کوین اسپیسی در دادگاه لندن از هر 9 اتهام آزار جنسی تبرئه شد

کوین اسپیسی در دادگاه

بازیگر آمریکایی پس از چهار هفته محاکمه از 9 اتهام تبرئه شد. کوین اسپیسی در دادگاه لندن در حالی که هیئت منصفه حکم بی گناهی را اعلام کرد اشک می ریخت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 کوین اسپیسی در دادگاه لندن بی گناه تشخیص داده شد. پس از 12 ساعت و 26 دقیقه مشورت، هیئت منصفه بازیگر آمریکایی برنده اسکار را با اکثریت از 9 اتهام که بین سال های 2004 تا 2013 در زمانی که در تئاتر اولد ویک لندن به ارتکاب آن متهم شده بود، تبرئه کرد.

کوین اسپیسی در دادگاه روز چهارشنبه در حال تولد 64 سالگی خود را جشن می گرفت. شروع به گریه کرد و قبل از پاک کردن اشک هایش  از 9 مرد و سه زن عضو هیئت منصفه تشکر کرد. او گفت “که از هیئت منصفه بسیار سپاسگذارم که برای بررسی دقیق همه شواهد و همه حقایق قبل از تصمیم گیری خود وقت گذاشتند.”

اسپیسی در حالی که به سمت تاکسی منتظر می رفت. دوربین ها اطراف او را فرا گرفتند در حالی که برخی از مردم دست می زدند و تولد او را تبریک گفتند و یک زن فریاد زد: “ما تو را دوست داریم، کوین.”

کوین اسپیسی در دادگاه

محاکمه اسپیسی

در طول محاکمه چهار هفته ای، دادستان ها این بازیگر را یک “قلدر جنسی” توصیف کردند که به شدت سه نفر از مردان را مورد آزار جنسی قرار داده است تا جایی این افراد در اپارتمان او از حال رفته بودند. اسپیسی که با نام کامل خود کوین اسپیسی فاولر محاکمه شد. در شواهدی گفت که پرونده و شواهد و مدارک علیه او ضعیف است و این حوادث اگر اصلاً اتفاق افتاده باشد، توافقی بوده است.

اسپیسی به دادگاه گفت که سه نفر از چهار شاکی علیه او شکایت مدنی داشتند و آنها به بازرسان خصوصی مأموریت داده بودند که مدارک و صحبت های این سه نفر را بررسی کنند.

کوین اسپیسی در دادگاه

زندگی حرفه ای اسپیسی

اسپیسی که برنده اسکار بهترین بازیگر مرد در « American Beauty» (1999) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در « The Usual Suspects» (1995) شد. گفت زمانی که برای اولین بار در سال 2017 توسط بازیگر آنتونی رپ به تجاوز جنسی متهم شد، دنیای او منفجر شد.

اسپیسی گفت: “همه برای قضاوت من عجله می کردند” و افزود: “قبل از اینکه اولین سوال پرسیده شود یا پاسخ داده شود. شغلم را از دست دادم. شهرتم را از دست دادم. همه چیز را در یک روز از دست دادم.” او پس از آشکار شدن اتهامات از درام تلویزیونی « House of Cards» کنار گذاشته شد و از فیلم « All the Money in the World» کنار گذاشته شد.

رپ که در سال 1986 هنگامی که 14 ساله بود. اسپیسی را به انجام یک پیشروی جنسی ناخواسته متهم کرد. یک شکایت مدنی علیه این بازیگر در ایالات متحده اقامه کرد. اما سال گذشته این پرونده را باخت. اسپیسی به یکی از چندین نام برجسته در عرصه سرگرمی تبدیل شد که در جریان جنبش #MeToo با اتهامات سوء رفتار جنسی روبرو شد.

کوین اسپیسی در دادگاه

جنبش Me Too

Old Vic تحقیقاتی را آغاز کرد و در سال 2017 اعلام کرد که 20 اتهام جداگانه مبنی بر رفتار نامناسب دریافت کرده است. جای تعجب نیست که برای محاکمه یک ستاره هالیوود، هیئت منصفه لندن چندین اشاره به بازیگران و افراد مشهور همکار اسپیسی، از جمله وال کیلمر و جودی دنچ داشت، که دادگاه شنیده بود که از بازی تنیس روی میز با اسپیسی لذت می بردند.

دادگاه همچنین شواهدی را از التون جان خواننده و همسرش دیوید فرنیش شنید که به عنوان بخشی از دفاع از اسپیسی از طریق تماس ویدیویی از موناکو شهادت دادند.

پاتریک گیبس وکیل اسپیسی گفت که داشتن رابطه جرم نیست زیرا اکنون در سال 2023 هستیم نه در سال 1823.

منبع Reuters

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =