رتبه‌بندی بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

از اوایل دهه 2000، اورلاندو بلوم درخشش خود را به عنوان یک بازیگر در برخی از به یاد ماندنی ترین بازی ها به ارمغان آورده است. حضور او در سه گانه ارباب حلقه های پیتر جکسون به او کیفیتی ستاره ای داد که هالیوود نمی توانست از آن چشم پوشی کند. با معرفی بهترین فیلم های اورلاندو بلوم همراه باشید.

9. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

اگرچه لگولاس در کتاب اصلی جی آر آر تالکین حضور ندارد، اما شخصیت لگولاس در هر سه فیلم هابیت ظاهر شد. این شخصیت محبوب در طول ارباب حلقه‌ها جذابیت زیادی پیدا کرد و تقاضا برای دیدن دوباره شخصیت او وجود داشت.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

این داستان توانست پویایی پدر و پسری را با لگولاس ادغام کند، زیرا آنها الف هایی هستند که جاودانه هستند مگر اینکه زندگی خود را برای هدفی بزرگتر فدا کنند. از شخصیت بلوم برای کمک به روایت استفاده شد. کتابی که به طور کلی می توان آن را سفری خسته کننده دانست، با ورود لگولاس به اوج رسید.

8. Retaliation (2017)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

بلوم در نقش مالکوم، یکی از چالش برانگیزترین نقش های حرفه ای خود را به عنوان مردی که قربانی آزار جنسی در دوران کودکی شده بود، بر عهده گرفت. در حالی که این شخصیت سعی می‌کند با وحشت‌های گذشته‌اش مقابله کند، داستانی انتقام‌آمیز شروع می شود.

این فیلم با برخی از سردترین دیالوگ ها پر شده است زیرا بلوم شخصیتی سخت و سرد را به تصویر می کشد. سازندگان فیلم به وضوح تمام تلاش خود را کردند تا تماشاگران را در حین تماشای فیلم به هم بریزند. این اثر از بهترین فیلم های اورلاندو بلوم می باشد.

7. Black Hawk Down (2001)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

شخصیت بلوم، بلکبرن، یک سرباز جوان و کم تجربه است که در حین ماموریت از هلیکوپتر سقوط می کند. فیلم وقایع شدید و آشفته‌ای را به تصویر می‌کشد.

در حالی که اسکرین‌تایم او به دلیل ماهیت و موقعیت شخصیتش نسبتاً کوتاه است، عملکرد بلوم عموماً مورد استقبال قرار می گیرد. فیلم در درجه اول بر ماموریت کلی و گروه بازیگران بزرگتر تمرکز دارد، اما نمایش بلوم از بلکبرن به شدت و واقع گرایی وقایع به تصویر کشیده شده در فیلم می افزاید.

6. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

در مقابل کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ)، ویل ترنر آهنگر و شمشیرزن ساده لوحی است که برای ایفای نقش اصلی در فرنچایز آمده است.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های دزدان دریایی کارائیب

بلوم انرژی مشابهی را با فیلم های ارباب حلقه ها به عنوان یک ستاره اکشن به ارمغان می آورد که می تواند دیالوگ ها را به خوبی ارائه دهد اما در سکانس های اکشن نیز شرکت می کند.

5. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

دوران بلوم به عنوان لگولاس نه تنها به حرفه او کمک کرد، بلکه تأثیری ماندگار بر طرفداران این فرنچایز گذاشت. به عنوان لگولاس، او یک کماندار ماهر و یکی از اعضای انجمن حلقه بود.

لگولاس یک شخصیت خوب و باخلوص در نظر گرفته می شود. بلوم طبیعتی قهرمانانه و رواقی را به نقش می‌آورد و در عین حال تعادل طنز را حفظ می‌کند تا شخصیت را جذاب نگه دارد.

4. The Outpost (2019)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

بلوم در حالی که او و گروهی از سربازان با طالبان در افغانستان می‌جنگند، نقش شخصیت اصلی داستان، بن، را بازی می‌کند. شخصیت بلوم مسئول هدایت نیروهای خود به سمت پاسگاه است که حمایت اخلاقی و رفاقت را برای یارانش فراهم می کند.

این فیلم تصویری واقع گرایانه و سخت از چالش هایی دارد که سربازان هنگام درگیر شدن در نبرد با آن روبرو می شوند. شخصیت بلوم نشان دهنده رهبری و فداکاری پرسنل نظامی مستقر در پست هاست. نقش او به انتقال مضمون بزرگتر شجاعت و فداکاری در رابطه با برادری کمک می کند.

3. Lord of the Rings:The Return of the King (2003)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

وقتی فیلم آخر این سه گانه اکران شد، تماشاگران از از دست دادن شخصیت های مورد علاقه خود ناراحت شدند. در این قسمت، لگولاس تحت توسعه شخصیتی بیشتر قرار می‌گیرد و به بلوم فرصت می‌دهد تا آخرین بازی‌اش در نقش این کاراکتر را ایفا کند.

بلوم در مقایسه با فیلم های قبلی دامنه احساسی عمیق تری را نشان می دهد. پیوند او با سایر بازیگران در میان تماشاگران طنین انداز شد زیرا همراهی او بسیار واقعی بود.

2. Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

فیزیکی ترین نقش بلوم در نقش لگولاس ممکن است به دومین فیلم فرانچایز برگردد. از آنجایی که شخصیت بلوم چالش‌ها و نبردهای جدی را تجربه می‌کند، شخصیت او توانست بیشتر بر روی قوس شخصیتی‌ای که برای او ایجاد شده بود، مانور بدهد.

علاوه بر این، سکانس‌های اکشن بلوم از چابکانه‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین سکانس‌ها برای تماشا هستند. در طول نبرد هلمز دیپ، بلوم مهارت های تیراندازی با کمان و مهارت خود را در اسب‌سواری نشان می دهد. او دامنه احساسی الهام‌بخشی را به نقشش وام می دهد. این اثر از بهترین فیلم های اورلاندو بلوم می باشد.

1. Marina Abramovic: The Artist is Present (2012)

بهترین فیلم های اورلاندو بلوم

این اثر مستندی است که نگاهی صمیمی به زندگی و حرفه مارینا آبراموویچ با تمرکز بر گذشته او در سال 2010 در موزه هنر مدرن نیویورک ارائه می دهد.

هدف این فیلم هنری این است که کاوشی متقاعد کننده از تلاقی هنر و استقامت باشد و تأثیر عمیق هنرِ اجرا و ارتباط بین هنر و مخاطب را روشن کند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − پنج =