باکس آفیس: افتتاحیه آواتار 2 با فروش 435 میلیون دلار

افتتاحیه آواتار 2

افتتاحیه آواتار 2 با فروش داخلی نسبتا خوب همچنان نتوانسته انتظارات را برآورده کند. فروش آن در سطح جهانی به 435 میلیون دلار رسید. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

«آواتار: راه آب» ساخته جیمز کامرون با افتتاحیه 134 میلیون دلار در صدر باکس آفیس داخلی قرار گرفت که کمتر از حد انتظار است. اما همچنان رقم قابل توجهی است.

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 حتی استودیوهای رقیب بر این باورند که افتتاحیه آواتار 2 در طول تعطیلات و پخش آن تا سال 2023 به لطف بازیگران و کارگردان ممتاز فروش خوبی خواهد داشت. پیش فروش بلیت ها نیز در این هفته شروع می شود.

در خارج از کشور با افتتاحیه آواتار 2 فروش آن در سطح جهانی 435 میلیون دلار رسید که در میان بهترین نمایش‌های دوران همه گیری کرونا قرار گرفت. برای تولید آواتار 2 حدود 350 تا 400 میلیون دلار هزینه شده که این فیلم را به یکی از گران ترین فیلم های تاریخ مدرن هالیوود تبدیل کرده است. در مصاحبه های قبلی برای تبلیغ دنباله فیلم های آواتار، کامرون نشان داد که برای دست یابی به موفقیت باید در حدود 2 میلیارد دلار از نمایش فیلم درآمد کسب کند.

با شروع آخر هفته و پس از افتتاحیه آواتار 2 پیش بینی ها نشان می دهد که اکران فیلم 150 تا 175 میلیون دلار در داخل و 450 تا 550 میلیون دلار در سطح جهانی به دست خواهد آورد. در خارج از کشور این فیلم به سینمای چین نیزراه پیدا کرد و در آنجا نیز اکران شد.

اگرچه شیوع COVID-19 تأثیر زیادی بر باکس آفیس در آن کشور دارد. اما آواتار 2 به فروش 57.1 میلیون دلار دست پیدا کرد.

افتتاحیه آواتار 2

مدت زمان پخش آواتار 2

چالش بزرگ دیگر مدت زمان فیلم است که حدود سه ساعت و 12 دقیقه می باشد. این مدت زمان ط.لانی برای تماشاگران سنگین  است و در عین حال به این معنی است که سانس های کمتری در سینما برای اکران وجود دارد.

اولین فیلم آواتار در دسامبر 2009 با دلار 77 میلیون دلاری اکران شد. آواتار 1 در باکس آفیس در سراسر جهان با 2.92 میلیارد دلار از فروش بلیت به دست آورد. البته این میزان فروش شامل اکران مجدد هم می شود.

افتتاحیه آواتار 2 در میان معدود فیلم‌های هالیوودی است که از زمان شیوع کووید-19 تاکنون 100 میلیون دلار در اکران به دست آورده است. یکی دیگر از پرفروش‌ترین فیلم‌ها مربوط به تام کروز Top: Gun Maverick است که در اوایل سال جاری با فروش 126.7 میلیون دلاری در داخل کشور و در راه رسیدن به مبلغ خیره کننده 1.49 میلیارد دلار در سراسر جهان بود.

سینماهای آی مکس در 80 بازار، 48.8 میلیون دلار از مجموع فروش جهانی 435 میلیون دلاری را به دست آوردند.

افتتاحیه آواتار 2

اکران آواتار 2

با صحبت از افتتاحیه جهانی راه آب سومین نمایش بزرگ جهان در دوران همه گیری آغاز شد. با مقایسه بازارهای مشابه، 301 میلیون دلار افتتاحیه بین المللی فیلم 82 درصد جلوتر از Top Gun: Maverick، 42 درصد جلوتر از Jurassic World: Dominion، 78 درصد از Avatar و فقط 24 درصد از Spider-Man: No Way جلوتر بود.

کامرون بعدازظهر یکشنبه در توییتی نوشت: «از همه کسانی که قبلاً سفر به پاندورا را انجام داده‌اند متشکرم.»

تونی چمبرز مدیر پخش دیزنی در مصاحبه ای با هالیوود ریپورتر اضافه کرد: “ما یک فیلم عالی داریم. ما تبلیغات شفاهی خوبی را انجام داده ایم و آینده روشنی پیش روی خود داریم.”

کامرون The Way of Water را در کنار شریک قدیمی خود در Lightstorm، Jon Landau تولید کرد. در این فیلم زوئی سالدانیا، سم ورثینگتون، سیگورنی ویور و استیون لانگ به ایفای نقش می پردازند. همچنین کیت وینسلت نیز جزء بازیگران جدید این مجموعه است. فیلم بر شخصیت ورثینگتون و سالدانیا تمرکز دارد. داستان آواتار 2 یک دهه پس از نسخه اصلی شروع می شود و در مورد خانواده خانواده سالی است.

در آمریکای شمالی «راه آب» در تمام گروه‌های سنی مورد توجه قرار گرفته است. اما مردان با آمار (57 درصد) آمار بیشترین بینندگان را به خود اختصاص دادند.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 8 =