بهترین انیمه های سینمایی برای شروع؛ ورود به دنیای انیمه

ورود به دنیای انیمه

برخلاف سریال‌های انیمه ای، فیلم‌های انیمه می‌توانند طرحی منحصر به فرد را ترسیم کنند. آنها می‌توانند در کمتر از سه ساعت داستانی دل‌انگیز را روایت کنند. با معرفی انیمه های سینمایی برای شروع و ورود به دنیای انیمه ها، با مووی 21 همراه باشید.

در حالی که ده‌ها سریال انیمه ای هر ساله به نام‌های معروف تبدیل می‌شوند، فیلم‌های انیمه ای مستقل معمولاً مورد توجه قرار می‌گیرند. چندین فرنچایز انیمه یک فیلم در این لیست قرار دارند، و آن‌ها اغلب به پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس تبدیل می‌شوند.

فیلم های انیمه ای می توانند طرحی منحصر به فرد را ترسیم کنند و در کمتر از سه ساعت داستانی دلچسب را روایت کنند. برای طرفداران انیمه های جدید، راحت تر است که از فیلم ها شروع کنند. به هر حال، بر خلاف یک سریال، فیلم ها را می توان به راحتی در یک بار، تماشا کرد.

10/10

Weathering With You

Weathering With You

Weathering With You یک فیلم انیمیشنی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی و نویسندگی ماکوتو شینکای است. آب و هوا با تو، داستان یک پسر دبیرستانی را دنبال می کند که از زندگی روستایی خود به توکیو فرار می کند. در آنجا با دختر یتیمی که قدرت کنترل آب و هوا را دارد دوست می شود.

پس از انتشار، Weathering With You نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد. این فیلم به خاطر انیمیشن زیبا و داستان پردازی جذابش مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم توانست توکیو را برای کسانی که هرگز این شهر را ندیده اند زنده کند و تماشای آن را برای طرفداران انیمه واجب کند.

9/10

Spirited Away

Spirited Away

Spirited Away یکی از محبوب ترین فیلم های استودیو جیبلی است. این فیلم که در سال 2001 اکران شد، داستان چیهیرو اوگینوی ده سا‌له ای است که وارد دنیای کامی شد‌ه است. پس از اینکه والدینش به خوک تبدیل شدند، چیهیرو شروع به کار در یک حمام می کند تا خود و والدینش را از این دنیای جدید رها کند.

Spirited Away اغلب به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های سا‌خته شد‌ه در نظر گر‌فته می شود. این فیلم به دلیل داستان جذابش که هم برای بچه ها و هم برای بزرگسالان لذت‌بخش است، مورد تحسین جهانی قرار گرفت. حتی در هفتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار برنده اسکار بهترین انیمیشن بلند شد.

8/10

Perfect Blue

Perfect Blue

برای کسانی که فیلم‌هایی را ترجیح می‌دهند که درک آن نیاز به تفکر دارد، پرفکت بلو بهترین فیلم برای تماشا است. پرفکت بلو داستان میما کیریگو، یک آیدل سابق ژاپنی را دنبال می کند که از موسیقی کناره‌گیری کرد تا بازیگر شود. سپس او قربانی تعقیب می شود. با وقوع قتل های وحشیانه در اطراف او، او شروع به زیر سوال بر‌دن احساس واقعیت خود می کند.

پرفکت بلو فیلمی است که در مورد مرز مبهم بین فانتزی و واقعیت صحبت می کند. این یک فیلم هیجان انگیز با مضامین روانشناختی است که فرهنگ پاپ را بررسی می کند. به کارگردانی ساتوشی کن افسانه‌ای، داستان عمیق آن سال‌ها در صنعت انیمه اثر گذا‌شته است.

7/10

The Boy And The Beast

The Boy And The Beast

The Boy And The Beast در سال 2015 اکران شد. این فیلم درباره رن نه ساله ای است که به تازگی مادرش را از دست داده است. پسر تازه یتیمی که در خیابان های شیبویا زندگی می کند، ناگهان به دنیایی با جانوران خارق العاده می لغزد. او سپس توسط مرد خرسی کوماتتسو بزرگ می شود که او را به عنوان شاگرد می پذیرد.

The Boy And The Beast برای کسانی که عاشق آثار هری پاتر و استودیو جیبلی هستند بسیار مناسب است، زیرا از عناصر فانتزی با انیمیشن های سبک استفاده می کند. این یک داستان هیجان‌انگیز در دوران بلوغ است که از عناصر مورد علاقه انیمه استفاده می‌کند: موجودات ماوراء طبیعی، صحنه‌های جنگی شدید و شخصیت‌های نادرست.

6/10

The Tale Of Princess Kaguya

The Tale Of Princess Kaguya

The Tale Of Princess Kaguya در سال 2013 منتشر شد. این فیلم شاهزاده خانم کاگویا، پوره کوچکی است که در یک ساقه بامبو یافت می شود و تبدیل به یک بانوی جوان زیبا می شود و خواستگاران را چپ و راست به خود جذب می کند. در پاسخ به این، کاگویا خواستگاران خود را برای انجام کارهای تقریباً غیرممکن می فرستد تا عشق خود را ثابت کنند.

اگرچه هنر آبرنگ فیلم ممکن است آن را ساده به نظر برساند، اما The Tale Of Princess Kaguya در واقع به موضوعات فمینیسم و ​​محدودیت زنان می پردازد. همچنین در مورد اینکه استانداردهای زیبایی چقدر می تواند پوچ باشد صحبت می کند. این فیلم دارای روایتی عمیق است که بینندگان انیمه مطمئناً آن را دوست خواهند داشت.

5/10

The Anthem Of The Heart

The Anthem Of The Heart

The Anthem Of The Heart در سال 2015 منتشر شد. این فیلم درباره جون ناروسه است که پس از افشای خیانت پدرش در کودکی خود را به دلیل متلاشی کردن خانواده اش سرزنش می کند. او سپس توسط یک پری تخم مرغ ناشناس مورد نفرین قرار می گیرد که صدایش را از دست بدهد تا دیگر نتواند با کلماتش به دیگران صدمه بزند.

طرفداران سریال Anohanaand Toradora! خوشحال خواهند شد که بدانند تیم خلاقی که روی آن کار کرده اند، روی The Anthem Of The Heart نیز کار کرده اند. این فیلم دارای شخصیت‌های خوش‌نویس و داستانی است که بینندگان انیمه از آن لذت خواهند برد.

4/10

A Silent Voice

A Silent Voice

A Silent Voice در سال 2016 منتشر شد. در این فیلم، دانش آموز ناشنوایی به نام شوکو نیشیمیا بی رحمانه توسط همسالانش مورد آزار و اذیت قرار می گیرد که منجر به نقل مکان او به مدرسه جدیدی می شود. سال ها بعد، یکی از قلدرهایی که اذیتش می کردند، شویا ایشیدا، ناامید است و می خواهد که گذشته را جبران کند. این انیمه سینمایی برای شروع بسیار پیشنهاد می شود.

A Silent Voice همراه با داستان دل انگیزش، موضوعات عمیقی مانند قلدری، سلامت روان، ناتوانی و بخشش را پوشش می دهد. این فیلم اشک آور است، زیرا به موضوعاتی می پردازد که در فیلم های انیمیشن نسبتاً غیر معمول هستند. این یک فیلم انیمیشنی فوق العاده است که هر طرفدار انیمه ای حداقل یک بار باید آن را تماشا کند.

3/10

NiNoKuni

NiNoKuni

NiNoKuni در سال 2019 منتشر شد. این فیلم دوستان دبیرستانی یوو و هارو را دنبال می کند که از دنیای واقعی به یک دنیای فانتزی سفر می کنند. در آنجا، آنها برای نجات دوست خود کوتونا، که زندگی اش در خطر است، وارد ماجراجویی می شوند.

NiNoKuni یکی از معدود فیلم های استودیو جیبلی است که توسط هایائو میازاکی نوشته نشده است. این فیلم به دلیل تنوع نژادی بازیگران، گرافیک بازی مانند و داستان گویی عمیق خود متمایز است. این عنوان ممکن است برای برخی آشنا باشد، زیرا NiNoKuni نیز یک فرنچایز محبوب بازی های ویدیویی است.

2/10

Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop یک فیلم انیمیشنی اسلایس آف لایف است که در سال 2021 منتشر شد. داستان فیلم، داستان عشقی بین دو نفر را دنبال می‌کند که پس از ملاقات با یکدیگر در یک مرکز خرید، برای برقراری ارتباط مشکل دارند. یویی که با نام چری شناخته می شود، فقط می تواند با نوشتن هایکوس صحبت کند، یوکی که با نام اسمایل شناخته می شود، ماسکی برای پوشا‌ندن دهان خود می زند. این انیمه سینمایی برای شروع بسیار عالی است.

طرفداران جدید انیمه که خواهان یک فیلم عاشقانه دلگرم کننده هستند، باید یک ساعت به Words Bubble Up Like Soda Pop زمان بدهند. همانطور که چری و اسمایل بر ناامنی های خود غلبه می کنند، خود را به روی امکان عشق باز می کنند. این یک فیلم عالی برای کسانی است که به دنبال چیزی برای هضم آسان در یک بار دیدن هستند.

1/10

Ocean Waves

Ocean Waves

امواج اقیانوس در سال 1993 توسط استودیو جیبلی منتشر شد. این فیلم یک مثلث عشقی بین دوستان خوب، تاکو موریساکی و یوتاکا ماتسونو را دنبال می‌کند، پس از اینکه یک دانش‌آموز دختر جدید به نام ریکاکو موتو از توکیو به مدرسه آنها در کوچی منتقل می‌شود.

موضوع اصلی در امواج اقیانوس نوستالژی است. این فیلم توسط تیم جوان استودیو جیبلی تولید و انیمیتد شد‌ه است. به عنوان یک گروه از انیماتورهای جوان، واضح است که امواج اقیانوس از تاکو موریساکی و نحوه کنار آمد‌ن او با احساسات و گذشته خود به عنوان راهی برای خداحافظی با دوران کودکی خود استفاده کردند. این انیمه سینمایی برای شروع بسیار عالی است.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 3 =