وودی آلن از فیلمسازی کناره گیری می کند

وودی آلن

این کارگردان که قبلاً به الک بالدوین گفته بود هیجان کار برای او از بین رفته است. قصد دارد تا اواخر امسال آخرین فیلم را در فرانسه فیلمبرداری کند. پس از آن نیز از فیلمسازی کناره گیری کند.

کارگردان و فیلمنامه‌نویس برنده اسکار در مصاحبه‌ای که شنبه منتشر شد به روزنامه اسپانیایی لا ونگاردیا گفت که قصد دارد فیلم بعدی‌اش آخرین فیلم او باشد و پس از آن بیشتر روی نویسندگی تمرکز خواهد کرد. زیرا دوست دارد روی یک رمان کار کند. او گفت که پنجاهمین و آخرین فیلمش فیلمی است که قبلاً گفته بود اواخر امسال در فرانسه فیلمبرداری خواهد شد. شبیه به فیلم هیجان‌انگیز او در سال 2005 خواهد بود.

وودی آلن

جنبش #MeToo

آلن 86 ساله به این نشریه گفت: «در اصل ایده من این نیست که بیشتر فیلم بسازم. میخواهم روی نوشتن تمرکز کنم.» در اوایل سال جاری، آلن در طی یک گفتگوی زنده اینستاگرامی به الک بالدوین گفت که احتمالاً یک پروژه نهایی را کارگردانی خواهد کرد. این فیلمساز که به‌ خاطر تولید عناوین پربیننده شناخته شده است. در بحبوحه جنبش #MeToo و ادعاهای مطرح شده درباره سوء استفاده جنسی از دختر خمانده ش دیلن فارو، به میزان قابل توجهی از محبوبیتش در ایالات متحده کاسته شده است.

به گزارش مووی 21 استودیو آمازون قرارداد 68 میلیون دلاری چهار فیلم خود را لغو کرد و فیلم‌های اخیر این کارگردان برای یافتن سالن نمایش با مشکل مواجه شده‌اند. مستند چهار قسمتی کربی دیک و امی زیرینگ از HBO، آلن در برابر فارو در فوریه 2021 پخش شد. آلن این اتهامات را رد کرده است. جدیدترین فیلم آلن اولین بار در جشنواره فیلم سن سباستین اسپانیا در سال 2020 به نمایش درآمد.

وودی آلن

او در سال 1977 اسکار بهترین کارگردانی را برای فیلم آنی هال دریافت کرد که اسکار بهترین فیلم را نیز از آن خود کرد. در بخش بهترین فیلمنامه اصلی برای آنی هال نیز برنده جایزه شدند.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =