کریستوفر نولان یک انفجار هسته ای را بدون جلوه های ویژه در Oppenheimer بازسازی کرده است


کریستوفر نولان در مصاحبه با Total Film magazine فاش کرد که او اولین انفجار یک سلاح هسته ای را بدون پرده سبز و جلوه های ویژه برای خلق فیلم جدیدش “Oppenheimer” بازسازی کرده است. تازه ترین اخبار سینمایی در مووی 21:


فیلم با بازی یکی از دور و دراز ترین ستاره های فیلم های نولان یعنی کیلین مورفی به عنوان Robert Oppenheimer دنبال میشود. کسی که نقش اصلی در پروژه ی منهتن و ساخت بمب اتم در جنگ جهانی دوم را داشت. نولان همیشه در فیلم هایش جلوه های عملی و واقعی را به جلوه های ویژه ترجیح داده است (او حتی یک بوئینگ 747 را در Tenet منفجر کرد)، پس وقتی که پای یک انفجار هسته ای هم در میان باشد، تعجبی ندارد که او باز هم از جلوه های واقعی استفاده کرده است.


“فکر میکنم بازسازی ترینیتی [اولین انفجار هسته ای در نیو مکزیکو] بدون استفاده از جلوه های کامیپوتری یک چالش خیلی بزرگ بود. اندرو جکسون – اون رو اوایل کار راضی کردم – سعی داشت بفهمه چطوری میتونیم خیلی از جلوه های ویژه فیلم رو عملی انجام بدیم، از شرح دادن پایه های کوانتوم و فیزیک کوانتوم تا خود ترینیتی، بازسازی لوس آلاموس روی یک تپه در نیو مکزیکو توی یک هوای فوق العاده. خیلی از اینها که برای فیلم لازم بودند، از جنبه ی شرایط خیلی سخت گرفتنشون تو اونجا، واقعا چالش های عملی سختی بودند.”


نولان ادامه داد و Oppenheimer رو “یک داستان در محدوده و مقیاس عظیم” خواند و اضافه کرد “از لحاظ مقیاس یکی از چالش برانگیز ترین پروژه هاییه که انجام دادم و از جنبه ی عمق و پهنای داستان خود اوپنهایمر هم همینطور. چالش های بزرگ لوجستیکی وجود داشت، چالش های عملی عظیمی. ولی من یه تیم فوق العاده داشتم و اونها واقعا کار رو به دست گرفتن. تا تموم شدنش یه مدت طول میکشه. ولی با دیدن نتایجی که به دستم رسیده، همونطوری که فیلم رو سر هم میکردم، به خاطر چیزی که تیمم تونستن انجام بدن هیجان زده شدم.”


فیلمبردار Interstaller، Dunkirk و Tenet دوباره در فیلم Oppenheimer به نولان پیوسته و این دو توانستن IMAX رو راضی کنند تا یک نوع جدیدی از فیلم رو براشون تولید کنند.


“ما افراد Kodak و FotoKem رو به چالش کشیدیم که این کار رو برامون انجام بدن. و اونها انجامش دادند. برای اولین باز در تاریخ ما تونستیم یک فیلم IMAX رو سیاه و سفید فیلمبرداری کنیم. و نتایج هیجان انگیز و خارق العاده بودن. به محض اینکه هویتو (ون هویتو، فیلمبردار و سینماتوگرافر نولان از زمان Intrestellar) و من نتایج اولیه رو دیدیم، میدونستیم این قاب و فرمتیه که میخوایم و درجا عاشقش شدیم.” تاریخ اکران، لیست بازیگران و تریلر فیلم اوپنهایمر منتشر شد.


یونیورسال پیکچرز تصمیم داره Oppenheimer رو در جولای 2023 به سینماها به نمایش بذاره.

منبع: Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =