رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال 1977

بهترین فیلم های سال 1977

سال 1977 سال عجیبی برای سینما بود. شاید فیلم های این سال به اندازه سال‌های دیگر اکران بزرگ و کلاسیک نداشته باشد، اما حداقل یک فیلم را که مدت‌ها پیش در کهکشانی دور و دراز اتفاق می‌افتد را در خود جای داده بود که می‌توان آن را یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فیلم‌های تمام دوران‌ها در نظر گرفت. با این حال، با معرفی بهترین فیلم های سال 1977 همراه مووی 21 باشید.

10. Saturday Night Fever

Saturday Night Fever از بهترین فیلم های سال 1977

تب شنبه شب بیشتر به خاطر یکی از تحسین‌شده‌ترین و نمادین‌ترین اجراهای جان تراولتا شنا‌خته می‌شود، زیرا او نقش مرد جوانی از طبقه‌ی کارگری را بازی می‌کند که بیشتر آخر هفته‌هایش را به نوشیدن و رقصیدن می‌گذراند و بسیاری از روزهای هفته‌اش را با خانواده و همکارانش درگیر است. این فیلم از بهترین فیلم های سال 1977 است.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سال ۱۹۸۶

9. Eraserhead

Eraserhead از بهترین فیلم های سال 1977

تقریباً تمام فیلم‌های دیوید لینچ را می‌توان عجیب و غریب طبقه‌بندی کرد، اما تعداد کمی به اندازه اولین فیلم بلند او، Eraserhead، وارد قلمروی بسیار عجیب و غریب می‌شوند. در بطن داستان خود، مرد جوانی را دنبال می‌کند که فرزندش در نهایت بسیار عجیب و غریب و غیرانسانی می‌شود، و فیلم تمام راه‌هایی را که برای مراقبت از کودک تلاش می‌کند را نشان می‌دهد.

این نوع از فیلم‌های ترسناک سورئال و روان‌شناختی احتمالاً برای همه مناسب نیست، اما کسانی که این ژانر را در دوست دارند، باید Eraserhead را ببینند، البته اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند.

8. Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind از بهترین فیلم های سال 1977

داستان در این فیلم، مردی را دنبال می‌کند که پس از برخورد با یک بشقاب پرنده به طرز خطرناکی شیفته یوفو می‌شود و این باعث ایجاد تنش در زندگی خانوادگی او می‌شود. این اثر یک نوع داستان علمی-تخیلی پایه‌دارتر از آنچه معمولاً در فیلم‌های پرفروش دیده می‌شود، است، اما هنوز هم تماشاگران زیادی دارد. این اثر به کارگردانی استیون اسپیلبرگ یکی از بهترین فیلم های سال 1977 بود.

7. Suspiria

Suspiria از بهترین فیلم های سال 1977

هرچه کمتر نگران طرح و داستان دقیقی در Suspiria باشید، بهتر است. از نظر فنی، این فیلم در مورد زن جوانی است که متوجه می شود ممکن است نوعی وحشت ماوراء طبیعی در کمین مدرسه رقص معتبری باشد که به تازگی به آن ملحق شد‌ه است. وقتی به نظر می‌رسد که او به حقیقت نزدیک‌تر می‌شود، همه چیز شدت می‌گیرد و در نهایت، پایان فیلم مغزتان را منفجر می‌کند! این اثر از آن دسته فیلم هایی است که تماشای آن به تنهایی بسیار پیشنهاد می‌شود.

6. House

House از بهترین فیلم های سال 1977

بسیار خب، به همان اندازه که فیلم سوسپریا عجیب بود، هاوس حتی عجیب‌تر و غیرقابل درک‌تر است. این فیلم ترکیبی از ژانرهای کمدی، پوچ گرایی و ترسناک است.

مطلب مرتبط: فیلم های Evil Dead؛ از بدترین تا بهترین

این فیلم در مورد گروهی از جوانان در یک خانه دورافتاده است، و موجودات ماوراء طبیعی مختلف که به محض حضور در آنجا آنها را عذاب می دهند. همانطور که به نظر می رسد، این قضیه همیشه در فیلم های ترسناک اتفاق می افتد. اما این اثر تجربه‌ی متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد.

5. 3 Women

3 Women از بهترین فیلم های سال 1977

3 Women یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های رابرت آلتمن است که با توجه به شهرت و قوام خلاقانه او در طول دهه‌ها کار حرفه‌ای، مطمئناً چیزی برای ارائه دارد. داستان فیلم دو زن را دنبال می‌کند که از طریق کارشان با هم آشنا می‌شوند، هم خانه می‌شوند و سپس رابطه‌ای عجیب با یکدیگر دارند که ظاهراً شخصیت‌هایشان شروع به ادغام می‌کند.

این اثر یک درام روان‌شناختی است، هرچند روند بسیار کندی دارد، و یک فیلم معمایی است که بیشتر مشتاق سؤال پرسیدن است تا پاسخ دادن. جلوه‌های بصری و اجراهای بازیگران مجذوب‌کننده می‌باشد.

4. Sorcerer

Sorcerer از بهترین فیلم های سال 1977

فریدکین، کارگردان اثر، در اواخر دهه 1970، همانطور که در فیلم‌هایی مانند «ارتباط فرانسوی» و «جن‌گیر» نشان داده بود، در هنر پرخاش‌کردن بینندگان تسلط داشت، و جادوگر یکی دیگر از آثار کلاسیک‌ میخ‌کوب‌کننده و آندرریتد در میان آثار کارنامه‌ی هنری اوست.

3. The Ascent

The Ascent از بهترین فیلم های سال 1977

The Ascent که به راحتی در میان بهترین فیلم های روسی زبان در تمام دوران قرار می گیرد، یک فیلم قدرتمند، تاریک و جذاب ضد جنگ است. این داستان در طول جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و داستان دو سرباز شوروی را دنبال می کند که ماموریت خطرناکی را برای جستجوی غذا انجام می دهند، اما در راه با سربازان آلمانی روبرو می شوند. این اثر در میان بهترین فیلم های سال 1977 قرار دارد.

2. Annie Hall

Annie Hall از بهترین فیلم های سال 1977

وودی آلن با ساخت این فیلم در آن زمان به دلیل داشتن نگاهی تازه به ژانر رمانتیک-کمدی، بسیار پیشگام بود و چندین جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم را دریافت کرد. در بیشتر موارد، این فیلم یکی از فیلم‌هایی است که هنوز پابرجاست، و انکارناپذیر است که این اثر یکی از اکران های مهم دهه 1970 بود.

1. Star Wars

Star Wars از بهترین فیلم های سال 1977

جنگ ستارگان، بدون شک بهترین فیلم سال 1977 است. این اثر مقدمه‌ای بود برای آغاز جهانی که حول محور نیرو، نبردی ابدی بین خیر و شر، شمشیرهای نوری و… می‌چرخید.

احتمالاً دنباله‌ها از نظر وسعت و توانایی داستان‌سرایی یا حتی کیفیت از جنگ ستارگان 1977 پیشی گرفته‌اند، اما اگر این فیلم به خوبی کار نمی‌کرد، آنها نیز وجود نداشتند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =