رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال 1976

بهترین فیلم های سال 1976

سال 1976 به ویژه در تاریخ سینما قابل توجه است زیرا باعث ایجاد تعدادی از گرایش های جدید فیلمسازی و دیدگاه های سینمایی بدیع شد که همچنان تأثیر قابل توجهی بر جامعه مدرن دارد. این سال پر از فیلم های متاثرکننده بود. با معرفی بهترین فیلم های سال 1976 همراه باشید.

10. The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth از بهترین فیلم های سال 1976

مردی که به زمین افتاد داستان یک بیگانه (دیوید بووی) را دنبال می کند که به زمین می رسد تا برای سیاره در حال مرگش آب به دست آورد. او یک تجارت پیشرفته و موفق از نظر فناوری را برای ایجاد یک فضاپیما برای انتقال آب ایجاد می کند. با این حال، هنگامی که دولت او را رهگیری می کند، برنامه های او به خطر می افتد.

9. The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales از بهترین فیلم های سال 1976

The Outlaw Josey Wales داستان خوزی ولز (کلینت ایستوود)، یک کشاورز میسوری است که در طول جنگ داخلی، شاهد کشته شدن خانواده خود توسط سربازان اتحادیه است. سپس ولز به دلیل تمایل به انتقام به یک گروه چریکی کنفدراسیون می پیوندد و به عنوان یک تفنگچی ترسناک شناخته می شود.

فیلم The Outlaw Josey Wales یک اثر سرگرم‌کننده است که باید بیشتر از اینها به آن پردا‌خته شود. این اثر از بهترین فیلم های سال 1976 است.

8. The Last Tycoon

The Last Tycoon از بهترین فیلم های سال 1976

The Last Tycoon درباره‌ی مونرو استار (دنیرو) یک تهیه کننده فیلم است که ستاره نوظهوری در هالیوود دهه 1930 است. علاوه بر این، رودریگز (تونی کورتیس) و دیدی (ژان مورئو) دو بازیگر شناخته شده‌ای هستند که در جدیدترین فیلم او ظاهر می شوند که بدون شک در زمان اکران موفقیت بزرگی خواهد داشت.

دنیرو یک بار دیگر توانایی خود را در به دوش کشیدن بار احساسی یک صحنه نشان می دهد، و او در بسیاری از سکانس ها نقطه قوت فیلم است.

7. All the President’s Men

All the President’s Men از بهترین فیلم های سال 1976

همه مردان رئیس جمهور به تحقیقات دو خبرنگار واشنگتن پست (با بازی داستین هافمن و رابرت ردفورد) می پردازد که در مورد بحران مشهور واترگیت گزارش تهیه می کنند.

All the President’s Men یک داستان کلاسیک در ژانر روزنامه نگاری و هالیوود جدید است. بازیگران این اثر به خوبی در نقش های خود ظاهر می شوند.

6. The Tenant

The Tenant از بهترین فیلم های سال 1976

Tenant بر روی یک کارمند پرونده لهستانی تمرکز دارد که وارد یک ساختمان آپارتمان عجیب و غریب در پاریس می شود و خانه زنی را که پس از بیرون افتادن از حال رفته است، می گیرد.

مستاجر یکی از دست‌کم گرفته‌شده‌ترین آثار پولانسکی است که یک تریلر روان‌شناختی درباره پارانویا و هویت‌های دوگانه است. این اثر علیرغم دریافت نقدهای منفی پس از اکران، از آن زمان به جایگاه کلاسیکی دست یافته است. مستاجر یکی از بهترین فیلم های سال 1976 است

5. Network

Network از بهترین فیلم های سال 1976

وقتی یک مجری کارکشته، هوارد بیل (پیتر فینچ) تنزل رتبه پیدا می کند، به تماشاگران می گوید که در آخرین پخش خود دست به خودکشی خواهد زد.

شبکه فیلمی است که چندین مفهوم مدرن را منتقل می‌کند که به‌طور باورنکردنی پیش‌بینی‌کننده‌ی زندگی امروز ما هستند.

4. The Omen

The Omen از بهترین فیلم های سال 1976

فیلم The Omen بر روی دیمین تورن (هاروی استفنز) تمرکز دارد، کودک خردسالی که بدون اطلاع مادرش، در بدو تولد توسط پدرش پس از مرگ فرزند واقعی آنها، جایگزین شد. آنها به زودی متوجه می شوند که دیمین در واقع همان دجال است زیرا مجموعه ای از حوادث غیرقابل توضیح و قتل های وحشتناک در اطراف آنها اتفاق می افتد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های ترسناک دهه ۲۰۰۰

The Omen یک فیلم موفق است که استانداردهای فیلم های ترسناک را تغییر داد و به یک موفقیت فوق العاده تبدیل شد. این اثر از بهترین فیلم های سال 1976 است.

3. Carrie

Carrie از بهترین فیلم های سال 1976

کری بر شخصیت اصلی با بازی سیسی اسپیسک متمرکز است که علیرغم آزار و اذیت و طرد شدن توسط همسالانش، توانایی‌های تله‌کینتیک دارد. او سپس وقتی که اکیپ محبوب مدرسه شوخی بی‌رحمانه‌ای را با او انجام می‌دهند، از قدرت خود برای تأثیر مرگبار در جشن رقص دبیرستان استفاده می‌کند.

کری تأثیر زیادی بر فرهنگ عامه داشته است و نشریات متعدد آن را یکی از بهترین فیلم های ترسناک تاریخ می دانند. علاوه بر این، این اثر از بهترین فیلم های سال 1976 است.

2. Rocky

Rocky از بهترین فیلم های سال 1976

راکی که به عنوان اولین قسمت از فرنچایزی به همین نام عمل می‌کند، داستان شخصیت اصلی را دنبال می‌کند. راکی با بازی سیلوستر استالونه، یک بوکسور ضعیف اهل یک شهر کوچک است، که به او فرصت داده می‌شود تا با آپولو کرید (کارل وترز)، قهرمان سنگین‌وزن رقابت کند.

داستان مردی که پتانسیل و عشق زندگی‌اش را پیدا می‌کند، داستانی است که هرگز از مد نمی‌افتد. استالونه همچنین یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ را با بازی دل‌انگیز و دوست‌داشتنی خود خلق می‌کند که بازتابی از زندگی خودش است.

1. Taxi Driver

Taxi Driver از بهترین فیلم های سال 1976

راننده تاکسی داستان یک تفنگدار سابق تنها، تراویس بیکل (رابرت دنیرو) را دنبال می کند که برای شغل راننده تاکسی درخواست می کند به این امید که کار در شب به او کمک کند بی خوابی اش را برطرف کند.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال ۱۹۸۱

رادیکال ترین تفسیر سینمای آمریکا از دهه 1970 را می توان در شاهکار اسکورسیزی از بیگانگی، خشم و هراس شهری یافت. این اثر از ضروری ترین آثاری است که باید تجربه کنید.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یازده =