باکس آفیس: افتتاحیه Across the Spider-Verse دومین اکران پرفروش۲۰۲۳

افتتاحیه Across the Spider-Verse

در نهایت افتتاحیه Across the Spider-Verse انجام شد و این انیمیشن با فروش ۱۲۰.۵ میلیون دلار توانست رکورد شکنی کند. «Spider-Man: Across the Spider-Verse» دنباله مورد انتظار برنده جایزه اسکار «Spider-Man: Into the Spider-Verse»، دومین افتتاحیه بزرگ سال 2023 را پشت سر گداشت. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

«Across The Spider-Verse» به عنوان یک فیلم انیمیشن PG، می‌تواند مخاطبان جوان‌تری را فراتر از طرفداران اصلی فیلم‌های PG-13 جذب کند. بنابراین جذابیت طولانی‌مدت بین نسلی شخصیت و فیلم‌ها را تضمین می‌کند.

بر اساس داده‌های EntTelligence، تخمین زده می‌شود که افتتاحیه Across the Spider-Verse در آخر هفته بیش از ۹ میلیون تماشاگر فیلم را جذب کند. علاوه بر این 29 درصد از مخاطبان این فیلم را در قالب ممتاز دیدند و به طور متوسط 4.52 دلار بیشتر برای هر بلیط پرداخت کردند.

شاون رابینز تحلیلگر ارشد BoxOffice.com گفت: « افتتاحیه Across the Spider-Verse اولین مدرکی است که نشان می‌دهد مخاطبان مشتاق فیلم‌های ابرقهرمانی و انیمیشنی تازه و هیجان‌انگیز هستند.»

افتتاحیه Across the Spider-Verse

جایگاه دوم و سوم

در جایگاه دوم فیلم The Little Mermaid دیزنی را داریم. «پری دریایی کوچولو» با کاهش 58 درصدی فروش بلیت از اولین آخر هفته تا دومین آخر هفته اکران خود، 40.6 میلیون دلار به مجموع فروش جهانی خود اضافه کرد. این فیلم 186.2 میلیون دلار بلیت داخلی فروخته است و در سطح جهانی 326.7 میلیون دلار است.

دققا همان چیزی که در لایو اکشن «علاءالدین» در سال 2019 بود. که در 10 روز اول اکرانش 185 میلیون دلار درآمد داشت و با 355 میلیون دلار در آمریکای شمالی به پایان رسید.

علاوه بر این در جایگاه سوم «The Boogeyman» دیزنی با ۱۲ میلیون دلار فروش کار خود را آغاز کرد. «The Boogeyman» یک فیلم ترسناک جدید از بنر استودیو قرن بیستم دیزنی، در روز جمعه 4.8 میلیون دلار به دست آورد. فیلم هیجان‌انگیز هیولای زیر تخت به افتتاحیه‌ای هشت رقمی فکر می کند که به آن دست پیدا کرده است. با توجه به بودجه تولید 35 میلیون دلاری در حال حاضر بیشتر از آن چیزی که می خواسته به دست آورده است. ه اگر فیلم مستقیماً در Hulu منتشر می‌شد شاهد چنین فروشی نبود.

«The Boogeyman» که برگرفته از داستان کوتاه استیون کینگ در سال 1973 به همین نام است. کریس مسینا، سوفی تاچر و ویوین لایرا بلر را جزو بازیگران خود دارد که در نقش پدر و دو دختر بازی می‌کنند. آنها با مرگ مادر خانواده دست و پنجه نرم می‌کنند. و همچنین یک مهمان ناخواسته.

افتتاحیه Across the Spider-Verse

جایگاه چهارم تا ششم

در جایگاه چهارم «نگهبانان کهکشان: جلد 3» با 10.2 میلیون دلار فروش بلیت دیگر در پنجمین آخر هفته اکران خود در سینماها حدود 322.7 میلیون دلار فروش داخلی داشته است. فروش جهانی این فیلم به 780.1 میلیون دلار رسیده است.

در جایگاه پنجم فیلم اکشن و هیجن انگیز  Fast X را داریم. «Fast X» یونیورسال همچنان در آمریکای شمالی بازدهی کمتری را نشان می‌دهد و در سومین آخر هفته خود با افت 61 درصدی برای فروش 9 میلیون دلاری مواجه شد. این فیلم مجموع فروش داخلی خود را تا یکشنبه به 128 میلیون دلار خواهد رساند و اندکی از فیلم قبلی خود «F9» پیشی می‌گیرد. اگرچه این فیلم در سال 2021 در چند ماه اول بهبودی باکس آفیس پس از قرنطینه‌های ناشی از کووید اکران شد. «Fast X» در خارج از کشور بسیار قوی‌تر عمل می‌کند و تقریباً 80 درصد از درآمد جهانی 524 میلیون دلاری آن از بازارهای بین‌المللی به دست می‌آید.

در جایگاه ششم انیمیشن برادران سوپر ماریو را داریم که در همین هفته اکران خود با توجه به اینکه نسخه دیجیتال آن نیز منتشر شده همچنان به رکوردشکنی خود ادامه می دهد. این انیمیشن جذاب به 1.3 میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی دست پیدا کرد. و توانست انیمیشن Frozen را پشت سر بگذارد و به دومین انیمیشن پرفروش جهان تبدیل شود.

در جایگاه اول انیمیشن 2 Frozen قرار دارد که فروش جهانی 1.45 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =