حمایت ساموئل ال. جکسون از زبان کوئنتین تارانتینو و استفاده از N-Word

ساموئل ال

کوئنتین تارانتینو برای هر کسی که از خشونت گرافیکی و استفاده مکرر از N-Word (در واقع یک نوع توهین نژادپرستانه به سیاهپوستان است یا همان کاکا سیاه) در فیلم‌هایش ناراحت است این پیام را دارد: «چیز دیگری ببینید». زمانی که کریس والاس در مورد واکنش شدید تماشاگران از تارانتینو پرسیده بود، او هیچ عذرخواهی یا ابراز پشیمانی نکرد. تارانتینو مهمان گفتگوی والاس در شبکه HBO Max برنامه “چه کسی با کریس والاس صحبت می کند” بود و گفت افرادی که محتوای فیلم های او را دوست ندارند نباید آنها را ببینند.

والاس به تارانتینو گفت: مردم می گویند خشونت در فیلم هایت خیلی زیاد است. شما بیشتر از N-Word استفاده می کنید.

تارانتینو پاسخ داد: “شما باید [چیز دیگری] را ببینید.” «پس چیز دیگری را ببین. اگر با فیلم‌های من مشکل دارید، آن‌ها فیلم‌هایی نیستند که باید ببینید. ظاهراً من آنها را برای شما نمی سازم.»

بنا بر اخبار فیلم و سریال مووی 21 استفاده تارانتینو از N-Word در فیلمنامه‌هایش مدت‌هاست که توسط همکار مکرر او ساموئل ال. جکسون، که تقریباً در تمام فیلم‌های بلند تارانتینو تا به امروز حضور داشته، مورد حمایت قرار گرفته است. منتقدان تارانتینو اغلب از «جانگوی رها شده» به عنوان یک فیلم مشکل دار یاد می کنند. زیرا این فیلم تقریباً 110 بار توهین نژادی را نشان می دهد.

ساموئل ال. جکسون

نظر جکسون در مورد زبان تارانتینو

ساموئل ال. جکسون یک بار به مجله Esquire گفت: «این یک مزخرف است. «نمی‌توان به نویسنده‌ گفت که حرف نزند. کلمات را ننویسد. شما نمی توانید این کار را انجام دهید. زیرا در این صورت نادرست می شود. صادقانه نیست این روش صادقانه نیست.»

جیمی فاکس ستاره اصلی «جانگو رها شده» نیز با فیلمنامه تارانتینو مشکلی نداشت. یک بار به یاهو اینترتینمنت گفت: «من متن را به طور کامل درک کردم. N-Word در فیلمنامه 100بار گفته شد. اما من متن را درک کردم. در آن زمان بهترین روش همین بود.»

در مستند تارانتینو «QT8: The First Eight» ساموئل ال. جکسون در دفاع از زبان تارانتینو گفت: استیو مک کوئین با کوئنتین بسیار متفاوت است. وقتی استیو در یک آهنگ 300 بار [N-Word] را به زبان می آورد هیچکس مشکلی ندارد. بنابراین برای استیو مک کوئین استفاده از [N-Word] اشکالی ندارد. زیرا او هنرمندانه به سیستم و طرز فکر و احساس مردم حمله می کند. اما وقتی کوئنتین این کار را انجام می دهد یک مشکل بزرگ تلقی می شود .

تارانتینو در جریان تور مطبوعاتی کتاب جدیدش به نام ” حدس و گمان های سینمایی ” در برنامه والاس در HBO ظاهر شد. این رمان اکنون برای خرید در دسترس است.

منبع People

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =