استند آپ کمدی دیو شپل در شو “SNL” در مورد یهودستیزی کانیه

دیو شپل

دیو شپل در آخرین گفتگو ” Saturday Night Live” خود به چندین موضوع بحث برانگیز پرداخت که بیشتر بر اظهارات یهودی ستیزانه اخیر کانیه وست تمرکز داشت. در یک استندآپ طولانی شپل نام دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و هرشل واکر نامزد سنا را آورد.

قبل از اینکه کارهای معمول خود را شروع کند. یک تکه کاغذ کوچک را باز کرد و از روی آن خواند: «من یهودی ستیزی را در همه اشکال محکوم می کنم. و من در کنار دوستانم در جامعه یهودی ایستاده ام.»

در مورد موضوع وست، شپل گفت که معمولاً زمانی که وست درگیر یک بحث و جدل شده میشد به سراغ او می رفتم. اما این بار شپل گفت او منتظر بود تا واکنش به اظهارات یهودستیزانه وست را مشاهده کند. شپل همچنین به شوخی گفت: «کانیه خیلی به دردسر افتاد.»

پیش از این اظهار نظر یهود ستیزانه باعث لغو قراردهای شرکت معتبر آمریکایی با کانیه شد.

دیو شپل

شپل گفت در مورد اظهارات کانیه گفت: “فکر کردن چیز دیوانه کننده ای نیست. اما گفتن با صدای بلند در چنین جوی یک چیز دیوانه ای کننده است.”

او ادامه داد: «می‌دانم که یهودیان در سرتاسر جهان چیزهای وحشتناکی را پشت سر گذاشته‌اند. اما شما نمی‌توانید آن را به گردن سیاه‌پوستان آمریکایی بیندازید.”

استندآپ ویژه دیو

دیو شپل در چندین استندآپ ویژه که در چند سال اخیر منتشر شده است. شوخی های صریحی در مورد زنان ترنس و افراد ترنس کرده است. در سال 2021 پس از انتشار فیلم ویژه چند میلیون دلاری نتفلیکس “The Closer”، انتقادها از نظرات او به سرعت افزایش یافت که به طرفداران LGBTQ توهین کرد و برخی از کارمندان نتفلیکس را به اعتراض و درخواست برای حذف این گفتگو مجبور کرد.

نتفلیکس از او حمایت کرد که بعداً نامزد دو جایزه امی شد. شپل مدت کوتاهی پس از انتشار فیلم ویژه اش به انتقادات پرداخت و به مخاطبانش گفت که مایل است با منتقدان ترنس صحبت کند.

منبع CNN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =