رتبه‌بندی بهترین فیلم های جان کاساوتیس

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

جان کاساوتیس در حالی که یک بازیگر نیز بود، یکی از بااستعدادترین فیلمسازان و فیلمنامه نویسان زمان خود بود. با معرفی بهترین فیلم های جان کاساوتیس همراه باشید.

10. A Child is Waiting (1963)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

فیلم A Child is Waiting با بازی‌های متقاعدکننده و داستان جذاب، جودی گارلند را در نقش یک معلم موسیقی قرار می‌دخد که به مدرسه‌ای برای بچه‌های معلول می‌پیوندد. روبن جوان (بروس ریچی)، یک جوان اوتیسمی که والدینش از سال‌ها پیش که او را در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، او را ندیده‌اند، علاقه او را بر‌انگیخته است.

این فیلم مطمئناً یک مطالعه خوب نوشته‌شده و جذاب در مورد ناتوانی ذهنی است. این فیلم از طریق به تصویر کشید‌ن داستان روبن 12 ساله به موضوعات سلامت روان و تأثیر آن بر کودکان با نیازهای ویژه می پردازد.

9. Minnie and Moskowitz (1971)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

این کمدی رمانتیک عجیب و غریب اما تاثیرگذار در مورد یک مهماندار پارکینگ عجیب و غریب (سیمور کسل) و یک موزه دار (رولندز) است که به تازگی از یک رابطه بد رهایی یا‌فته است. این فیلم پیوند نامحتملی را که بین این دو شخصیت متفاوت شکل می‌گیرد، نشان می‌دهد و روشن می‌کند که عشق چقدر غیر منتظره می تواند باشد.

مینی و مسکوویتز زیبایی ساده زندگی روزمره را به تصویر می کشد و در عین حال دو شخصیت جذاب را به مخاطبان معرفی می کند که در ابتدا ناسازگار به نظر می رسند. این اثر از بهترین فیلم های جان کاساوتیس است.

8. Husbands (1970)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

Husbands داستان سه مرد در حومه شهر به نام‌های گاس، هری و آرچی (کاساوتیس، بن گاززارا و پیتر فالک) را دنبال می‌کنند که سعی می‌کنند با از دست دادن بهترین دوست خود، استوارت، که در یک حمله قلبی ناگهانی درگذشته‌، مقابله کنند. در حالی که آنها در انتخاب های زندگی خود تجدید نظر می کنند، این سه مرد در بحران های میانسالی خود قرار می گیرند و به دنبال لذت می روند، که باعث می شود خانواده خود را رها کرده و به لندن بروند.

7. Gloria (1980)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

در درام جنایی گلوریا محصول 1980، رولندز نقش دوست دختر سابق یک گانگستر را بازی می کند که نگهبان پسر یتیم پورتوریکویی (جان آدامز) می شود که اوباش می خواهند او را بکشند.

گلوریا که احتمالاً تجاری‌ترین اثر فیلم‌ساز است، با هنرنمایی بی‌نقص و نوشته‌های بی‌عیب و نقص جان کاساوتیس، با استادی کارگردانی شده و احتمالاً یکی از بهترین های اوست.

6. The Killing of a Chinese Bookie (1976)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

The Killing of a China Bookie که در عین حال به عنوان جواهرب تراش نخورده ذکر شده است، قطعاً تماشاگرانی را با دوربین فیلمبرداری صمیمی خود جذب می کند، حتی اگر روند فیلم کمی کند باشد. بازی گاززارا در کنار فیلمبرداری و تدوین، قطعا یکی از قوی ترین عناصر این فیلم مافیایی است.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های وسترن در دهه ۵۰ و ۶۰

5. Shadows (1959)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

این فیلم محصول 1958 رابطه بین یک زن سیاه پوست با پوست روشن (مرحوم للیا گلدونی) و تونی (آنتونی ری) را به تصویر می‌کشد.

Shadows با پرداختن به موضوع روابط نژادی در طول سال های Beat Generation در شهر نیویورک به روشی نوآورانه، به نظر بسیاری، یک کلاسیک جلوتر از زمان خود است. این فیلم از بهترین فیلم های جان کاساوتیس است.

4. Love Streams (1984)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

در Love Streams، کاساوتیس و گنا رولندز نقش خواهر و برادرهای مجروح و میانسال را بازی می کنند.

این اثر فیلمی بسیار خلاقانه و خودانگیخته با امتیاز 100 درصدی در راتن تومیتوز و روایتی جذاب، بدون شک یکی از بهترین آثار این فیلمساز است.

3. Faces (1968)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

در این درام کلاسیک محصول 1968، ریچارد فورست (جان مارلی) از همسرش (لین کارلین) خسته می شود و تصمیم می گیرد او را به خاطر زنی دیگر (رولندز) ترک کند. در همین حین، همسرش توسط مرد جوانی از دیترویت اغوا می شود و او نیز با او رابطه برقرار می کند.

اگرچه ممکن است داستان Faces برای بعضی‌ها کمی ساده به نظر برسد، اما در نهایت یک فیلم بسیار جذاب است، و این ارتباط زیادی با جزئیات آن دارد.

2. Opening Night (1977)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

فیلم Opening Night یکی از بزرگ‎‌ترین آثار جان کاساوتیس است و این یک حقیقت غیرقابل انکار است. این فیلم تقریباً بی عیب و نقص و قدرتمند، فوق‌العاده خوب، سرگرم‌کننده، چالش‌برانگیز است و خوراکی برای تفکر درباره بازیگران و بازیگری فراهم می‌کند.

1. A Woman Under the Influence (1974)

بهترین فیلم های جان کاساوتیس

A Woman Under the Influence تصویر صمیمی و دلخراش یک زن ناامید (مطمئناً بهترین عملکرد رولندز در تمام دوران) با سلامت روانی رو به زوال است که او را به درگیری با شوهر کارگر ساختمانی شهرداری لس آنجلس (پیتر فالک) و خانواده‌اش سوق می‌دهد.

چیزی که باعث پیروزی بزرگ جان کاساوتیس در این فیلم می شود، شیوه ای صمیمانه، واقع گرایانه و کاملاً ویرانگر است. که در آن به بررسی روان زنی تنها می پردازد که علیرغم بهترین تلاش هایش، سعی دارد دیده شده و درک می شود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =