8 فیلم درباره جنگ جهانی اول برای علاقه مندان به تاریخ

جنگ جهانی، چه اولین آن باشد و چه دومی، پر از درد و رنج بوده است. و اما در این لیست قرار است به معرفی فیلم های جنگ جهانی اول بپردازیم. اگر در حال مطالعه‌ی تاریخ در مورد جنگ جهانی اول هستید، دیدن این فیلم‌ها می‌تواند کمک شایانی در افزایش دانسته‌های شما داشته باشد. با مووی 21 همراه باشید.

Sergeant York (1941)

Sergeant York (1941)

یکی از مشهورترین فیلم‌های این فهرست، گروهبان یورک است، که نماینده محبوب و دقیق جنگ جهانی اول باقی مانده است. گری کوپر در این فیلمِ زندگینامه‌ای نقش آلوین یورک، یکی از پرافتخارترین سربازان جنگ جهانی اول را بازی می کند و برای بازی خود برنده جایزه اسکار شد.

در اوایل فیلم، صحنه‌هایی وجود دارد که مصرف الکل و بعداً صحنه‌های نبرد را به تصویر می‌کشد، اما همه بسیار جذاب هستند.

La Grande Illusion (1937)

La Grande Illusion (1937)

این فیلم قسمت فرانسوی جنگ را به تصویر می‌کشد و یکی از معروف‌ترین فیلم‌های سا‌خته شد‌ه درمورد جنگ جهانی اول است. این فوق العاده خوب انجام شد‌ه است و جنبه بسیار متفاوتی از جنگ را نشان می دهد که آمریکایی ها آن را نمی دیدند. این فیلم از بهترین فیلم های جنگ جهانی اول است.

اکشن اصلی در یک اردوگاه زندانی آلمان می‌گذرد، اما چند صحنه نبرد وجود دارد که در آن هواپیماها سرنگون می‌شوند. به یک مرد تیراندازی می شود و در حال مرگ نشان دا‌ده می شود.

African Queen (1951)

African Queen (1951)

اگرچه این از لحاظ فنی این اثر یکی از فیلم های جنگ جهانی اول است، اما داستان حول محور یک عاشقانه‌ بین یک اسپینستر اصلی (کاترین هپبورن) و مکانیک درشت‌هیکل (همفری بوگارت) می چرخد. فیلم به خوبی بین عشق و جنگ تعادل برقرار می کند و داستانی فوق العاده تاثیرگذار خلق می کند.

All Quiet On the Western Front (1930)

All Quiet On the Western Front (1930)

بر اساس رمانی به همین نام، همه ساکت‌ها در جبهه غربی یکی از تکان‌دهنده‌ترین داستان‌های جنگ است – علی‌رغم این واقعیت که قهرمان‌ها آلمانی‌ها هستند.

در حالی که فیلم بر اساس قانون ساخته شده است (یعنی مقادیر محدودی از خشونت، رابطه جنسی و الفاظ رکیک نشان داده می شود)، چند صحنه‌ی تا حدی خشن وجود دارد.

Farewell to Arms (1957)

Farewell to Arms (1957)

مانند فیلم بالا، وداع با اسلحه بر اساس رمان نیمه اتوبیوگرافیِ ارنست همینگوی است که در سال 1929 منتشر شد. این داستان، یک سرباز جوان آمریکایی (راک هادسون) مستقر در ایتالیا را توصیف می کند که پس از مجروح شدن عاشق یک پرستار انگلیسی (جنیفر جونز) می شود.

Paths of Glory (1957)

Paths of Glory (1957)

یکی از فیلم‌های پررنگ‌تر در این فهرست، مسیرهای افتخار، داستان افسری (کرک داگلاس) است که از رهبری افرادش در حمله انتحاری به آلمانی‌ها خودداری می‌کند.

این یک فیلم ضد جنگ است که شامل صحنه‌های خشنی است که نه تنها میدان نبرد را به تصویر می‌کشد، بلکه رفتار برخی از افسران با مردان و سربازان خود را نشان می‌دهد. این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی اول است.

The Lost Patrol (1934)

The Lost Patrol (1934)

فیلمی درباره یک گشت محکوم به فنا در صحرای بین النهرین است که توسط یک گروهبان (ویکتور مک لاگلان) هدایت می شود که نمی داند ماموریت آنها چیست. این فیلم نیز مانند Paths of Glory یک فیلم جنگی تکان دهنده است.

They Shall Not Grow Old (2018)

They Shall Not Grow Old (2018)

آنها نباید پیر شوند یک مستند درخشان درباره‌ی جنگ جهانی اول است، که پیتر جکسون (کارگردان سه گانه ارباب حلقه ها) فیلم اصلی جنگ را می گیرد و بیش از صد سال دیده نشده باقی می‌ماند و شاهکاری خلق می کند که به نظر می رسد در زمان حال با فناوری مدرن فیلمبرداری شده است. این مستند از بهترین فیلم های جنگ جهانی اول محسوب می شود.

منبع: CompassClassroom

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 10 =