تیم بحران آکادمی اسکار در محل برگزاری مراسم اسکار مستقر می شود

تیم بحران آکادمی اسکار

بیل کرامر مدیر عامل آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک در مصاحبه ای با مجله تایم تایید کرد که تیم بحران آکادمی اسکار برای اسکار آتی 2023 در محل برگزاری مراسم مستقر می شوند. تا به سرعت در مقابل هرگونه شرایط اضطراری احتمالی در مراسم واکنش نشان دهد. ایجاد تیم بحران آکادمی اسکار پاسخی به اسکار 2022 است. جایی که ویل اسمیت به طرز بدی روی صحنه رفت و به مجری کریس راک سیلی زد. جانت یانگ رئیس آکادمی قبلاً گفته بود که واکنش گروه به این حادثه به اندازه کافی سریع نبود.

تیم بحران آکادمی اسکار

تیم بحران

کرامر گفت: «ما یک تیم بحران کامل داریم. چیزی که قبلاً هرگز نداشته‌ایم. و برنامه‌های زیادی در دست اجرا داریم. ما سناریوهای زیادی را اجرا کرده ایم. بنابراین امیدواریم برای هر چیزی که ممکن است رخ دهد اماده باشیم. در حال حاضر بحران خاصی را پیش‌بینی نمی‌کنیم اما در صورت وقوع اتفاق برنامه ریزی های خوبی داریم.»

کرامر ادامه داد: «به دلیل [سیلی] سال گذشته، ما ذهن خود را برای بسیاری از چیزهایی که ممکن است در اسکار رخ دهد آماده کرده ایم. اما تیم بحران آکادمی اسکار به ما اجازه می‌دهد بگوییم که همه چیز را تحت کنترل داریم.»

اسمیت در اسکار 2022 به راک سیلی زد. در حالی که او در حال ارائه بهترین بخش فیلم مستند بود. راک در مورد سر طاس جیدا پینکت اسمیت که پس از تشخیص آلوپسی آن را تراشید، شوخی جنجالی انجام داد. پس از سیلی، اسمیت به صندلی خود بازگشت و بارها بر سر راک فریاد زد: “اسم همسرم را از دهان لعنتی خودت دور کن!” این مراسم با حضور اسمیت ادامه یافت و اسکار بهترین بازیگر مرد را برای بازی در «شاه ریچارد» دریافت کرد.

تیم بحران آکادمی اسکار

استعفای اسمیت

طبق اخبار هالیوود مووی 21 اسکار 2022 در 27 مارس پخش شد. اسمیت در 1 آوریل از آکادمی استعفا داد و در بیانیه ای نوشت: “من به اعتماد آکادمی خیانت کردم. من دیگر نامزدها و برندگان را از فرصت جشن گرفتن و تجلیل به خاطر کار خارق العاده شان محروم کردم. من دل شکسته هستم.” چند روز دیگر طول کشید تا آکادمی اعلام کند که عضویت اسمیت در AMPAS را لغو کرده و او را از حضور در مراسم اسکار به مدت 10 سال محروم کرده است.

جانت یانگ رئیس AMPAS در اوایل ماه جاری در ضیافت شام نامزدهای اسکار 2023 اعتراف کرد که سازمان با انتظار طولانی برای پاسخ به سیلی اکنون آماده مقابله با هر نوع مشکل در این مراسم است. به نظر می رسد که تیم بحران جدید در صورت بروز هر گونه شرایط اضطراری در اسکار 2023، تا حد امکان سریع واکنش نشان خواهد داد.

یانگ به شرکت کنندگان در ضیافت ناهار گفت: «مطمئنم همه شما به خاطر دارید که ما یک رویداد بی سابقه را در اسکار تجربه کردیم. «آنچه روی صحنه اتفاق افتاد کاملاً غیرقابل قبول بود و پاسخ سازمان ما ناکافی بود. ما از این موضوع یاد گرفتیم که آکادمی باید در اقدامات ما کاملاً شفاف و پاسخگو باشد و به ویژه در مواقع بحرانی شما باید سریع، دلسوزانه و قاطعانه عمل کنید تا مشکلات جدی تر در این مراسم پیش نیاید.»

تیم بحران آکادمی اسکار

عذرخواهی ویل اسمیت

اسمیت در یک پست ویدئویی در ژوئیه 2022 دوباره به خاطر اقدامات خود عذرخواهی کرد و در آن فاش کرد: “من با کریس تماس گرفتم و پیامی که به من دارد این بود که او آماده صحبت نیست و وقتی آماده شد. تماس خواهد گرفت.” ویل از آن زمان در فیلم درام برده داری اپل به نام “رهایی” بازی کرد و در حال حاضر در حال آماده سازی فیلم “پسران بد 4” با مارتین لارنس است.

مراسم اسکار 2023 قرار است 12 مارس برگزار شود. در ادامه می توانید کلیپ سیلی زدن ویل اسمیت در اسکار 2022 را مشاهده نمایید:

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =