انجمن نویسندگان: استودیوهای هالیوودی پس از اعتصاب سه ماهه آماده مذاکره هستند

استودیوهای هالیوودی پس از اعتصاب

انجمن نویسندگان آمریکا می گوید که استودیوهای هالیوودی پس از اعتصاب سه ماه درخواست کرده اند در 4 آگوست با هم ملاقات کنند.

کمیته مذاکره WGA روز سه شنبه در بیانیه ای خطاب به اعضا گفت: “AMPTP از طریق کارول لومباردینی، امروز با WGA تماس گرفت و خواستار جلسه ای در این جمعه برای بحث در مورد مذاکرات شد.” ما پس از جلسه با اطلاعات بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود. همانطور که قبلاً گفتیم، مراقب شایعات باشید. هر زمان که اخبار مهمی برای به اشتراک گذاشتن وجود داشته باشد، آن را مستقیماً از ما خواهید شنید.»

مکان ملاقات احتمالی بین نمایندگان WGA و اتحادیه تولیدکنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون و گروهی که به نمایندگی از شرکت‌های بزرگ سرگرمی مذاکره می‌کند، فاش نشد و WGA نیز نشست روز جمعه را تایید نکرد.

یکی از سخنگویان AMPTP در بیانیه ای گفت: “ما متعهد به یافتن راهی برای معاملات سودمند دوجانبه با هر دو اتحادیه هستیم”، با اشاره به WGA و SAG-AFTRA که اعتصاب کرده اند.

اگر استودیوهای هالیوودی پس از اعتصاب سه ماهه راضی شوند که با انجمن نویسندگان دیدار کنند، این اولین گام برای نزدیک شدن روابط دو طرف خواهد بود. WGA حدود 14 هفته است که پس از شکست مذاکرات قرارداد در ماه مه بر سر بسیاری از مسائل، اعتصاب کرده است.

استودیوهای هالیوودی پس از اعتصاب

موضوع اعتصاب و مذاکره

AMPTP توضیح داده که موضوع A.I. یا همان هوش مصنوعی “نیاز به بحث بسیار بیشتری دارد. که ما متعهد به انجام آن هستیم” از آنجایی که گفتگوهای نویسندگان قطع شد. اتحادیه اجراکنندگان SAG-AFTRA پس از پایان قرارداد سه ساله خود و نرسیدن دو طرف بر سر قرارداد جانشین، اعتصاب خود را اعلام کرد. اختلاف دو طرف بر سر مسائل مختلف خصوصا A.I متمرکز بود. در همین حال، در 23 ژوئن انجمن کارگردانان آمریکا توافقنامه ای را با کارفرمایان تصویب کرد.

در مذاکرات DGA اتحادیه برخی از مسائل را مطرح کرد که با WGA تداخل دارد. آخرین قرارداد اتحادیه شامل برخی محدودیت‌ها در استفاده از A.I است.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 16 =