جالب ترین قسمت های سوپرانوس، رتبه‌بندی‌شده

جالب ترین قسمت های سوپرانوس

سوپرانوس یک سریال بود که قصد داشت زندگی را با تمام غیرقابل پیش بینی بو‌دن، پیش پا افتاد‌ه بود‌ن، تراژدی و شادی آن به تصویر بکشد. مطمئنا، این اثر درباره رهبر یک خانواده جنایتکار، تونی سوپرانو (جیمز گاندولفینی) است. اما درباره زندگی او در خارج از دنیای جنایی است که به طور حرفه ای در آن فعالیت می کند. تونی – و همه شخصیت‌های دیگر سریال – افرادی قابل باور و با تعریف نشان داد‌ه می‌شوند. افرادی که همگی دارای معایب، مبارزات شخصی، نقاط ضعف و پیروزی‌های خود هستند. با معرفی جالب ترین قسمت های سوپرانوس همراه مووی 21 باشید.

اینکه سوپرانوس می‌تواند کاراکترهای زیادی داشته باشد که کارهای وحشتناک زیادی انجام دهند. و در عین حال بینندگان را وادار به دوست دا‌شتن آنها (حداقل برخی از آنها) کند، گواهی بر مهارت سریال و بازیگران با استعداد آن است. از آنجایی که سوپرانوس می تواند وحشتناک و غم انگیز باشد. گاهی اوقات بسیار خنده دار بود، چه از طریق کمدی سیاه، طنز پوچ، یا جوک های شوخ آمیز بین شخصیت های آن. قسمت‌های زیر از خنده‌دارترین و جالب ترین قسمت‌های آن هستند.

10. Moe n’ Joe (2006)

Moe n' Joe از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

نیمه اول فصل ششم سوپرانوس یک داستان فرعی داشت که ویتو اسپاتافور (جوزف آر. گاناسکلی)، یکی از خدمه تونی را درگیر می کرد. او پس از اینکه همکارانش متوجه شدند او همجنسگرا است فرار می کند. و برخی از اعضای اوباش به عنوان یک جرم غیرقابل بخشش در دنیای خود نگاه می کنند. “قهرمانان” ما و همکاران تجاری آنها از سنگرهای پیشرفت و پذیرش دور هستند.

نیاز ویتو به فرار به خودی خود خنده دار نیست، اما بخشی از تلاش های او برای زندگی در خارج از مافیا در قسمت “Moe n’ Joe” بسیار سرگرم کننده است. ویتو برای یک روز کار واقعی تلاش می کند و نمی تواند تحمل کند که چقدر خسته کننده است و گذر زمان کند به نظر می رسد.

9. House Arrest (2000)

House Arrest از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

«دستگیری خانگی» آرامش قبل از طوفان است: سومین قسمت از آخر از فصل دوم سریال. قسمت های ماقبل آخر و پایانی فصل 2 به دلیل مرگ دو شخصیت پشت سر هم سریال را به طرز چشمگیری تکان می دهد، اما «دسترسی خانگی» در نهایت، حداقل در مقایسه، سبک تر است.

عمو جونیور (دومینیک چیانی) در بیشتر مدت سریال یک شخصیت کمدی قابل اعتماد بود. دیدن تلاش او برای سازگاری با زندگی در حبس خانگی در این قسمت می تواند نسبتا خنده دار باشد. این اپیزود از جالب ترین قسمت های سوپرانوس است.

8. Luxury Lounge (2006)

Luxury Lounge از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

تعداد زیادی ستاره مهمان غافلگیرکننده در طول شش فصل سریال سوپرانوس حضور داشتند. و دو تا از بزرگ‌ترین آنها در قسمت فصل ششم «سالن مجلل» حضور داشتند. اسطوره های بازیگری، لورن باکال و بن کینگزلی به لطف یک داستان فرعی که شامل سفر کریستوفر (مایکل ایمپریولی) به هالیوود برای شروع تولید فیلمی است که می خواهد بسازد، در سریال ظاهر می شوند.

این گواهی بر این است که سوپرانوس در نزدیکی پایان کار خود چقدر بزرگ بود که می توانست چنین ستاره های مهمان محترمی را جذب کنند.

7. The Weight (2002)

The Weight از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

در «وزن»، تنش‌ها حول یک شوخی بی مزه که یکی از شخصیت‌ها درباره همسر دیگری ساخته است، می چرخد. با توجه به اینکه رالف با خدمه تونی نیوجرسی و جانی ساک یکی از اعضای برجسته خدمه نیویورک مرتبط است. شوخی تابویی رالف (جو پانتولیانو) در مورد همسر جانی ساک، دو خانواده جنایتکار را تقریباً به نقطه جنگ می رساند. این اپیزود با تمام خشونتی که در خود دارد یکی از جالب ترین قسمت های سوپرانوس است.

6. Pilot (1999)

Pilot از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

سوپرانوس در فصل اول کمی متفاوت از فصل های بعدی بود. لحن روایت کمی آرام‌تر بود، به نظر می‌رسید که شخصیت‌های اصلی حداقل تا فصل 2 بمیرند. با همه‌ی اینها این اپیزود یکی از جالب ترین قسمت های سوپرانوس به حساب می آید.

5. Commendatori (2000)

Commendatori از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

“Commendatori” یک قسمت از فصل 2 است که بسیار برجسته است زیرا بیشتر آن در ایتالیا می گذرد. تونی و برخی از خدمه‌اش به ناپل سفر می‌کنند تا با برخی از همکاران از این کشور کهن ملاقات کنند و با آنها تجارت کنند، در حالی که متوجه می‌شوند که واقعاً چقدر از سبک زندگی ایتالیایی دور هستند.

کریستوفر تمام وقت خود را در اتاق هتل خود می گذراند، تونی کسی است که تا حدودی کار را انجام می دهد، و پاولی (تونی سیریکو) در حالی که سعی می کند با مردم محلی ارتباط برقرار کند، به طرز خنده داری خود را خارج از ماموریت خود می بیند.

4. Boca (1999)

Boca از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

اپیزود فصل اول، “بوکا،” دو خط داستانی برجسته دارد. یکی اصلا خنده دار نیست.

شایعه ای در اطراف جونیور و دوست دخترش شروع می شود که باعث شرمساری بزرگی در بین مردان سریال می شود. برخی از مفاهیم عالی و کمدی کاملا ناراحت کننده وجود دارد که باعث می شود “بوکا” به عنوان یک اپیزود خنده دار در مجموع فصل اول بسیار خنده دار سریال برجسته شود.

3. Stage 5 (2007)

Stage 5 از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

به طور مشابهی که «بوکا» دو خط داستانی را با لحن‌های مختلف اجرا کرد، «مرحله 5» گاهی اوقات یک قسمت خنده‌دار و از جهات دیگر یکی از غم‌انگیزترین ساعات سریال است. صحنه‌های پیرامون جانی ساک (وینسنت کوراتولا) دلخراش است، اما صحنه‌های قبلی سریال درباره فیلم کریستوفر که بالاخره ساخته و نمایش داده شد، بسیار خنده‌دار است. این قسمت از جالب ترین قسمت های سوپرانوس است.

2. The Strong, Silent Type (2002)

The Strong, Silent Type از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

در فصل 4، تونی و همکارانش به دلیل رفتار خطرناک‌تر کریستوفر که ناشی از مصرف مواد مخدر است، تلاش می‌کنند تا مداخله کنند. به طور معمول، صحنه ای از یک شخصیت برجسته در یک سریال که مداخله مربوط به مواد مخدر را دریافت می کند، لحظه ای جدی است، اما سوپرانوس یک سریال معمولی نیست.

مداخله فوراً به سمت جنوب می رود. مردان خدمه تونی نمی‌دانند چگونه با کریستوفر همدردی کنند، و او به همین ترتیب در تمام طول مدت مبارزه می‌کند و باعث می‌شود که یک مداخله با نیت خوب در عرض چند دقیقه به خشونت منفجر شود. پخش چنین صحنه‌ای برای کمدی در بیشتر سریال‌ها کارساز نیست، اما اینجا کار می‌کند و شاید یکی از معروف‌ترین صحنه‌های سوپرانوس باشد.

1. Pine Barrens (2001)

Pine Barrens از جالب ترین قسمت های سوپرانوس

طبق رتبه بندی سایت آی‌ام‌دی‌بی، «Pine Barrens» بالاترین امتیاز سریال The Sopranos را دارد و به طور گسترده ای خنده دارترین قسمت آن نیز در نظر گرفته می شود. در این قسمت کریستوفر و پائولی به یک کار به ظاهر ساده می‌روند که به طرز فاجعه‌باری اشتباه می‌شود و در نهایت در جنگل گیر می‌افتند و تقریباً تا حد مرگ یخ می‌زنند. این اپیزود در عین اینکه جدی است، از خنده‌دارترین و جالب ترین قسمت های کل سوپرانوس است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =