10 تا از فیلم هایی که به دنباله نیاز نداشتند

فیلم هایی که به دنباله نیاز ندارند

هر فیلم موفقی نیاز به دنباله ندارد. گاهی اوقات بهتر است فیلم های بزرگ دست نخورده باقی بمانند. با ما در مقاله فیلم هایی که به دنباله نیاز نداشتند همراه باشید.

لینک مرتبط: ۱۰ تا از فیلم های محبوب دهه ۱۹۸۰

برای مدتی طولانی هالیوود دنباله‌هایی برای فیلم های محبوب سا‌خته است. با این حال، در بسیاری از موارد، دنباله کاملا غیرقابل توجیه بو‌د زیرا می‌تواند منجر به نابودی شخصیت‌ها و آلوده شد‌ن میراث‌ها شو‌د. این موضوع بحثی در ردیت بوده است زیرا بسیاری از طرفداران فیلم شروع به بحث در مورد اینکه کدام فیلم‌ها واقعا نیازی به دنباله نداشتند، کرده‌اند.

Jaws

Jaws

مخاطبان معتقدند که «آرواره‌ها» نباید دنباله‌دار می‌شد، چون دنباله‌های بعدی، مزخرف بودند. «آرواره‌ها» فقط ۱ دنباله دریافت نکرد، بلکه ۳ دنباله دریافت کرد که هیچ کدام از آن ها هیچ گونه دخالتی از سوی استیون اسپیلبرگ نداشتند. این موضوع قطعا از سوی تماشاگران هم احساس می‌شد، چون فقدان سبک آنها نشان می‌داد که این مجموعه بدون اسپیلبرگ چیزی برای ارائه ندارد.

Speed

Speed

در لیست فیلم هایی که به دنباله نیاز نداشتند، نام Speed می‌درخشد. یکی از هیجان انگیزتریفیلم های اکشن دهه ۹۰ میلادی، فیلم Speed بود که جایگاه کیانو ریوز را به عنوان یک ستاره اکشن تثبیت کرد.

پس از موفقیت فیلم اول، فاکس قرن بیستم علاقه زیادی به ساخت دنباله داشت. ساندرا بولاک برای بازگشت، قرارداد امضا کرد اما کیانو ریوز این کار را نکرد و احساس کرد که فیلمنامه خیلی خوب نیست. او در مورد فیلم Speed ۲ کاملا حق داشت. کروز کنترل را می‌توان یکی از بدترین فیلم‌های اکشن دهه ۹۰ میلادی دانست و اتفاقات فیلم اول را کاملا تحت‌الشعاع قرار داد.

American Psycho

American Psycho

این اثر یک فیلم روانشناختی فراموش‌نشدنی و به شدت خوش‌ساخت است که به طرز هوشمندانه‌ای نو‌شته، کارگردانی و اجرا شد‌ه است. با این حال، یک دنباله برای آن وجود دارد که به هیچ وجه خوب نیست.

Taken

Taken

در حالی که فیلم اول به هیچ وجه یک شاهکار نیست، به لیام نیسون به عنوان یک ستاره اکشن دید کاملا جدیدی داد. این مجموعه به نوعی به یک سه‌گانه و همچنین یک مجموعه پیش درآمد تبدیل شد که همه آن ها کاملا غیرضروری بودند.

کاربر دیگری در ردیت به شوخی ایده فیلم چهارم را مطرح می‌کند و می‌گوید: «لیام نیسون ربو‌ده می‌شود و همسر و دخترش او را نجات می‌دهند.»

Space Jam

Space Jam

اگرچه فیلم اول هنوز هم یک تجارت عظیم پر از تبلیغات محصولات است، اما در دل آن یک فیلمنامه بسیار سرگرم‌کننده داشت. متاسفانه این دنباله به‌طور کامل فاقد آن بود و همان طور که یکی از کابران ردیت اعلام کرد: « این دنباله در واقع فقط یک اثر تجاری برای تبلیغ تمامی محصولات متعلق به برادران وارنر بود.»

Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

این فیلم نه تنها در سال ۲۰۱۴ دنباله‌ای دریافت کرد، بلکه پیش درآمدی با عنوان وقتی هری با لوید آشنا شد نیز وجود دا‌شت که چندان مورد استقبال قرار نگرفت (به گفته‌ سایت باکس آفیس موجو). تلاش برای احیای موفقیت چیزی که قبلا آمد‌ه همیشه جواب نمی‌دهد و Dumb and Dumber To نمونه بارز آن است.

یکی دیگر از کاربران در این باره می‌گوید: «بله، دنباله فیلم بیش از حد گنگ بود.» فیلم اول یک فیلم کلاسیک کمدی بود که بهتر بود به حال خود رها می‌شد در حالی که دنباله و اسپین‌آف چندان جالب نبود.

The Boondock Saints

The Boondock Saints

این فیلم با بازی درخشان ویلم دفو که توسط تروی دافی در اولین تجربه کارگردانی‌اش سا‌خته شد، موفقیتی در سینما نداشت اما در سینمای خانگی بسیار موفق بود که منجر به تبدیل شدن آن به یک فیلم کلاسیک آیینی شد.

سال ها بعد، دنباله‌ای سا‌خته شد اما فاقد کیفیتی بود که فیلم اصلی را تا این حد عالی می‌کرد.

The Mummy Returns

The Mummy Returns

یکی از کاربران ردیت گفته است: «پس از دو فیلم اول، صادقانه بگویم چیزی برای گفتن‌ باقی نماند‌ه بود؛ چرا که مومیایی اصلی، مرده بود، بازگشته بود، مرده بود، سپس بازگشته بود و دوباره مرده بود.

در حالی که دنباله این فیلم موفقیتی بزرگ در گیشه کسب کرد‌ه بود و بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در گیشه به دست آورد ، نتوانست نظر منتقدان و طرفداران را به خود جلب کند.

Jurassic Park

Jurassic Park

بعد از اولین پارک ژوراسیک، جادوی دیدن دایناسورها روی پرده سینما هیچ‌وقت به همین‌جا ختم نشد. با انتشار جدیدترین فیلم ژوراسیک، دومینیون، طرفداران و منتقدان از این فیلم بسیار ناراضی هستند. با ادامه این مجموعه، از همان فیلم اول تا این حد غیرقابل تشخیص شد.

کاربر Skymoogle می گوید: «هر دنباله لحظات جالبی دارد، اما من فکر نمی‌کنم که ما به پنج فیلم و یک سریال دیگر نیاز داشته باشیم». این کاربر قطعا درست می‌گوید چرا که هر فیلم سعی می‌کند با دایناسورهای خود بر فیلم قبلی برتری پیدا کند، در حالی که روابط انسانی جالب و پیچیده‌ای که فیلم اول را بسیار عالی می‌کند کاملا فراموش شده‌اند.

Toy Story 3

Toy Story 3

داستان اسباب بازی ۳ شایسته تمام محبوبیتی است که دریافت می‌کند. یک پایان حماسی و احساسی، فیلم چهارم کاملا غیرقابل توجیه بود، آن چیزی نبود جز راهی دیگر برای کسب درآمد برای دیزنی.

داستان اسباب بازی ۴ فیلمی بسیار سرگرم کننده است اما وزن احساسی فیلم قبلی را به طور کامل از بین می‌برد. داستان اسباب بازی ۳ در سال ۲۰۱۱ به دلایلی نامزد بهترین فیلم در اسکار شد.

به‌نظر شما فیلم های دیگری هم هستند که به دنباله نیاز نداشته باشند؟ نظراتتان را با ما در میان بگذارید 🙂

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هجده =