جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران به چه صورت برگزار می شود؟

جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران

برای سازمان‌دهندگان جشنواره‌های فیلم پاییزی و استودیوهایی که برای اولین بار در تابستان برنامه‌ریزی می‌کنند. به نظر می‌رسد این سناریوی کابوس وار اعتصاب بازیگران هالیوود گریبان گیر آنها شده است. پس از مذاکرات قرارداد بین انجمن بازیگران SAG-AFTRA و اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) بدون توافق به پایان برسد و اعتصابات آغاز شد.

اتحادیه SAG-AFTRA اکنون فراخوان اعتصاب داده است. در روزهای گذشته رهبران SAG-AFTRA تشریح کردند که چگونه قوانین اعتصاب ممکن است بر تبلیغات و کمپین تأثیر بگذارد. یک منبع در مصاحبه ای گفت که تبلیغات پروژه‌های فیلم و تلویزیونی از شرکت‌های رقیب مجاز نخواهد بود. به این معنی که استعدادهای برتر نمی‌توانند روی فرش قرمز ونیز و تورنتو راه بروند یا در کمپین‌های Emmy For Your Consideration شرکت کنند. مشخص نیست سرنوشت جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران چگونه پیش خواهد رفت.

نماینده جشنواره فیلم ونیز که از 30 اوت تا سپتامبر برگزار می شود گفت: “ما امیدواریم طرفین به سرعت به توافق برسند زیرا این کار به نفع کل صنعت سمعی و بصری است.”

جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران

اکران فیلم های جدید

برگزارکنندگان جشنواره فیلم تورنتو به درخواست SAG-AFTRA برای اعتصاب تاریخ ساز واکنش نشان دادند و به احتمال غیبت بازیگران هالیوود برای تبلیغ فیلم اشاره کردند. این در صورتی است که توافقی بین اتحادیه ایالات متحده و استودیوهای بزرگ و پخش کننده ها تا روز افتتاحیه حاصل نشود.

سخنگوی TIFF در بیانیه‌ای گفت: ” تأثیر این اعتصاب بر صنعت و رویدادهای مختلف قابل انکار نیست. ما از شرکا و همکاران خود می خواهیم که گفتگوهای خود را از سر بگیرند. ما به برنامه‌ریزی برای جشنواره امسال ادامه می‌دهیم. به این امید که در هفته‌های آینده به یک راه حل سریع دست پیدا کنیم.”

اعتصاب در حال حاضر تأثیر خود را گذاشته است. یونیورسال عصر پنجشنبه به وقت محلی فرش قرمز اولین نمایش اوپنهایمر کریستوفر نولان در لندن را یک زودتر آغاز کرد تا ظاهراً به بازیگران ستاره‌ای که شامل کیلین مورفی، رابرت داونی جونیور، مت دیمون، امیلی بلانت و فلورنس پیو می‌شوند، اجازه دهند در مراسم فرش قرمز فیلم حضور داشته باشند. تماس عکس و مصاحبه‌های آن‌ها قبل از اعلام رسمی اعتصاب SAG-AFTRA ثبت شد.

بازیگران حضور کوتاهی داشتند اما قبل از نمایش فیلم آنجا را ترک کردند تا به تماشاگران لندنی بگویند در حال آماده شدن برای اعتصاب هستند. نمایش‌های آتی، از جمله فرش قرمز برنامه‌ریزی شده اوپنهایمر در نیویورک در 17 جولای احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران

جشنواره های فیلم

اما اخبار مربوط به خروج قریب‌الوقوع، تیم‌های تبلیغاتی و بخش‌های بازاریابی را به تکاپو انداخت تا برنامه‌های اضطراری برای فصل آینده جشنواره پاییز را مشخص کنند. جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران نزدیکترین رویدادی است که تحت تاثیر این اتفاق قرار می گیرد. این جشنواره از 30 آگوست آغاز می‌شود. و جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو از 7 سپتامبر آغاز می‌شود. دو سکوی پاییزی برای عناوین استودیوهای مستقل و تخصصی بزرگ و استریمر هستند.

یکی از مدیران تبلیغاتی کهنه کار خاطرنشان می کند: «فکر نمی کنم اعتصاب باعث شود تغییر در روند جشنواره ایجاد شود. جشنواره ونیز قبلاً آن دعوت نامه ها را ارسال کرده است. سازندگان فیلم قبلاً پذیرفته اند. اما اگر جشنواره ونیز با اعتصاب بازیگران به درستی برگزار نشود وبازیگران نتوانند شرکت کنند و نتوانند تبلیغاتی انجام دهند. رویداد بسیار متفاوتی را شاهد خواهیم بود.”

اعتصاب نویسندگان تأثیر چندانی بر فرش قرمز در کن نداشت و حتی کارگردانان نویسنده مانند وس اندرسون و مارتین اسکورسیزی توانستند در آن شرکت کنند و پروژه‌های استودیویی خود را در مقام کارگردان تبلیغ کنند. اما اگر اعتصاب SAG-AFTRA به این معنی باشد که استعدادهای برتری مانند Zendaya  نتواند در تبلیغات بین‌المللی شرکت کند و فیلم جدید خود را اکران کنند، همه چیز تغییر پیدا می کند.

اعتصاب بازیگران آمریکایی به هر شکلی که باشد، جشنواره‌های ونیز یا تورنتو را از مسیر خارج نمی‌کند. هر دوی این رویدادها همیشه برای بخش عمده‌ای از ترکیب‌های خود به تولیدات بین‌المللی متکی بوده‌اند. فیلم‌های اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای جنوبی، بدون توجه به این موضوع اکران خواهند شد.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =