My Policeman، بازیگران خوب در مقابل بازیگران بد

فیلم My Policeman با حضور هری استایلز و دیوید داوسون یک عاشقانه بریتانیایی است که بازیگران خوب را در مقابل بازیگران بی‌تجربه قرار داده است. اما عملکرد این فیلم چگونه بوده است؟ با مووی21 همراه باشید...

فیلم My Policeman به کارگردانی مایکل گرندیج فیلمی عاشقانه و درام است که توانسته است جای خوبی در میان فیلم‌های 2022 و اخبار سینمایی پیدا کند؛ اما آیا واقعا لایق این حضور پررنگ در میان اخبار سینمایی و سلبریتی را دارد؟

با مووی21 همراه باشید تا به نقد و بررسی این فیلم بپردازیم…

این فیلم در حقیقت بر اساس رمانی به قلم بیتان رابرتز ساخته شده است و پس از اکران سینمایی، حالا در شبکه‌ی استریم پرایم ویدئو به نمایش درآمده است.

My Policeman یک فیلم کاملا بریتیش است. از لهجه و بازیگران گرفته تا حال و هوا و فضای داستان. هرچند که باز هم شاهد یک داستان در مورد همجنسگرایی هستیم که قرار است اندوهی طولانی را به ما القا کند، یا شاید با تلاشی بیشتر می‌شد آن را از زیر سایه فیلم Call Me by Your Name با بازی تیموتی شالامی (که قرار است دنباله‌ای برایش ساخته شود) بیرون برد.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

نقد و بررسی فیلم My Policeman

داستان فیلم از چه قرار است؟

داستان My Policeman از دید دو شخصیت، از سه شخصیت اصلی روایت می‌شود. فیلم از نگاه ماریون شروع می‌شود. یک معلم مدرسه که نقش جوانی‌اش را اما کورین (The Crown) و نقش پیری‌اش را جینا مک‌کی ایفا می‌کند.

در ابتدای فیلم ما شاهد صحنه‌‌هایی هستیم که ماریون، عاشق همسرش، تام (لاینس روچ) می‌شود. مردی که پس از ماجراهای فراوانی با او مزدوج شده است. یک پلیس؛ که هری استایلز به ایفای نقش جوانی‌های او پرداخته و با My Policemanبه سینما بازگشته است.

فیلم پلیس من 2022 
نقد و بررسی فیلم My Policeman

در خاطراتی که از ماریون و تام می‌بینیم، با دوست بسیار نزدیک این دو نیز آشنا می‌شویم. پاتریک (دیوید داوسون) که یک نگهبان و متصدی موزه است و روپرت اورت نقش پیری‌های پاتریک را بازی می‌کند.

دید داستان زمانی عوض می‌شود که ماریون مسن، یواشکی شروع به خواندن نوشته‌هایی می‌کند که پاتریک نگه داشته بود. به این صورت ما از طریق پاتریک جوان، وارد ماجرای عاشقانه میان دو شخصیت اصلی مرد My Policeman می‌شویم.

فیلم پلیس من 2022 
دی.ید داوسون و هری استایلز در فیلم My Policeman

از آن زمان به بعد، داستان از دیدگاه‌های متفاوت دنبال می‌شود و به زمان‌های متفاوتی می‌رود. هرچند که داستان به آرامی پیش می‌رود، اما نشان می‌دهد که چگونه رابطه دوستی میان این سه نفر، به سمت دیگری کشانده می‌شود.

فیلم‌نامه My Policeman به لطف قلم بیتان رابرتز نویسنده رمان و رون نیسوانر، فیلم‌نامه‌نویس، هوشمندانه عمل می‌کند. با گذر زمان، لایه‌های بیشتری به داستان اضافه می‌شود. در تمام 113 دقیقه فیلم، می‌توان این افزایش لایه و پیچیدگی را حس کرد، اگر چه بسیار کند و طولانی!

با این حال در فیلم My Policeman ما شاهد این موضوع هستیم که حتی به بیننده فرصت کافی داده نشده است تا پیچیدگی‌های احساسات شخصیت‌ها را کاملا و عمیقا درک کند و در عوض، ما را سریعا در دریایی از احساسات هضم نشده و تازه، غرق می‌کند.

این امر سبب می‌شود که شما صرفا به عنوان سوم شخصی به تماشای آن بنشینید و حس همزادپنداری و همدلی با شخصیت‌ها را از دست بدهید.

بررسی عملکرد بازیگران

جالب است که هری استایلز، با دریافت اولین جایزه بازیگری خود از طریق این فیلم، بسیار مورد نقد قرار گرفت.

در نقد بازیگری هری استایلز نیز باید بگوییم که بله، او جوان و جذاب است و در صنعت بازیگری در حال رشد است؛ اما ایفای این نقش را به گونه‌ای انجام داده است که ناامیدکننده است. او هنوز نمی‌تواند شخصیت داستان را بر خود سوار کند.

نقشی که او بر عهده دارد، نقطه اتصال دو شخصیت دیگر است. انتظار می‌رفت با بازیگری خوب، این شخصیت تا حد زیادی احساسات مخاطبین را تحریک کند. در کل انتظاراتی که از داستان فیلم My Policeman داشتیم، با بازیگرهایش برآورده نشد.

همه‌ی این‌ها در مورد اما کورین نیز صدق می‌کند. با اینکه او بسیار بهتر از هری استایلز بازی کرده است اما نتوانسته است شخصیت را به گونه‌ای به نمایش بگذارد که به شخصیت پیر خودش در داستان نزدیک باشد.

بازیگران فیلم My Policeman

اکثر صحنه‌هایی که حال حاضر ماریون و تام را به نمایش می‌گذارند، کامل، دقیق و ظریف هستند که این را مدیون بازی خوب مک‌کی و روچ هستیم.

این به معنی آن نیست که فلش بک‌های موجود در My Policeman غیرقابل درک یا تحمل هستند. در حقیقت به لطف حضور داوسون به عنوان نقش پاتریک، صحنه‌ها و اجراهای خوبی خلق شده است.

داوسون (The Last Kingdom – Peaky Blinders) یک توانایی ذاتی در جذب مخاطب به خود دارد. دقیقا به خاطر همین موضوع، هر زمان که در فیلم My Policeman، تمرکز اصلی بر او و داستانی که در حال روایتش است می‌افتد، در همان زمان، بیشترین حس ارتباط‌گیری بیننده با تراژدی عاشقانه داستان است.

دیوید داوسون در فیلم My Policeman

علی رغم بازی خوب داوسون و درخشش او در این فیلم، My Policeman در برخی از قسمت‌ها شکست خورده است.

با پیش رفتن درامای داستان، سبک عاشقانه تکان‌دهنده‌ی بریتانیایی به آن بافته می‌شود که با رسیدن به دقایق آخر و پایانی فیلم، عملکرد ضعیف استایلز و کورین بیشتر به چشم می‌آید.

همین موضوع باعث می‌شود که با وجود این که مک‌کی و داوسون در این فیلم درخشیدند، اما نتوانستند از شکست فیلم جلوگیری کنند با اینکه این فیلم، شانس خوبی برای رسیدن به جایگاهی که می‌خواست را داشت!

منبع:

DigitalTrends

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =