زوئی سالدانیا اولین بازیگر تاریخ با 4 فیلم 2 میلیاردی در باکس آفیس جهانی

زوئی سالدانیا اولین بازیگر تاریخ

همه از ملکه فرانچایزهای مختلف سینما ، زوئی سالدانیا استقبال می کنند. زوئی به تازگی به عنوان اولین بازیگری شناخته شده که در چهار فیلم بازی کرده و فیلم های او بیش از 2 میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش داشته اند. این یک رکورد تاریخی برای زوئی است که در تاریخ گیشه سینماها آن را به ثبت رسانده است.

آخر هفته گذشته آواتار: راه آب از استودیوی دیزنی و قرن بیستم وارد کلوپ 2 میلیارد دلاری ها شد و چهارمین فیلم سالدانا شد که چنین رکوردی را از خود به جای می گذارد.

بر اساس گزارش شرکت اندازه گیری Comscore چهار فیلم پرفروش سالدانیا عبارتند از: آواتار سال 2009 (2.87 میلیارد دلار آمریکا)، انتقام جویان: پایان بازی (2.8 میلیارد دلار) در سال 2019، انتقام جویان: جنگ ابدیت (2.05 میلیارد دلار) و آواتار 2 در سال 2022 که ( 2 میلیارد دلار آمریکا) فروش داشته است.

زوئی سالدانیا اولین بازیگر تاریخ

نقش های مختلف زوئی

طبق اخبار هالیوود مووی 21 در طول سال‌های گذشته زوئی سالدانیا اولین بازیگر تاریخ با فیلم های میلیاردی است. که با 44 سال سن خود را به‌عنوان یکی از پرکارترین ستاره‌های سینمای مدرن جهان تثبیت کرد. و در مجموعه‌ فیلم های پرفروشی از جمله آواتار، انتقام‌جویان، نگهبانان کهکشان، دزدان دریایی کارائیب و پیشتازان فضا ظاهر شد.

در فیلم‌های آواتار، سالدانیا یک جنگجوی سرسخت ناوی بومی پاندورا را به تصویر می‌کشد. در دنیای سینمایی مارول او نقش گامورا یکی از اعضای نگهبانان کهکشان را بازی می‌کند.

پل درگارابدیان تحلیلگر ارشد رسانه ای در Comscore گفت: «این یک دستاورد بزرگ و نمونه ای از یک مسیر حرفه ای عالی است. که منعکس کننده انتخاب نقش های محکم (سالدانیا) و تیمش است.»

“اگر شما در نظر بگیرید که چند نفر در سراسر جهان این بازیگر را روی پرده سینما دیده‌اند. با توجه به حدود 10 میلیارد دلاری که این فیلم‌ها مجموعاً به دست آورده‌اند و ردپایی که این بازیگر را نشان می‌دهد، واقعاً حیرت‌انگیز است.”

منبع Thestar

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =