ایلان ماسک: اپل تهدید به حذف توییتر در آیفون کرده است!

ایلان ماسک ادعا میکند اپل او را به حذف کردن توییتر تهدید کرده است. آخرین اخبار سلبریتی های هالیوود را در مووی 21 بخوانید:

مالک توییتر، ایلان ماسک ادعا میکند روز دوشنبه اپل در رشته توییتی او را تهدید کرده اپلیکیشن توییتر را به اسم یک سری بازبینی های کلی از اپ استور حذف میکند. ایلان در توییتی نوشت:”اپل این رو هم گفته که توییتر رو در اپ استور از دسترسی خارج میکنه ولی بهمون نمیگه چرا.”

در بین سیلی از توییت هایی که روز دوشنبه منتشر شد، ایلان ماسک اپ استور اپل را یک مالیات 30 درصدی مخفی نامید و یک نظر سنجی به اشتراک گذاشت که “آیا اپل باید تمام فعالیت های سانسوری خودش را که مستقیما روی مشترکین تاثیر میگذارد را منتشر کند؟”

ماسک همچنین ادعا کرد که اپل بیشتر تبلیغات خود را از توییتر حذف کرده است. اپ استور اپل تنها روشی است که با آن میتوان روی آیفون نرم افزار نصب کرد.
اگر اپ توییتر از اپ استور برداشته شود، این شبکه اجتماعی یکی از بزرگترین مشترکین خود در این پلتفرم را از دست خواهد داد، اگرچه هنوز از طریق وب میتوان به آن متصل شد.

مطالب مرتبط: ایلان ماسک برای مقابله با گوگل و اپل گوشی هوشمند میسازد


علاوه بر آن، اپل از سازندگان اپ برای آیفون سودی بین 15 تا 30 درصدی روی هر کالای دیجیتال بزای فروششان در اپ استور طلب میکند. ایلان ماسک گفته بود که یکی از برنامه هایش درآمدی میلیارد دلاری از فروش حق عضویت در توییتر است، مانند تیک آبی که از طریق آیفون ارائه میشود.

اگر این اتفاق بیوفتد، اپل صدها میلیون دلار از این فروش درآمد کسب میکند. اخیرا اپل در اپ استور با قیمت ها و سیاست های خود با بعضی از کمپانی ها مثل Spotify و Epic Games به مشکل برخورده است، ولی کسی بیشتر از ماسک نمیتواند توجهات جهانی را به خودش جلب کند و ممکن است او تبدیل به بزرگترین چالش اپل برای کنترل کردن اپلیکیشن های موجود در آیفون شود. اپل تا کنون پاسخی به توییت ماسک نداده است. ولی نشانه ها میگویند اپل در حالی بررسی دقیق توییتر است تا ببینن تاکنون قانونی از اپ استور را زیر پا گذاشته است یا نه.


فیل شیلر، رئیس بازاریابی سابق اپ استور که بر بازبینی اپ نظارت دارد ظاهرا اکانت توییتر خود را اوایل این ماه بعد از روی کار آمدن ایلان ماسک پاک کرده است. فیلیپ شومیکر، رئیس سابق بازبینی اپ اپل و رئیس حال حاضر Identity.com گفت حرکت شیلر و پاک کردن اکانتش او با یاد حرکت یک کمپانی برای “آماده شدن برای نبرد” انداخته است.

او اعتقاد دارد اپل محتوای توییتر را پس از آمدن ایلان ماسک زیر ذره بین دارد تا ببیند محتوای سوال برانگیزی، مثل فیلم های نامناسب جنسی، در آن پیدا میکنند.


در سال 2015، ایلان ماسک شیطنتی کرد و گفت اپل فقط کارمندان رد شده ی تسلا را استخدام میکند و آن را “قبرستان تسلا” نامید. ولی حرکت روز دوشنبه ی ماسک چیزی ورای شیطنت و رقابت است، و به این اشاره میکند که احتمالا برای یک نبرد طولانی عمومی بر سر قوانین اپل آماده شده است.

در یک توییت، ایلان یک میم که در آن یک ماشین با سرعت در حال عبور از اتوبان است پست کرد. ماشین از زیر تابلویی رد میشد که دو گزینه داشت:” 30 درصد پرداخت کن” و “برو به جنگ” و ماشین گزینه ی دوم را انتخاب کرده بود.

منبع: Cnbc

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =