افشاگری جیمز کامرون در مورد فیلمنامه آواتار 2

جیمز کامرون

جیمز کامرون مغز متفکر ساخت آواتار سال 2009 فاش کرد که یک سال تمام را صرف نوشتن فیلمنامه ای برای آواتار 2 کرده است. اما در پایان آن را به بیرون پرتاب کرد.

به گزارش مووی 21 جیمز کامرون یک سال روی فیلمنامه آواتار2 کار کرد که در نهایت آن را دور انداخت. کامرون با تعداد زیادی فیلم از جمله تایتانیک، ترمیناتور، بیگانگان و آواتار پشت سر خود چهار دنباله برای آواتار در دست ساخت دارد. این کارگردان برنده اسکار با فیلم آواتار در سال 2009 پرفروش ترین فیلم تاریخ را خلق کرد. بنابراین تبلیغات برای دنباله های او زیاد است. پس از 12 سال استقبال بی‌نظیر از تریلر آواتار 2 ثابت کرد که طرفداران مشتاقانه منتظر بازگشت این فرانچایز هستند. جایی که فیلم قبلی با همان شخصیت‌هایی که سم ورثینگتون و زوئی سالدانیا بازی می‌کردند، متوقف شد.

جیمز کامرون

با یک قسمت اول بسیار موفق به طور قابل درک فشار زیادی روی کامرون و عوامل فیلم وجود دارد تا دنباله‌ای را ارائه دهند که به نسخه اصلی احترام بگذارد و در عین حال فرانچایز آواتار را با داستانی تازه احیا کند. پیش از این، او در مورد روند نگارش آواتار 2 صحبت کرد و نشان داد که نویسندگان مشتاق هستند تا با ایده‌های جدیدی همکاری کنند که این فرانچایز را گسترش دهد. به گفته خود کارگردان، اگرچه کامرون نیز مشتاق ارائه ایده‌های جدید به روی میز است، اما به گفته‌ی خود کارگردان، او در حفظ ارتباط قوی با فیلم اصلی ایده ای نداشت. به طوری که به گفته خود کارگردان تهدید به اخراج نویسندگان کرد تا تمرکزشان را حفظ کنند.

روند فیلمنامه نویسی آواتار 2

در گفتگو با The Times UK کامرون بیشتر در مورد روند نوشتن خود صحبت می کند و اعتراف می کند که او ارزش یک سال کار را کنار گذاشته است. زیرا فیلمنامه مطابق با استاندارد او برای آواتار نبوده است. نویسنده/کارگردان توضیح می‌دهد که فیلم‌های آواتار باید در سه سطح کار کنند و فیلمنامه آواتار کنار گذاشته‌شده او تنها بخشی از آن را مدیریت می‌کند. نقل قول کامل کامرون را در ادامه می خوانیم:

«همه فیلم ها در سطوح مختلف کار می کنند. اولی سطحی است که در مورد شخصیت و مشکلات است. دومین موضوع این است که فیلم می خواهد چه بگوید؟ اما «آواتار» در سطح سوم، یعنی ناخودآگاه نیز کار می‌کند. من یک فیلمنامه کامل برای دنباله نوشتم. آن را خواندم و متوجه شدم که به سطح سه نرسیده است. از نو شروع کردن این کار ان یک سال طول کشید.»

جیمز کامرون

علاقه جیمز کامرون به فرانچایز آواتار

نظرات کامرون عزم او را برای درست کردن آواتار 2 به هر قیمتی و همچنین اعتماد او به فیلم را ثابت می کند. کارگردان آنقدر در مورد جهت گیری فرانچایز مطمئن است که آماده بود یک سال کار را دور بریزد و از صفر شروع کند که نوید بخش محصول نهایی بسیار جذابی است. پس از 12 سال منطقی به نظر می رسد که کامرون می خواست اطمینان حاصل کند که فیلم به طور کامل همه چیزهایی را که آواتار درباره آن است را در بر می گیرد. همانطور که کامرون توضیح می دهد فیلم اصلی شامل تمام عناصر سطحی است که یک فیلم را تشکیل می دهند و همچنین عناصر موضوعی با مضامین محیطی آن. سطح ناخودآگاهی که فیلمساز به آن اشاره می کند احتمالاً بخش هایی از فیلم تاریخی است که از طریق ترکیب بصری، محیط و موارد دیگر با روان انسان صحبت می کند. همانطور که جهان آواتار با چهار قسمت گسترش می یابد. جالب است که ببینیم رویکرد کامرون چگونه ادامه خواهد داشت.

اشتیاق کامرون برای فرانچایز آواتار محسوس است و برای طرفدارانی که مشتاق بازگشت به آواتار پس از بیش از یک دهه هستند، دلگرم کننده است. این فیلمساز پیش از این گفته بود که آواتار2 غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود و در مسیرهای غیرمنتظره‌ای حرکت می‌کند که امیدواریم با اکران فیلم، شور و اشتیاق مردم را دوباره افزایش دهد. آواتار اصلی برای اکران مجدد در این ماه در نظر گرفته شده است، که احتمالاً هنگامی که سرانجام در دسامبر وارد بازار می شود تبلیغات بیشتری برای دنباله ایجاد خواهد کرد.

منبع Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =