محل دفن دابی؛ جن دوست داشتنی هری پاتر در ساحل ولز باقی ماند

دفن دابی

پس از اینکه محل دفن دابی سری داستان های “هری پاتر” یعنی دابی به یک جاذبه توریستی تبدیل شد. ادای احترام به این شخصیت نگرانی های زیست محیطی را برانگیخت. نگرانی ها به دلیل ازدیای جمعیت در این منطقه و به جا گذاشتن زباله است. همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که وجود داشت این بود که افراد به عنوان یادبود در کنار بنای یادبود دابی جوراب هدیه می آورند و جوراب ها را در این مکان رها می کنند که می تواند تاثیرات بسیار منفی بر ساحل و موجودات آبزی داشته باشد.

دفن دابی

مکانی زیبا

در یکی از غم انگیزترین لحظات از مجموعه “هری پاتر”  دابی نقش یک جن را داشت که در آغوش هری پاتر در ساحلی وسیع می میرد. دابی ساحل را در یکی از آخرین نفس های خود به عنوان “مکان بسیار زیبایی برای بودن با دوستان” توصیف می کند.

“مکانی زیبا” که صحنه فیلمبرداری آن برای فیلم “هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 1” در سال 2010 انجام شد. ساحل غربی در پمبروکشایر ولز بود. جایی که طرفداران یادبودی برای دابی شخصیت بامزه در این مجموعه درست کرده اند. دابی با هری و جادوگران همکارش در تمرین دوست شد و مورد علاقه طرفداران شد. با این حال مقامات محیط زیست نگران شدند که محبوبیت این ساحل در بین گردشگران تأثیر منفی بر ساحل داشته باشد و تخریب بنای یادبود را به عنوان بخشی از یک بررسی هشت ماهه در نظر گرفتند.

دفن دابی

زباله های مخرب

طبق اخبار سینما مووی 21 هفته گذشته زمانی که مقامات اعلام کردند تا زمانی که بازدیدکنندگان ادای احترام به دابی را ترک نکنند. یا از به جای گذاشتن زباله‌های مخرب محیط ‌زیست خودداری نکنند. محل دفن دابی در خطر خواهد بود.

مؤسسه خیریه حفاظت از نشنال تراست ولز و موسسه خیریه حفاظت از محیط زیست که بازنگری این منطقه را آغاز کرده است. در ارزیابی خود نوشت: «یادبود دابی در آینده نزدیک در آب شیرین غرب باقی خواهد ماند تا مردم از آن لذت ببرند. «تراست از بازدیدکنندگان می‌خواهد که فقط هنگام بازدید از بنای یادبود عکس بگیرند تا به محافظت از چشم‌انداز وسیع‌تر کمک کنند و باعث تجمع در منطقه نشوند.»

هدیه جوراب به دابی

بخشی از مشکل ناشی از حرکتی بود که بسیاری از طرفداران به احتمال زیاد قصد داشتند به عنوان ادای احترام در محل دفن دابی داشته باشند. اما پیامدهای مخربی داشت: مردم به دابی جوراب هدیه می دادند.

در مجموعه «هری پاتر»، هری با فریب استاد دابی، لوسیوس مالفوی شرور، به جن اسیر او جورابی می‌دهد که دابی را آزاد می‌کند. جن پس از آن جوراب را تا لحظه مرگش می پوشد و آن را به نمادی به یاد ماندنی از دوستی او با هری تبدیل می کند.

دفن دابی

در دنیای واقعی جوراب ها به عنوان یک زباله مخرب برای تخریب محیط زیست و ساحل هستند. بسیاری از بازدیدکنندگان همراه با پیام‌هایی که بر روی صخره‌ها برای ادای احترام آخر هری به دوستش نقاشی شده بود. در محل قبر رها شده‌اند: «اینجا دابی، یک جن آزاد نهفته است».

نشنال تراست ولز در ارزیابی خود گفت: “اقلامی مانند جوراب، ریزه کاری و خرده های رنگ از سنگریزه های رنگ شده می توانند وارد محیط زیست دریایی و زنجیره غذایی شوند و حیات وحش را در معرض خطر قرار دهند.” سالانه ده‌ها هزار نفر از ساحل بازدید می‌کنند. بیش از 5000 نفر به یک نظرسنجی آنلاین پاسخ دادند. زیرا مسئولان نظر مردم را در مورد آینده ساحل و بنای یادبود جویا خواستار شدند.

جاناتان هیوز یکی از مقامات رسمی در یک بیانیه گفت: “ما خوشحالیم که بسیاری می خواهند از ساحل بازدید کنند. ما باید بین محبوبیت ساحل با تاثیرات بر طبیعت حساس ساحل و محیط وسیع تر و فشار بر امکانات و جاده های اطراف تعادل ایجاد کنیم.”

منبع Nytimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =