رتبه‌بندی پرفروشترین فیلم های عاشقانه

پرفروشترین فیلم های عاشقانه

بسیاری از ژانرهای فیلم محبوب مانند اکشن یا ماجراجویی به ندرت حاوی چاشنی عاشقانه هستند. در طول سال ها، ژانر عاشقانه به عنوان یک ژانر مستقل محبوبیت قابل توجهی به دست آور‌ده است. این فیلم‌ها می‌توانند در عرض چند دقیقه در مخاطب آشفتگی عاطفی ایجاد کنند. اما این همان چیزی است که تماشاگران سینما را به پای تماشای فیلم کشاند‌ه است. با مووی 21 در معرفی پرفروشترین فیلم های عاشقانه همراه باشید.

موفق ترین فیلم های عاشقانه طیفی از ژانرهای فرعی را شامل می شوند، از موزیکال گر‌فته تا درام. اما تمرکز داستان همیشه بر روی زوجی است که عاشق یکدیگر می شوند. تعدادی از پرفروشترین فیلم های عاشقانه توسط طرفداران سینما مانند تایتانیک و دیو و دلبر به خوبی شنا‌خته شده‌اند.

10. Fifty Shades of Grey (2015) – $569 million

پرفروشترین فیلم های عاشقانه

Fifty Shades of Grey یک فیلم عاشقانه وابسته به عشق شهوانی است که بر اساس رمانی به همین نام اثر E. L. James در سال ۲۰۱۱ سا‌خته شد‌ه است. داستان یک فارغ التحصیل کالج به نام آناستازیا استیل (داکوتا جانسون) را دنبال می کند که با تاجر جوانی به نام کریستین گری (جیمی دورنان) رابطه عاشقانه‌ای را آغاز می کند. این رابطه جدید مرزهای هر دوی آنها را در عشق و درد از بین می برد.

علیرغم امتیازات پایینی که داشت، این فیلم یک موفقیت در گیشه بود. این فیلم به خاطر فیلمبرداری‌اش مورد تحسین قرار گرفت اما به خاطر اجرا، فیلمنامه و داستان با انتقادهایی مواجه شد. این فیلم با بودجه‌ای در حدود 40 میلیون دلار، فروش جهانی 569 میلیون دلاری داشت.

9. Forrest Gump (1994) – $678 million

Forrest Gump از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

فارست گامپ به خاطر مضامین کمدی و دراماتیکش معروف است، اما همه اینها در عشق او به جنی خلاصه می شود. این فیلم داستان فارست (تام هنکس) را در چندین دهه زندگی و تجربیات خارق‌العاده‌اش در سراسر ایالات متحده دنبال می‌کند. الهام‌بخش این فیلم محبوب، رمانی به همین نام است که در سال 1986 منتشر شد‌ه است، اگرچه آن به گونه‌ای نو‌شته شد‌ه که در فیلم بهتر به آن پردا‌خته شد‌ه است.

این فیلم در طول اکران اولیه خود، میلیون ها نفر را به سینماها کشاند و 678 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. نه تنها فیلم خوب عمل کرد، بلکه موسیقی متن آن به تنهایی بیش از 12 میلیون نسخه فروخت. پس از این موفقیت، اثر نامزد جوایز متعددی از جوایز اسکار و گلدن گلوب برای اقتباس نمادین آن از کتاب شد. فارست گامپ از پرفروشترین فیلم های عاشقانه است.

8. Mamma Mia! (2008) – $694 million

Mamma Mia! از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

ماما میا! بر اساس کتاب کاترین جانسون، که تحت تاثیر اثر موزیکالی سا‌خته‌ی سال 1999 به همین نام است. گروه بازیگران آن مریل استریپ، آماندا سیفرید، و دومینیک کوپر هستند. همه‌ی اینها دست در دست هم Mamma Mia را به یک رام-کام بی‌نقص با تم عروسی تبدیل کرده است. داستان یک عروس جوان به نام سوفیا شریدون را دنبال می کند که تصمیم می گیرد سه مرد از گذ‌شته‌ی مادرش را برای جشن عروسی‌اش به امید یا‌فتن پدر واقعی خود دعوت کند.

علیرغم نظرات متفاوت منتقدان، این فیلم به دلیل تعدد موسیقی و تولید آن مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم با بودجه 52 میلیون دلاری در سطح جهانی 694 میلیون دلار فروخت.

7. The Twilight Saga: Eclipse (2010) – $698 million

The Twilight Saga: Eclipse از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های The Twilight Saga یک سال پس از دنباله آن، New Moon به نمایش درآمد. با فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، بلا (کریستن استوارت) باید بین رابطه با ادوارد (رابرت پتینسون) یا دوستی با جیکوب (تیلور لاتنر) یکی را انتخاب کند. در این زمان سخت، قتل‌های مرموزی در سرتاسر سیاتل اتفاق می‌افتد، زیرا یک خون آشام بدخواه برای انتقام از قتل معشوقش آماده می‌شود.

فروش جهانی این فیلم به 698 میلیون دلار رسید. این فیلم یکی از پرفروشترین فیلم های عاشقانه است.

6. The Twilight Saga: New Moon (2009) – $711 million

The Twilight Saga: New Moon از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

دنباله ای که مدت ها منتظرش بودیم؛ این قسمت از Twilight به موفقیت بزرگتری نسبت به نسخه اصلی خود تبدیل شد. با وجود داشتن شخصیت های مشابه، طرفداران رمان های اصلی از طرح کلی آن آگاه بودند. ادوارد پس از این که معتقد بود او و خانواده اش زندگی او را به خطر می اندازند، به رابطه خود با بلا پایان می دهد. همانطور که او با جدایی کنار آمد، برای کاهش دردش با جیکوب دوست می شود و به امید بازگشت ادوارد در فعالیت های خطرناک شرکت می کند.

نقدهای منفی مداوم منتقدان باعث نشد تا فروش در گیشه به 711 میلیون دلار در سرتاسر جهان برسد. قسمت دوم داستان برنده 20 جایزه از 24 نامزدی شد و جایگاه خود را در تاریخ سینما تثبیت کرد.

5. The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1 (2011) – $712 million

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

بر اساس رمانی به همین نام اثر استفانی مایر در سال 2008، قسمت چهارم توایلایت در سینماها به نمایش درآمد. شخصیت های خون آشام مورد علاقه طرفداران، بلا و ادوارد عروسی خود را جشن می گیرند، و خبر بارداری او را دریافت می کنند. از آنجایی که نوزاد با سرعت غیرعادی‌ای سریع رشد می کند، اندام لاغر بلا نمی تواند مواد مغذی کافی را به کودک بدهد. خانواده کالن و جیکوب از ترس به دنیا آورد‌ن فرزندی جاودانه از بلا و فرزند متولد نشد‌ه خود به هر قیمتی محافظت می کنند.

این فیلم در باکس آفیس به ارقام بالایی دست یافت و بیش از 712 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. و این سبب شد تا یکی دیگر از پرفروشترین فیلم های عاشقانه، یکی از فیلم های فرنچایز توایلایت باشد.

4. The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2 (2012) – $848 million

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 از  پرفروشترین فیلم های عاشقانه

پایان فرنچایز Twilight Saga بیش از بقیه محبوبیت داشت. همانطور که بلا یاد می گیرد که پس از به دنیا آور‌دن دخترش، رنسمی (مکنزی فوی) چگونه تبدیل به یک خون آشام شود، آنها از سرعت رشد او خسته می شوند. ولتوری‌ها از وجود او پی می برند و خانواده کالن را به اعدام محکوم می کنند. آنها باید برای نجات خانواده خود به متحدانشان در سراسر جهان برسند.

قسمت آخر از سری، با 848 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی، محبوبیت بالایی پیدا کرد.

3. Aladdin (2019) – $1.05 billion

Aladdin از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

این اقتباس لایواکشنی از انیمیشن دیزنی به همین نام در سال 1992 بر اساس علاءالدین و چراغ شگفت انگیز است که اقتباسی فرانسوی از داستان عامیانه‌ی خاورمیانه است. داستان، مردی به نام علاءالدین (منا مسعود) را روایت می‌کند که عاشق پرنسس یاسمین (نائومی اسکات) می‌شود، او با یک جن برآورده کننده آرزوها (ویل اسمیت) دوست می‌شود و با جعفر به دشمنی می پردازد.

لایو اکشن علاءالدین با فروش 1.05 میلیارد دلاری در باکس آفیس جهانی فروش بالایی داشت. علیرغم نظرات متفاوت منتقدان، این فیلم به یک موفقیت بزرگ در سراسر جهان تبدیل شد و به دلیل موسیقی و طراحی لباسش مورد تحسین قرار گرفت. علاءالدین یکی از پرفروشترین فیلم های عاشقانه است.

2. Beauty and the Beast (2017) – $1.26 billion

Beauty and the Beast از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

اقتباس لایواکشنی از انیمیشن دیزنی سا‌خته‌ی سال 1991 به نام دیو و دلبر، یک افسانه کلاسیک را روایت می کند. یک شاهزاده متکبر (دن استیونز) پس از پناه ندادن به افسونگری به قلعه خود، به یک جانور شنیع تبدیل شد. برای شکستن‌ نفرین، باید یاد بگیرد که کسی را دوست دا‌شته باشد و قبل از افتاد‌ن آخرین گلبرگ گل رز، او را دوست داشته باشد. دیو وقتی با بل (اما واتسون) آشنا می شود، فرصت نشان داد‌ن جوانمردی و عاشق شدن را پیدا می کند.

این فیلم با بودجه 225 میلیون دلاری در گیشه جهانی 1.26 میلیارد دلار فروخت. با وجود اینکه یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌هایی است که تا به حال سا‌‌خته شد‌ه است، اما پرفروش‌ترین فیلم موزیکال لایواکشنی نیز محسوب می‌شود. علاوه بر موفقیت در باکس آفیس، نقدهای کلی مثبت و تحسین های متعددی را دریافت کرد.

1. Titanic (1997) – $2.19 billion

Titanic از پرفروشترین فیلم های عاشقانه

پرفروشترین فیلم عاشقانه تاریخ، تایتانیک است. این فیلم عاشقانه و حماسی بر اساس روایت غرق شد‌ن کشتی RMS تایتانیک سا‌خته شد‌ه است. دو عضو از طبقات اجتماعی مختلف، یک هنرمند مبارز به نام جک (لئوناردو دی کاپریو) و یک زن ثروتمند به نام رز (کیت وینسلت)، در طول اولین سفر نحس تایتانیک عاشق یکدیگر می شوند.

این فیلم در باکس آفیس جهانی به موفقیت قابل توجهِ 2.19 میلیارد دلاری دست یافت. منتقدان جیمز کامرون را به خاطر جلوه های بصری دیدنی و ملودرام قدیمی تحسین کردند. این فیلم به‌عنوان اولین فیلمی که به مرز میلیارد دلاری رسید، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس در تمام دوران باقی ماند؛ تا اینکه فیلم دیگر کامرون، آواتار، در سال 2010 از آن پیشی گرفت.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =