کانیه وست به توییتر بازگشت

وست

خواننده رپ Ye که قبلا با نام کانیه وست شناخته می‌شد روز یکشنبه به توییتر بازگشت و نوشت: «تست تست برای بررسی اینکه آیا توییتر من مسدود شده است یا خیر». توییتر ماه گذشته تایید کرد که وست به دلیل نقض قوانین توییتر دسترسی به حساب کاربری خود را از دست داده است.

در حالی که توییتر مشخص نکرد که کانیه کدام سیاست‌ها را زیر پا گذاشته است. او در 9 اکتبر «او یک پست با محتوای یهود ستیزی گذاشت.» در این توییت که از آن زمان حذف شده است. وست نوشت: «چیز خنده‌دار این است که من در واقع نمی توانم یهودی ستیز باشم. زیرا سیاه پوستان در واقع یهودی نیز هستند.”

وست

وست نیز در اوایل این ماه توسط اینستاگرام محدود شد و در پارلر، شبکه اجتماعی راست‌گرا، پستی منتشر کرد که وی را “به مدت 30 روز از اینستاگرام اخراج کرد.” او گفت که این محدودیت به دلیل اظهار نظری که درباره یهودیان به راسل سیمونز، یکی از بنیانگذاران Def Jam Records و Phat Farm یک خط تولید لباس کرده است. کانیه پس از این اظهار نظر قرارداد با شرکت های معتبر آمریکایی را از دست داد. حتی آدیداس قراردادش با کانیه را لغو کرد.

بازگشت وست به توییتر کمتر از 24 ساعت پس از آن صورت می‌گیرد. که مالک جدید این پلتفرم ایلان ماسک، گفت که چندین حساب کاربری دیگر از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بازگردانده است. ماسک یک نظرسنجی توییتری ایجاد کرد و از کاربران پرسید که آیا ترامپ باید بازگردانده شود یا خیر و سپس شنبه شب پست کرد: “مردم نظر مثبت دادند. ترامپ بازگردانده خواهد شد. Vox Populi، Vox Dei.” در نهایت صفحه توییتر ترامپ بازگشت. اکانت او که از 8 ژانویه 2021 پس از حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده قفل شده بود، بازگردانده شد.

منبع Cbsnews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =