفتم که رای دادن به رنگ آبی برای انتخابات تصمیم درستی است.»

ماسک به دلیل شروع بی ثباتش در اداره توییتر و پس از آن وعده عصر جدیدی از آزادی بیان، به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی می ترسیدند که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق که به اتهام تحریک حامیانش برای حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 ممنوع شده بود، اجازه بازگشت داشته باشد. ماسک هفته گذشته گفت با این حال بعید است کسانی که ممنوع الخروج شده اند بازگردند.

او همچنین به سرعت نیروی کار توییتر را کاهش داد. انتظار می‌رفت حدود 3700 کارمند را کاهش داد اما ماسک پا را فراتر گذاشت و حدود نیمی از کارمندان شرکت را کاهش داد. در نتیجه توانایی شرکت برای نظارت بر اطلاعات نادرست و تبلیغات هم کاهش پیدا کرد. دروغ ها و میم های غیرصادقانه در رسانه های اجتماعی، انتخابات ایالات متحده را در هفت سال گذشته مسموم کرده است.

کتی گریفین

بازشگت کارمندان اخراج شده به توییتر

بلومبرگ یکشنبه گزارش داد که توییتر در تلاش است تا برخی از کارکنان اخراج شده را دوباره استخدام کند. و متوجه شد که برخی از آنها برای اجرای برخی از ابتکارات جدید ماسک ضروری است.

برنامه ماسک برای دریافت 8 دلار در ماه برای حساب‌های تایید شده تقریباً برای هر کسی از افراد VIP تا افراد عادی و بسیاری از کاربران مشهور را عصبانی کرد. زیرا این امکان پیش از این به صورت رایگان در اخیتار افراد مشهور بود.

روز یکشنبه، کمدین سارا سیلورمن در توییتی اعلام کرد که حساب کاربری او از زمانی که ماسک در 27 اکتبر (27 اکتبر) به قدرت رسید چندین بار قفل شده است. او در موج جعل هویت ماسک شرکت کرد و با نام او توییت کرد: “من مطلقه آزادی بیان هستم.”

منبع NBCnews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =