شکایت از مدونا، کوین هارت و جیمی فلن به دلیل حمایت از NFT

شکایت از مدونا

کمتر از یک ماه پیش از افرادی مانند لری دیوید، تام بریدی، ژیزلی بینچنی و استفن کری به دلیل استفاده از محبوبیت خود برای راه‌اندازی شرکت ارزهای دیجیتال در حال سقوط FTX شکایت شد. اما در حال حاضر شکایت دسته جمعی جدیدی در دادگاه فدرال ثبت شده است.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 شکایت از مدونا، کوین هارت، جیمی فلن، جاستین بیبر، پاریس هیلتون، سرنا ویلیامز، دی‌جی خالد، گوئینت پالترو و غیره در حالی ثبت شده که این افراد متهم به تبلیغ و حمایت از NFT شده اند. در کنار یونیورسال تی وی که به عنوان متهم نیز نام برده می شود. گای اوزیری مدیر موسیقی برجسته به عنوان مغز کل  این کلاهبرداری با دلارهای کلان مشخص شده است.

شکایت از مدونا

کمپین تبلیغاتی متهمان

طبق شکایت آدونیس رئال و آدام تیچر که در 8 دسامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در کالیفرنیا ارائه شد. گفته می شود: “کمپین تبلیغاتی متهمان بسیار موفقیت آمیز بود. و میلیاردها دلار فروش را به همراه داشت.” تأییدیه‌های افراد مشهور و تبلیغات گمراه‌ کننده در رابطه با راه‌اندازی کل اکوسیستم BAYC (به اصطلاح متاورساید) توانستند به‌طور مصنوعی قیمت NFT‌های BAYC را افزایش دهند. این افراد باعث شدند مردم این ارزهای زیان‌ده را با قیمت بسیار بالا خریداری کنند. “

هنرمندان اساساً در پلتفرم‌های مختلف خود از طریق بیانیه‌های عمومی از NFT‌های BAYC حمایت می‌کردند. در شکایت 95 صفحه ای درج شده که: «حقیقت این است که کل مدل کسب‌وکار شرکت متکی به استفاده از فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی موذیانه از سوی افراد مشهور فهرست A است که درصد سود بالایی دریافت می‌کنند. تا با متقاعد کردن سرمایه‌گذاران خرد، قیمت اوراق بهاردار و ارزها را افزایش دهند.»

با همکاری شرکت رمزنگاری Moonpay برای پرداخت سود مخفیانه به افراد درج شده در فهرست A، مسیری باز شد. که افراد مشهور مانند هارت، فلن و پالترو NFT های BAYC را به صورت عمومی تایید کنند.

منبع Deadline

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =