باکس آفیس: اکران فیلم The Little Mermaid با فروش ۱۱۸ میلیون دلاری

اکران فیلم The Little Mermaid

سی و پنج سال پس از داستان انیمیشن آریل این بار یک لایو اکشن از داستان پری دریایی باز هم توانست مردم را مجذوب خود نماید. اکران فیلم The Little Mermaid با فروش 118 میلیون دلاری آغاز شد. اکران فیلم The Little Mermaid در تعطیلات چهار روزه قرار داشت که 96 میلیون دلار از آن در سه روز اول انجام شد. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

اکران فیلم The Little Mermaid از سوی بسیاری از همان تماشاگران سینما که برای اولین بار در سال 1988 عاشق آریل شدند. و همچنین نسل‌هایی از طرفدارانی که در زمان افتتاح فیلم اصلی حضور نداشتند، مورد توجه قرار گرفت.

تونی چمبرز رئیس توزیع دیزنی گفت: «این یک فیلم کلاسیک است. «اگر شما از خیلی از زنان یا مردان هم سن و سال من بپرسید. بدون شک می بینید که «پری دریایی کوچک» فیلم انیمیشن مورد علاقه آنها است. این داستانی است که آنها را به دوران کودکی خود بازمی گرداند. و این فیلم فرصتی عالی برای بسیاری از مردم است تا این عشق را به نسل بعدی منتقل کنند.

اکران فیلم The Little Mermaid

لایو اکشن پری دریایی کوچولو توسط راب مارشال کارگردانی شد و هیلی بیلی در آن بازی کرده است. شخصیت ملیسا مک کارتی نقش اورسولا جادوگر بدخواه دریایی را بازی می‌کند. که صدای آریل را در ازای دادن پاهای او و فرصتی برای دیدن شاهزاده اریک رویایی (یونا هاوئر-کینگ) مبادله می کند. همان طور که در تریلر فیلم 2023 The Little Mermaid دیدیم. خاویر باردم، آکوافینا، جیکوب ترمبلی و دیوید دیگز از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

تمام آن دنیای جادویی زیر آب هزینه زیادی را برای کمپانی به جای گذاشت.«پری دریایی کوچولو» بودجه ساخت 250 میلیون دلاری دارد. بنابراین باید به جذب جمعیت در سرتاسر جهان ادامه دهد تا بتواند به نتیجه برسد. این فیلم در سطح بین‌المللی 68.3 میلیون دلار از 51 بازار به دست آورد.

اکران فیلم The Little Mermaid

جایگاه دوم و سوم

در جایگاه دوم  «Fast X» دهمین قسمت اصلی سری «سریع و خشمگین» جای گرفته است. حداقل در ایالات متحده تخمین زده می‌شود که در آخر هفته دوم حدود 23 میلیون دلار فروش داشته باشد. در آمریکا این فیلم فروش ناامیدکننده 113.6 میلیون دلار درآمد داشته است. انتظار می‌رود «Fast X» این آخر هفته از مرز 500 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی عبور کند و سومین و پرفروش‌ترین فیلم سال شود. این فیلم باید به کسب درآمد ادامه دهد. زیرا برای تولید آن 340 میلیون دلار هزینه شده است.

«نگهبانان کهکشان» با 20 میلیون دلار و تخمینی 25.3 میلیون دلار برای تعطیلات چهار روزه جایگاه سوم را به خود اختصاص داد و مجموع فروش داخلی آن را به رقم قابل توجهی 300 میلیون دلار رساند.

اکران فیلم The Little Mermaid

 جایگاه چهارم و پنجم

«فیلم برادران سوپر ماریو» از کمپانی یونیورسال و ایلومینیشن با 6.3 میلیون دلار در آخر هفته و تخمینی 8.3 میلیون دلار در طول تعطیلات در جایگاه چهارم قرار گرفت. در داخل کشور این فیلم پس از هشت هفته اکران در سینماها، 560.9 میلیون دلار فروش داشته است. دنباله ای برای اقتباس از بازی های ویدیویی نمی تواند به این زودی ها دست از اکران جهانی بردارد.

با وجود این که نسخه‌های دیجیتال انیمیشن سوپر ماریو منتشرشده است. این انیمیشن در هشتمین هفته‌ی اکرانش فروش ۸ میلیون دلاری داشته. و مجموع فروش خود را به ۱.۲۷۸ میلیارد دلار رسانده است.

در حال حاضر فیلم‌های Frozen که به ترتیب ۱.۲۸۴ و ۱.۴۵ میلیون دلار فروش داشته اند. بالاتر از سوپرماریو در زمینه‌ی پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ قرار گرفته اند.

جایگاه پنجم مربوط به فیلم « The Machine» یک کمدی اکشن از سونی و لجندری با بازی استندآپ برت کریشر، در آخر هفته 4.9 میلیون دلار و در تعطیلات چهار روزه 5.8 میلیون دلار فروخت.

اکران فیلم The Little Mermaid

جایگاه ششم تا هشتم

در جایگاه ششم فیلم «About My Father» قرار گرفته است. که بر اساس داستان زندگی کمیک محبوب دیگری به نام سباستین مانیسکالکو ساخته شده است. نیز نتوانست توجه زیادی را به خود جلب کند. اکران Lionsgate در آخر هفته 4.3 میلیون دلار و در تعطیلات چهار روزه 5.3 میلیون دلار به دست آورد.

جایگاه هفتم آخرین فیلم اکشن جرارد باتلر با نام «قندهار» با 2.4 میلیون دلار در آخر هفته و 3 میلیون دلار در طول دوره چهار روزه پرفروش شد.

«You Hurt My Feelings» به کارگردان نیکول هولوفسنر و جولیا لوئیس-دریفوس با 1.4 میلیون دلار در آخر هفته و 1.8 میلیون دلار افتتاح شد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =