تشویق 9 دقیقه ای فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن

فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن

شنبه شب فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با تشویق 9 دقیقه ای ایستاده روبرو شد. این درام 3 ساعت و 26 دقیقه ای با بازی لئوناردو دی کاپریو، رابرت دنیرو و لیلی گلادستون داستان یک فصل تاریک و عمدتا ناشناخته از تاریخ آمریکا را روایت می کند. تماشاگران حتی پس از نشستن برای تماشای فیلمی که طولانی‌تر از «تایتانیک» بود. چنان شیفته‌ فیلم شده بودند که پس از اتمام فیلم که از جای خود بلند شدند و به مدت 9 دقیقه کف زدند.

کن به وضوح عاشق لئو و اسکورسیزی است که برای اولین بار پس از «پس از ساعت‌ها» در سال 1985 به جشنواره بازگشت. در حالی که بسیاری از فیلم‌های کلاسیک اسکورسیزی در خیابان‌های نیویورک ساخته می شوند. « Killers of the Flower Moon » در شمال شرقی اوکلاهاما اتفاق می‌افتد که اعضای اوسیج نشن یا همان سرخ پوست ها به شیوه‌ای سیستماتیک برای اهداف شوم به قتل می‌رسند.

دی کاپریو، دنیرو و جسی پلمونز در کنار اسکورسیزی قبل از نمایش روی فرش قرمز رفتند و از هوای بارانی و ابری استقبال کردند. کیت بلانشت به تشویق اسکورسیزی پرداخت. اما وقتی فیلم به پایان رسید. بلندترین فریادها به گوش رسید. همان طور که در تریلر فیلم Killers of the Flower Moon دیدیم. گلادستون که نقش زنی اوسیج را بازی می کند که شوهر حریصش به خاطر ثروتش به او خیانت کرده است. نقدهای تحسین برانگیزی دریافت کرد و در حالی که جمعیت داخل سالن با صدای بلند کف زدند. با اشک هایش آنها را همراهی کرد. در رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسان اسکار در حال حاضر از عملکرد او برای جلب توجه جوایز احتمالی استفاده می کنند.

فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن

تشویق ها در جشنواره کن

در حالی که تشویق ها برای فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن پس از پایان فیلم ادامه پیدا کرد. اسکورسیزی میکروفون را برای سخنرانی در میان جمعیت برداشت. او گفت: «از اوسیج ها متشکرم. «همه با فیلم ارتباط برقرار کردند. دوستان قدیمی من باب و لئو و جسی و لیلی. ما این را چند سال پیش در اوکلاهاما فیلمبرداری کردیم. زمان زیادی صرف شده است. اما اپل با ما بسیار عالی همراهی کرد. این یک تجربه شگفت انگیز بود. ما در آن دنیا زندگی می کردیم.»

اگر فیلمساز برای سخنرانی در سالن پر ازدحام صحبت های خود را ادامه می داد. تشویق ها ممکن بود بیشتر طول بکشد. در حالی که جمعیت به تشویق خود ادامه می دادند. اسکورسیزی مدام از انها تشکر می کرد.. به نظر می رسید که او از این پاسخ انرژی گرفته است. اگرچه او همچنین به وضوح گفت که دوست ندارد دوربین روی او بماند اما این اتفاق افتاد. در اطراف اسکورسیزی بازیگرانی که نقش اعضای اوسیج را بازی می کردند چشمان خود را پاک کردند. و غرق در احساسات بودند.

فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن

تاخیر در اکران

فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن با 45 دقیقه تاخیر شروع شد.  به هر حال «Killers of the Flower Moon» مورد انتظارترین فیلم جشنواره بود. یکی از آن لحظاتی که هالیوود درخشان ترین استعدادهای خود را به جنوب فرانسه می فرستد تا هنر (و زرق و برق) فیلمسازی را جشن بگیرند. تیم کوک مدیر عامل اپل، در جشنواره کن حضور یافت تا از پیشروی این شرکت در فیلمسازی حمایت کند. هنگامی که بنر اپل پس از شروع فیلم روی صفحه نمایش سوسو زد. جمعیت شروع به تشویق کردند.

فیلم با تاخیر اکران شد. خبرنگارانی که یک ساعت زودتر برای نمایش فیلم حاضر شده بودند، مجبور شدند بیرون منتظر بمانند و زیر باران شدید جمع شده بودند. درها تنها 10 دقیقه قبل از برنامه ریزی برای شروع نمایش باز شد. با این حال تقریباً تمام 1068 صندلی‌های سینما پر شده بود.همزمان با شروع فیلم، تشویق‌های شدیدی به راه افتاد.

فیلم Killers of the Flower Moon در جشنواره کن

اسکورسیزی در جشنواره کن

فیلم « Killers of the Flower Moon» اولین همکاری دی کاپریو و دنیرو برندگان اسکار در یک فیلم سینمایی بود.

اسکورسیزی در طول تولید « Killers of the Flower Moon » از نزدیک با «ملت اوسیج» همکاری کرد و رئیس «ملت اوسیج» جفری به عنوان مشاور به‌عنوان مشاور خدمت می‌کرد. گلادستون گفت که ملت اوسیج نقش مهمی در شکل‌دهی فیلم بر اساس نقشه اصلی اسکورسیزی بازی کرده است.

اپل و پارامونت «Killers of the Flower Moon» را در تاریخ 20 اکتبر در سینماها اکران خواهند کرد. سپس در تاریخ نامشخصی در سرویس استریم اپل عرضه خواهد شد.

« Killers of the Flower Moon» خارج از رقابت در جشنواره کن به نمایش درآمد. بنابراین واجد شرایط دریافت نخل طلا، بالاترین جایزه جشنواره نخواهد بود. اسکورسیزی برای «راننده تاکسی» نخل طلا را برده است. و برای فیلم «پس از ساعت‌ها» جایزه کارگردانی جشنواره کن را دریافت کرد.

طبق سنت کن، ژست مارتین اسکورسیزی و عوامل فیلم “Killers of the Flower Moon” در بالای پله های سالن گراند لومیر

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =