جینا لولوبریجیدا ستاره سینمای ایتالیا در ۹۵ سالگی درگذشت

جینا لولوبریجیدا ستاره سینمای ایتالیا

جینا لولوبریجیدا ستاره سینمای ایتالیا یکی از بزرگترین ستاره های سینمای اروپا در دهه های 1950 و 1960، در سن 95 سالگی درگذشت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 فیلم‌های او که اغلب به‌عنوان «زیباترین زن جهان» توصیف می‌شود شامل ضرب و شتم شیطان، گوژپشت نوتردام و شمشیرهای متقاطع بود. او در کنار بازیگرانی چون هامفری بوگارت، فرانک سیناترا، راک هادسن و ارول فلین همبازی بود.

حرفه او در دهه 1960 کم رنگ شد و به بیشتر به سمت مدلینگ، عکاسی و سیاست رفت. او با نام مستعار لا لولو یکی از آخرین نمادهای بازمانده دوران شکوه سینما بود.

هاوارد هیوز غول سینما به جینا لولوبریجیدا ستاره سینمای ایتالیا پیشنهاد ازدواج داد. او رقیب سوفیا لورن ستاره ایتالیایی محسوب میشد. در بیانیه ای آمده است که لورن از مرگ رقیب سابق خود “بسیار شوکه و غمگین” بود.

جولیا سیتانی وکیل سابق او به خبرگزاری رویترز گفت:” لولوبریجیدا در یک کلینیک رم درگذشت.”

جینا لولوبریجیدا ستاره سینمای ایتالیا

داستان زندگی او

لوئیجینا لولوبریجیدا در 4 ژوئیه 1927 به دنیا آمد. جینا دختر یک تولید کننده مبلمان بود که سال های نوجوانی خود را قبل از تحصیل در رشته مجسمه سازی در آکادمی هنرهای زیبای رم، صرف دوری از بمباران های زمان جنگ کرد.

یک استعداد یاب به او پیشنهاد داد در Cinecitta که در آن زمان بزرگترین استودیوی فیلمسازی در اروپا و ایتالیا “Hollywood on the Tiber” بود، تست بدهد.

لولوبریجیدا مشتاق نبود. او به یاد می آورد: زمانی که نقش اول را به من پیشنهاد دادند، نپذیرفتم. “بنابراین آنها گفتند که به من هزار لیره می دهند. من به آنها گفتم که قیمت من یک میلیون لیره است، به این فکر می کنم که کار را متوقف می کنند. اما آنها گفتند بله!”

در اواخر زندگی او منزوی شد. اما هر از گاهی در ویلای بزرگ خود به تفریح می پرداخت.

جینا لولوبریجیدا تا سنی زندگی کرد که در آن خاطرات دوران شکوه او به عنوان بخشی از خانواده سلطنتی دنیای سینما در دهه های 50 و 60 کم رنگ شده است. تعداد کمی از فیلم های او اکنون به عنوان کلاسیک در نظر گرفته می شوند.

اما در زمان خودش یکی از بزرگان سینما بود. داستان زندگی او به اندازه هر نقشی که بازی کرد عجیب و غریب بود. او می‌گوید: «همه ما برای مردن به دنیا آمده‌ایم.»

منبع BBC

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =