ایلان ماسک جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد

ثروتمندترین فرد جهان

روز پنجشنبه ایلان ماسک از صدر جدول میلیاردرها به رتبه دوم سقوط کرد. این جدول و فهرست توسط فوربس اعلام شده است. طبق این خبر مدیرعامل توییتر و تسلا پشت سر برنارد آرنو، مدیرعامل برند لوکس فرانسوی LVMH سازنده کالاهای لوکس لویی ویتون و کنیاک هنسی قرار گرفت. فوربس اکنون دارایی ماسک را 183.6 میلیارد دلار نشان می دهد که اندکی کمتر از ثروت آرنو که 186.2 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 فوربس در روز چهارشنبه اشاره کرد که صعود آرنو به این دلیل است که سهام LVMH در عمدتاً ثابت است. در حالی که ماسک “سقوط چشمگیر قیمت سهام تسلا” را تجربه کرده است که در سال 2022 حدود 56 درصد کاهش یافته است. فوربس گفت ثروت ماسک در نوامبر 2021 به اوج خود رسید. زمانی که او ثروتمندترین فرد جهان محسوب میشد، 320 میلیارد دلار ثروت داشت.

ماسک اخیراً حدود 4 میلیارد دلار از سهام تسلا را برای تأمین مالی خرید 44 میلیارد دلاری خود از توییتر فروخته است. ماسک در اوایل سال جاری، زمانی که قراردادش برای خرید توییتر اعلام شد مقداری از سهام تسلا را به ارزش 15.4 میلیارد دلار فروخته بود.

ثروتمندترین فرد جهان

شرکت های ایلان ماسک

تخمین ثروت ماسک به طور کلی کار دشواری است. زیرا بسیاری از پول های او در شرکت های خصوصی او از جمله شرکت ساخت موشک و اینترنتی او یعنی اسپیس ایکس قرار دارد. همچنین شرکت تونل زنی The Boring Company و Neuralink که می خواهد تراشه های کامپیوتری را در مغز مردم قرار دهد بخش دیگری از شرکت های ایلان هستند.

علیرغم این ضررها، ماسک به خوبی از گوتام آدانی میلیاردر هندی در رتبه سوم با 135 میلیارد دلار ثروت و جف بزوس بنیانگذار آمازون با ثروت 113.1 میلیارد دلار، جلوتر است.

در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ماسک با 171 میلیارد دلار دارایی خالص در جایگاه اول ثروتمندترین فرد جهان قرار دارد. آرنو با 166 میلیارد دلار دارایی در رتبه دوم قرار دارد. با این حال طبق محاسبات بلومبرگ، ماسک امسال حدود 100 میلیارد دلار ضرر کرده است. این لیست هر روز پس از بسته شدن بازار به روز می شود.

منبع CNN

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =