Smile، اولین فیلم بلند پارکر فین

Smile 2022 بررسی فیلم

«لبخند بزن! با لبخند صورتت قشنگ‌تره!» این‌ صحبت‌ها همه باعث و بانی تولید اولین فیلم بلند پارکر فین به نام Smile است.

این فیلم اقتباسی از فیلم کوتاه Laura Hasn’t Slept ساخته شده در سال 2020 است، فیلمی تحسین شده که جایزه‌ی بهترین فیلم کوتاه Mile High Horror Film Festival 2020 و فیلم کوتاه نیمه شب SXSW Film Festival 2020 را دریافت کرده است و همان‌طور که می‌دانید، چه سالی بهتر از 2022 برای نمایش فیلم‌های ترسناک و خلاق؟

Smile در اکثر طولش، هوشمندانه و تاثیرگذار عمل کرده است و زمینه روان‌شناختی‌اش باعث می‌شود داستان حتی بهتر در دل بشیند و سوالی را بی‌پاسخ نگذارد.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

Smile 2022 بررسی فیلم

داستان فیلم از چه قرار است؟

شخصیت اصلی و مهم داستان دکتر رز کوتر است که پس از اتفاق خشونت‌آمیز و ناگواری که با یکی از مراجعانش داشته است، شروع به دیدن چیزهای عجیبی می‌کند.

در ابتدا فکر می‌‌کند که صرفا دچار ترامای پس از حادثه شده است اما بعد متوجه می‌شود که قضیه چیز بزرگتر و تاریک‌تری است.

در حقیقت ما با یک مسئله و معمای ترسناک طرف هستیم؛ همان‌طور که در The Ring و It Follows تجربه کرده بودیم.

Smile 2022 بررسی فیلم لبخند

بازیگرها و شخصیت‌های Smile

اگر منتظر هستید که به عنوان بازیگر نقش اول، کیتلین استیسی را معرفی کنیم، اشتباه می‌کنید. درست است که چهره کیتلین استیسی را در اکثر پوسترها و تصاویر موجود از این فیلم می‌بینیم ( حتی جزو اسپویل هم به حساب نمی‌آید که بگوییم: )اما ستاره فیلم Laura Hasn’t Slept، در همان 15 دقیقه ابتدایی فیلم می‌میرد.

با این وجود، بازیگر نقش اصلی Smile، سوزی بیکن (The Last Summer – Story of a Girl) است. نامزد دکتر کوتر، ترور است که جسی آشر به ایفای نقش آن پرداخته است.

رز کوتر شخصیتی است که ما دقیقا انتظار داریم. او نه تنها به دنبال کشف حقایقی است که بقیه متوجه نیستند، بلکه در حال فرار از گذشته دردناک خود نیز هست.

Smile 2022 فیلم

نقدی کوتاه بر Smile

در Smile ما شاهد تقلید و استفاده از چیزهایی هستیم که قبلا دیده‌ایم. این فیلم حتی حاوی جامپ اسکرهای فراوان است و دقیقا با همان قالب همیشگی هم ظاهر می‌شوند.

این درحالی است که منتقدان نقدهای زیادی بر این مدل از تولید فیلم وارد می‌کنند. جامپ اسکر در نظر آن‌ها ابزاری ضعیف برای ایجاد ترس است.

Smile 2022 بررسی و نقد فیلم لبخند 2022

جلوه‌های صوتی موجود در فیلم مورد تحسین همه واقع شده است و به قدری خوب عمل کرده است که باعث شود حتی خوره‌های فیلم‌های ترسناک هم دچار شک شوند که کجا باید جلوی چشم‌هایشان را بگیرند!

این سبک از موسیقی استفاده شده را در فیلم Speak No Evil تجربه کرده بودیم و نقد منفی‌ای را به خود جذب نکرده است.

با همه این‌ها Smile هنوز درحال پخش در سینماهای دنیاست و در باکس‌آفیس هم جایگاه خوبی دارد و از فیلم آمستردام نیز جلو زده است. (بررسی و مقایسه باکس آفیس Smile و Amsterdam)

با مووی21 همراه باشید تا از اخبار سینمایی و نقد و بررسی فیلم‌های روز با خبر شوید.

منابع:

ScreenDaily

HeavenOfHorror

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =