رتبه‌بندی فصل های The Wire

فصل های The Wire

وقتی صحبت از سریال های تحسین‌شده قرن بیست و یکم می شود، تعداد کمی از آنها در حد و اندازه The Wire طبقه‌بندی می‌شوند. در حالی که در زمان پخشش چندان محبوب نبود، در سال‌های پس از آخرین قسمت آن در سال 2008، شهرت آن به طور قابل توجهی افزایش یا‌فته است.ه نکات فنی اشاره کرد و اشاره کرد که سوپرانوها اولین فصل خود را در سال 1999 پخش کرد. با رتبه‌بندی فصل های The Wire همراه مووی 21 باشید.

5. Season 1 (2002)

Season 1 از فصل های The Wire

فصل اول The Wire از همان ابتدا بینندگان را با یک بازیگر با استعداد (و بزرگ) آشنا می کند. این سریال بعد از فصل اول آن اوج می گیرد و این می تواند دلیلی باشد بر اینکه منتقدان به این فصل امتیاز کمتری داده‌اند.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فصل های Black Mirror

بعد از چند قسمت، همه چیز واضح تر می شود. در پایان فصل، داستان نسبتاً ساده در مورد یک عملیات شنود تلفنی که بر روی یک باند خیابانی انجام می‌شود، و سریال منطقی و از نظر احساسی قدرتمند به پایان می‌رسد. شاید تماشای این فصل از این سریال برای اولین بار کمی چالش‌برانگیز باشد، ولی در ریواچ های بعدی این مشکل حل می شود.

4. Season 5 (2008)

Season 5 از فصل های The Wire

The Wire سریالی است که برای پایانش مورد تحسین زیادی قرار گر‌فته است. همانطور که قبلا ذکر شد، در فصل پنجم و آخر سریال The Wire، این سریال اساساً پرتره ای از بالتیمور را به عنوان یک کل ترسیم می کرد. تقریباً هر شخصیتی که در چهار فصل اول نمرده است، به نوعی در فصل پنجم و آخر ظاهر می شود، حتی اگر فقط برای یکی دو لحظه باشد. اپیزود پایانی اثر بیشتر از برخی فیلم‌ها (93 دقیقه) زمان دارد.

فصل 5 بدون شک نتیجه رضایت‌بخشی برای طرفداران سریال The Wire ارائه می‌دهد. با همه‌ی اینها، این فصل از سریال در رتبه‌بندی فصل های The Wire در رتبه چهارم قرار می گیرد.

3. Season 2 (2003)

Season 2 از فصل های The Wire

فصل دوم The Wire ممکن است برخی بینندگان را که به تازگی به وضعیت موجود فصل 1 عادت کرده اند، نگران کند. تازه‌واردانی که انتظار دارند خط داستانی فصل 1 در کانون توجه باقی بماند، با معرفی خط داستانی بندر بالتیمور، شگفت‌زده خواهند شد.

به خدمه بارکسدیل (باند خیابانی که داستان در فصل 1 روی آنها متمرکز بود) در این فصل خیلی بها داده‌ نمی شود ، اگرچه همچنان برای سریال مهم هستند. این فصل از سریال مانند همه فصل های The Wire، به طرز شگفت انگیزی نو‌شته، بازی و فیلمبرداری شد‌ه است.

2. Season 3 (2004)

Season 3 از فصل های The Wire

فصل 3 دارای یک خط داستانی حول محور همستردام است، که یک منطقه جدید (و کوچک) در بالتیمور است که در آن مواد مخدر قانونی می شود. فصل 3 بینندگان را با دنیای سیاست بالتیمور به دنبال سیاستمداری جوان به نام تامی کارستی که آرزو دارد شهردار شهر شود، آشنا می کند. این فصل داستانی در مقیاسی بسیار بزرگتر از آن چیزی که در فصل 1 و 2 دیده شد ارائه می دهد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فصل های گیم آف ترونز

1. Season 4 (2006)

Season 4 از فصل های The Wire

فصل 4 سریال The Wire این اثر را به اوج کامل خود می رساند. پلیس همچنان به ایفای نقش محوری خود در سریال ادامه می دهد، درگیری بین باندهای خیابانی همچنان ادامه دارد و جنبه سیاسی اثر با روایتی یک فصله در مورد انتخاب شهردار بالتیمور در معرض خطر بیشتری قرار می گیرد. با این حال، ویران‌کننده‌ترین و قانع‌کننده‌ترین خط داستانی از نظر احساسی از ناحیه جدیدی از شهر می‌آید که در فصل چهارم سریال روی آن متمرکز شده است: مدرسه‌ای که بودجه‌ی کمی برای آن وجود دارد. بسیاری از دلایل دست در دست هم می دهند و این فصل را در بین فصل های The Wire چیزی فراتر از انتظار می سازند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پانزده =