باکس آفیس: آواتار 2 هفتمین فیلم پرفروش تاریخ شد؛ شگفتی در افتتاحیه فیلم مگان

بر اساس گزارش باکس آفیس موجو، آواتار: راه آب برای چهارمین بار متوالی با 45 میلیون دلار درآمد از جمعه تا یکشنبه در صدر جدول باکس آفیس داخلی باقی ماند. زیرا درآمد جهانی این فیلم از 1.7 میلیارد دلار فراتر رفته و در حال رسیدن به میزان فروش مورد نظر جیمز کامرون است. هدف 2 میلیارد دلاری، این فیلم را به یکی از پردرآمدترین فیلم های تمام دوران تبدیل کرده است. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

افتتاحیه فیلم مگان

جایگاه اول باکس آفیس

آواتار: راه آب محصول دیزنی ساخته کامرون مجموعاً 516.8 میلیون دلار در داخل کشور به همراه 1.19 میلیارد دلار درآمد بین‌المللی به دست آورده است که این فیلم را در جایگاه هفتمین فیلم پرفروش تاریخ قرار داده است.

دنباله آواتار روز پنجشنبه از مرز 1.5 میلیارد دلار در سراسر جهان عبور کرد و از Top Gun: Maverick جلو افتاد و به پردرآمدترین فیلم اکران شده در سال 2022 تبدیل شد (دنباله Top Gun در سراسر جهان 1.48 میلیارد دلار درآمد داشته است).

The Way Of Water باعث شد فیلم های دنیای ژوراسیک و شیر شاه دیزنی که در سال 2019 با مجموع درآمد جهانی بیش از 1.6 میلیارد دلار هر کدام به ترتیب در رتبه‌های هشتم و نهم پرفروش ترین فیلم های تاریخ قرار داشتند، سقوط کنند. اما آواتار 2 همچنان پس از Spider-Man: No Way Home قرار دارد. (که 1.9 میلیارد دلار درآمد داشت).

افتتاحیه فیلم مگان

آواتار اصلی

2.92 میلیارد دلار مجموع درآمد جهانی باکس آفیس برای آواتار اصلی است. که در سال 2009 اکران شد و طبق باکس آفیس موجو آن را به پردرآمدترین فیلم تاریخ تبدیل کرد.

پس از اکران فیلم آواتار 2 در ماه گذشته این فیلم توانسته با بازی های قوی در هفته های دوم، سوم و اکنون چهارم، شتاب قوی خود را در باکس آفیس حفظ کند و همچنان در صد جدول باقی بماند. کامرون در مصاحبه ای در روز جمعه گفت که انتظار دارد این فیلم «در چند روز آینده» به 2 میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی برسد. و از نقطه «شکست» خود عبور کند.

دنباله آواتار یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌هایی است که تا به حال ساخته شده است. با بودجه‌ای حدود 350 میلیون دلار یا بیشتر، و کامرون گفته بود که باید به یکی از پردرآمدترین فیلم‌های تمام دوران تبدیل شود تا از شکست نجات پیدا کند و به سود دهی برسد. با این حال، بودجه گزاف The Way Of Water شامل هزینه فیلمبرداری سومین فیلم آواتار و توسعه فیلمنامه فیلم چهارم و پنجم نیز می شود که می تواند فیلم های بعدی این مجموعه را سودآورتر کند.

افتتاحیه فیلم مگان

افتتاحیه فیلم مگان

پس از فیلم آواتار 2، در روز جمعه یونیورسال افتتاحیه فیلم مگان در ژانر ترسناک را پیش رو داشت که با فروش 30.2 میلیون دلار در جایگاه دوم باکس آفیس آخر هفته ایالات متحده قرار گرفت. با توجه به اینکه صحنه رقص مگان وایرال شده و مورد توجه طرفداران قرار گرفته، ممکن است این موضوع بر میزان فروش فیلم تاثیرگذار باشد.

عملکرد قوی M3GAN در باکس آفیس در آخر هفته بررسی شد. مگان افتتاحیه را با دریافت 94 درصد بازخورد مثبت از منتقدان درباره جمع‌آوری نقد Rotten Tomatoes همراه با امتیاز 79 درصد از مخاطبان آغاز کرد. طبق خبرهای سینمایی مووی 21 افتتاحیه فیلم مگان با توجه به اینکه بر اساس فروش بلیط در سالن های نمایش معمولی اکران شده است. می توان گفت حتی فروش بیشتر و چشمگیرتری نسبت به سایر فیلم ها داشته است. زیرا اکثر صفحه‌های Imax و فرمت پریمیوم همچنان دنباله آواتار را اکران می‌کنند.

.

لیست 10 فیلم برتر باکس آفیس:

Avatar: The Way Of Water (Week 4)

M3GAN (Week 1)

Puss in Boots: The Last Wish (Week 3)

A Man Called Otto (Week 2)

Black Panther: Wakanda Forever (Week 9)

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody (Week 3)

The Whale (Week 5)

Babylon (Week 3)

Violent Night (Week 6)

The Menu (Week 8)

منبع Forbes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =