افتتاح جشنواره تورنتو با آخرین انیمیشن میازاکی The Boy and the Heron

آخرین انیمیشن میازاکی

انیمیشن فانتزی حماسی « The Boy and the Heron » به عنوان آخرین انیمیشن میازاکی چهل و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو را افتتاح می‌کند. این انیمیشن قرار است در 7 سپتامبر اکران شود.

میازاکی نویسندگی و کارگردانی این فیلم را برعهده داشت و اولین فیلم بلند این فیلمساز تحسین شده پس از 10 سال بود. در حالی که چندین کار دیگر از استودیو جیبلی که میازاکی یکی از بنیانگذاران آن بود، در TIFF به نمایش درآمده بود. از جمله « The Red Turtle » در سال 2016 و « Spirited Away» در سال 2002. اما در حال حاضر این اولین بار است که یک فیلم ژاپنی یا یک فیلم انیمیشن به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره انتخاب می‌شود.

کامرون بیلی مدیرعامل TIFF گفت: ما مفتخریم که چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو را با آثار یکی از بزرگترین هنرمندان سینما افتتاح کنیم. « آخرین انیمیشن میازاکی که قبلاً به عنوان یک شاهکار در ژاپن تحسین شده است. به عنوان یک داستان ساده از دست دادن و عشق آغاز می شود و به یک اثر تخیلی خیره کننده می رسد. من مشتاقانه منتظرم که مخاطبان ما رازهای آن را برای خود کشف کنند. اما می توانم قول تجربه ای منحصر به فرد و متحول کننده را بدهم.”

آخرین انیمیشن میازاکی

داستان انیمیشن

«پسر و حواصیل» در اوایل سال جاری در ژاپن اکران شد. جایی که در آخر هفته افتتاحیه 13.2 میلیون دلار درآمد داشت تا به بزرگترین اولین نمایش در تاریخ استودیو جیبلی تبدیل شود. این شرکت جسورانه فیلم را بدون هیچ گونه تبلیغات و بازاریابی اکران کرد. به طوری که مخاطبان بدون هیچ چشم داشتی توانستند پیچ و خم های داستان را کشف کنند.

از آن زمان، فاش شد که انیمیشن داستان پسری به نام ماهیتو ماکی را دنبال می کند که یک برج متروکه را در شهر جدیدش کشف می کند و با یک حواصیل خاکستری سخنگو وارد دنیایی خارق العاده می شود.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 جشنواره TIFF در واقع اولین فرصت است تا مردم کشورهای دیگر بتوانند این انیمیشن را تماشا کنند.GKIDS «پسر و حواصیل» را در آمریکای شمالی توزیع می‌کند. این انیمیشن قرار است در اواخر سال 2023 در آمریکا اکران شود.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =