رتبه‌بندی بهترین فیلم های تام هالند

بهترین فیلم های تام هالند

تام هالند به سرعت به یکی از محبوب‌ترین بازیگران هالیوود در سال‌های اخیر تبدیل شد‌ه است و این به لطف نقش مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول است. اما هالند ثابت کرده‌ است که بسیار بیشتر از یک ابرقهرمان است و دامنه‌ی استعداد خود را در فیلم‌های مختلف به نمایش گذا‌شته است. با معرفی بهترین فیلم های تام هالند همراه باشید.

10. The Impossible (2012)

The Impossible بهترین فیلم های تام هالند

پس از یکی از مرگبارترین بلایای طبیعی در تاریخ مدرن، The Impossible بینندگان را به سفری جذاب برای بقا می برد. داستان در پس زمینه سونامی اقیانوس هند در سال 2004، حول خانواده ای در حال گذراندن تعطیلات در تایلند است.

در حالی که هالند امروز نامی شناخته‌شده است، اولین بازی او در سینما به وسیله The Impossible انجام شد که در آن در کنار نائومی واتس و یوان مک گرگور بازی کرد. هالند علیرغم اینکه در آن زمان فقط چهارده سال داشت، در مقابل همبازی های باتجربه‌ترش ایستاد و بازی به یاد ماندنی‌ای را در نقش لوکاس، پسر بزرگ خانواده ارائه داد.

9. Avengers: Infinity War (2018)

Avengers: Infinity War بهترین فیلم های تام هالند

در فیلم پرفروش انتقام جویان: جنگ بی نهایت، بزرگترین تهدید برای بشریت و کل جهان به عنوان تانوس ظاهر می شود، یک شخص قدرتمند و شیطانی که وسواس زیادی برای به دست آو‌ردن هر شش سنگ بی نهایت دارد. او با جمع آوری این سنگ ها که هر کدام دارای قدرت های غیرقابل تصوری هستند غیرقابل توقف می شود. سرنوشت جهان در تعادل است زیرا قدرتمندترین قهرمانان زمین – مرد آهنی، کاپیتان آمریکا، ثور، هالک، بیوه سیاه، هاکای، مرد عنکبوتی، و تعداد بیشماری دیگر – متحد می شوند تا با ترسناک ترین دشمن خود روبرو شوند.

انتقام جویان: جنگ ابدیت در حالی که به اندازه دنباله اش موفق نبود، یکی از موفق ترین فیلم های هلند بود.

8. The Lost City of Z (2016)

The Lost City of Z بهترین فیلم های تام هالند

بر اساس کتاب دیوید گرن به همین نام، شهر گمشده Z یک فیلم ماجراجویی حماسی است که بر اساس کارهای واقعی زندگی واقعی کاشف بریتانیایی پرسی فاوست (چارلی هانام) سا‌خته شد‌ه است. داستان فیلم در اوایل قرن بیستم اتفاق می‌افتد و فاوست را دنبال می‌کند که به اعماق جنگل‌های بارانی آمازون می‌رود و به دنبال تمدنی باستانی می‌گردد که شایعه شد‌ه است در قلمروهای ناشناخته‌اش پنهان شد‌ه است.

هالند نقش پسر پرسی، جک فاوست را بازی می کند که در نهایت با او ناپدید می شود. نقش هالند اگرچه کوتاه است، اما از نظر بازیگری به خوبی مورد توجه قرار گر‌فته و استثنایی است.

7. Onward (2020)

Onward بهترین فیلم های تام هالند

فیلم Onward داستان دو برادر الف، به نام های ایان و بارلی لایت فوت را دنبال می کند. آنها به دنبال جادویی هستند که در دنیا باقی مانده است و آنها سعی می کنند یک روز دیگر را با پدر مرحوم خود بگذرانند.

تام هالند و کریس پرت پس از همکاری در دنیای مارول، بار دیگر در این انیمیشن باهم حضور می‌یابند و صداپیشگی شگفت‌انگیزی از خود ارائه می‌کنند.

6. Spider-Man: Far From Home (2019)

Spider-Man: Far From Home بهترین فیلم های تام هالند

پس از وقایع Avengers: Endgame، پیتر غمگین تلاش می کند تا با از دست دادن مربی خود، تونی استارک، کنار بیاید. او که ناامیدانه به دنبال آرامش و عادی‌بودن است، تصمیم می‌گیرد با همکلاسی‌هایش یک سفر مدرسه‌ای در سراسر اروپا را آغاز کند، به امید اینکه از زندگی خود به عنوان یک ابرقهرمان کمی فاصله بگیرد. اما وقتی پیتر با موجودات غیرقابل توضیحی روبرو می‌شود که در سراسر قاره ویرانی ایجاد می‌کنند، مجبور می‌شود با وجود شک و تردید در مورد حفظ میراث تونی استارک (رابرت داونی جونیور) دوباره مسئولیت تبدیل شدن به مرد عنکبوتی را بر عهده بگیرد.

همچنین بخوانید: رده‌بندی تمامی فیلم‌های مردعنکبوتی

دومین قسمت بسیار پرطرفدار مجموعه مرد عنکبوتی MCU، مرد عنکبوتی دور از خانه، هویت مرد عنکبوتی را در معرض دید جهانیان قرار می دهد و تهدید می کند. این اثر از بهترین فیلم های تام هالند می باشد.

5. Captain America: Civil War (2016)

Captain America: Civil War بهترین فیلم های تام هالند

تنش ها در درون انتقام جویان به نقطه جوش می رسد زیرا فشارهای سیاسی برای مسئول نگه داشتن ابرقهرمانان در قبال اعمالشان افزایش می یابد. از آنجایی که دولت‌ها در سرتاسر جهان درخواست می‌کنند که انتقام‌جویان توسط یک نهاد حاکم بین‌المللی تنظیم و کنترل شوند، این تیم در مورد اینکه آیا آنها باید به مقامات پاسخ دهند یا استقلال خود را حفظ کنند دچار اختلاف می‌شوند. این شکاف ایدئولوژیک عمیقاً ریشه‌دار، گروهی را که زمانی متحد بودند را تا هسته‌ی خود می‌شکند و در نهایت جرقه‌ای حماسی در میان قهرمانان می‌زند.

هالند قبل از اینکه اولین فیلم انفرادی خود را در Spider-Man: Homecoming رهبری کند، در فیلم Captain America: Civil War به عنوان مردعنکبوتی شروع به کار کرد. جنگ داخلی باعث شد تا تونی استارک با یک جت به کوئینز، نیویورک رفت تا با یک بچه با قدرت عنکبوتی ملاقات کند که بعداً به عنوان مرد عنکبوتی شناخته شد.

4. Locke (2013)

Locke بهترین فیلم های تام هالند

لاک به کارگردانی استیون نایت یک فیلم هیجان انگیز و قابل تامل است که به طور کامل در داخل یک ماشین اتفاق می افتد. این فیلم درباره ایوان لاک (تام هاردی)، یک مدیر محترم ساختمانی است که با تصمیمات دشواری روبرو می شود که زندگی او را برای همیشه تغییر می دهد. زمانی که ایوان با رانندگی شبانه از بیرمنگام به لندن می‌رود، زندگی‌اش به تدریج از طریق مکالمات تلفنی شدید با شخصیت‌های مختلف آشکار می‌شود.

ایوان لاک تنها شخصیتی است که در واقع روی پرده ظاهر می شود، اما او در طول فیلم 36 تماس تلفنی برقرار می کند – از جمله با پسرش، ادی، با بازی هالند. در حالی که هالند نقش بزرگی را در فیلم بازی نمی کند، اما باز هم می درخشد.

3. Spider-Man: Homecoming (2017)

Spider-Man: Homecoming بهترین فیلم های تام هالند

این اثر برداشتی تازه و نشاط‌آور از شخصیت نمادین مردعنکبوتی است. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه، حول تلاش پیتر پارکر برای ایجاد تعادل بین زندگی عادی دبیرستانش و توانایی‌های خارق‌العاده‌اش در نقش مرد عنکبوتی می‌چرخد. این فیلم به بررسی رشد پیتر به عنوان یک قهرمان نوجوان می‌پردازد که زیر نظر تونی استارک/مرد آهنی کار می‌کند و مربی او می‌شود. با این حال، زمانی که یک شرور جدید به نام کرکس (مایکل کیتون) ظاهر می شود و به یک تهدید بزرگ برای او تبدیل می‌شود.

2. Spider-Man: No Way Home (2021)

Spider-Man: No Way Home بهترین فیلم های تام هالند

فیلم Spider-Man: No Way Home به کارگردانی جان واتس، به عواقب افشای تکان دهنده افشای هویت مخفی پیتر پارکر در پایان فیلم Spider-Man: Far From Home می پردازد. در حالی که پیتر با بدنامی جدید خود دست و پنجه نرم می کند و با نظارت عمومی روبرو می شود، از دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) کمک می گیرد تا تأثیرات فاجعه بار این افشاگری بر زندگی خود را خنثی کند. با این حال، تلاش آنها برای بازنویسی گذشته، هرج و مرج را در ابعاد مختلفی ایجاد می کند.

Spider-Man: No Way Home که پایان فاز سه MCU را نشان می دهد، هر سه مرد عنکبوتی، اندرو گارفیلد، توبی مگوایر و هالند را در کنار هم قرار می دهد. این فیلم وقایع Infinity Saga را به پایان می‌رساند. این اثر از بهترین فیلم های تام هالند است.

1. Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame بهترین فیلم های تام هالند

Avengers: Endgame نگاهی اجمالی و وسوسه‌انگیز به یک طرح پیچیده دارد که قول می‌دهد بیش از یک دهه داستان سرایی را به اوج برساند. پس از اتفاقات فاجعه بار در پیش درآمد خود، Avengers: Infinity War، که در آن نیمی از موجودات زنده توسط شرور داستان، تانوس، محو شدند، Endgame به تلاش ناامیدانه قهرمانان باقی مانده برای برگرداندن این صحنه ویرانگر که واقعیت را تغییر می دهد، می پردازد.

جالب است بدانید که به هالند فیلمنامه کامل فیلم داد‌ه نشد! با این حال، بازی او در Avengers: Endgame یکی از بهترین های او بود. این فیلم با پشت سر گذاشتن آواتار به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل شد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =