رتبه‌بندی بهترین فیلم های رابین ویلیامز

بهترین فیلم های رابین ویلیامز

رابین ویلیامز بازیگر بی نظیری بود که خود را به عنوان یکی از بزرگترین کمدین های هالیوود با شخصیت های به یاد ماندنی از فیلم های نمادینی مانند علاالدین، قفس پرندگان و صبح بخیر، ویتنام تثبیت کرد. ویلیامز در نقش‌های مختلف، از فیلم‌های هیجان‌انگیز گرفته‌ تا درام‌های دل‌انگیزی مانند Dead Poets Society و The Fisher King، پرده نقره‌ایِ سینما را فتح کرد. از میان سینماتوگرافی گسترده‌ی او، مووی 21 به معرفی بهترین فیلم های رابین ویلیامز می پردازد. با ما همراه باشید.

10. The Birdcage (1996)

The Birdcage از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

آرماند یک مالک باشگاه میامی‌ای است که یک نمایش درگ با عنوان شریک زندگی اش آلبرت (ناتان لین) را مدیریت می کند. زمانی که پسرشان، وال (دان فاترمن) با دختر یک سناتور محافظه‌کار نامزد می‌کند، آرماند نقشه پسرش را برای متقاعد کر‌دن والدینش که خانواده‌ای سنتی هستند، عملی می کند.

قفس پرنده یک کمدی گستاخانه درباره این است که چگونه شباهت‌های بین افراد اغلب از تفاوت‌هایشان بیشتر است. در ابتدا، استیو مارتین قرار بود نقش آرماند را بازی کند در حالی که ویلیامز قرار بود نقش آلبرت را بازی کند، اما به دلیل درگیری های برنامه‌ریزیِ اثر، مارتین نتوانست این کار را انجام دهد. این اثر از بهترین فیلم های رابین ویلیامز است.

9. Dead Poets Society (1989)

Dead Poets Society از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

تاد (اتان هاوک) سال سوم خود را در یک مدرسه شبانه‌روزی تماماً پسرانه، یعنی آکادمی ولتون آغاز می کند. این مدرسه یک معلم انگلیسی جدید به نام جان کیتینگ را استخدام کرده است. این معلم غیرمتعارف شاگردانش را تشویق می کند که افق های دید خود را گسترش دهند و ذهن خود را به دنیایی فراتر از آموزه های سنتی آکادمی باز کنند.

ویلیامز یکی از اولین نقش های دراماتیک خود را در تراژدی پیروزمندانه، Dead Poets Society، ایفا کرد. قبل از انتخاب نقش الهام بخش جان کیتینگ، ستاره های دیگری مانند داستین هافمن، مل گیبسون و لیام نیسون نیز برای این نقش در نظر گر‌فته شد‌ه بودند. این فیلم دومین نامزدی اسکار ویلیامز را به ارمغان آورد و برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی شد.

8. The Fisher King (1991)

The Fisher King از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

جک لوکاس (جف بریجز)، دی جی سابق رادیو، پس از وادار شدن توسط یک تماس‌گیرنده اسلحه را به سمت گروهی از مردم بی‌گناه ببرد تا با سقوط خود از شهرت کنار بیاید. به نظر می رسد که زندگی جک به پایانش نزدیک می شود. او در طی قضایایی با پری آشنا می شود. این اثر از بهترین فیلم های رابین ویلیامز است.

7. Awakenings (1990)

Awakenings از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

دکتر مالکوم سایر، متخصص مغز و اعصاب، به طور گسترده با گروهی از بیماران در بیمارستانی در برانکس که در وضعیت کاتاتونیک هستند، کار کرده است. هنگامی که او این نظریه را مطرح می کند که آنها در حال تجربه یک نوع شدید از بیماری پارکینسون هستند، از طرف مافوق شکاک خود به او اجازه داده می شود تا آنها را با دارویی درمان کند که نتایج تلخ و شیرینی دارد.

Awakenings به کارگردانی پنی مارشال بر اساس داستان واقعی باورنکردنی دکتر الیور ساکس است که در دهه 1960 گروهی از بیماران مبتلا به بیماری خواب را درمان کرد. ویلیامز در نقش سایر که بر اساس ساکس سا‌خته شد‌ه است، در کنار رابرت دنیرو، جان هرد و ستاره سوپرانو، وینسنت پاستوره بازی می کند.

6. Moscow on the Hudson (1984)

Moscow on the Hudson از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

ولادیمیر یک نوازنده در سیرک مسکو است که در طول سفر به شهر نیویورک، از دست گردانندگان خود فرار می کند و علناً اتحاد جماهیر شوروی را محکوم می کند. ولادیمیر از ترس بازگشت به خانه، با یک وکیل مهاجرت (الخاندرو ری) آشنا می شود که به او کمک می کند تا شهروندی بگیرد و با زندگی جدید خود در آمریکا سازگار شود.

ویلیامز با یادگیری زبان روسی و نوا‌ختن ساکسیفون، که موضوعات آسانی برای تسلط نیستند، برای این نقش آماده شد. این فیلم از بهترین فیلم های رابین ویلیامز است.

5. World’s Greatest Dad (2009)

World's Greatest Dad از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

لنس کلیتون، معلم انگلیسی، کشف تکان‌دهنده‌ای می کند. او پی می برد که پسرش به طور تصادفی خود را کشته‌ است. و در تلاش برای فرار از یک رسوایی، یک یادداشت خودکشی جعلی می نویسد. پس از انتشار یادداشت در روزنامه مدرسه، عموم مردم متوجه مرگ دانش‌آموز می‌شوند که منجر به توجهی می‌شود که لنس همیشه می‌خواست، اما با افزایش فشار، او تلاش می‌کند تا دروغ های بیشتری به هم ببافد.

بزرگترین پدر جهان یک کمدی سیاه به نویسندگی و کارگردانی کمدین، بابکت گلدتویت است. با وجود اینکه این فیلم در گیشه شکست خورد، به دلیل طرح پرمخاطره‌اش و همچنین پرد‌اختن شجاعانه به سوژه‌های ناراحت‌کننده مورد تحسین قرار گرفت.

4. Good Morning, Vietnam (1987)

Good Morning, Vietnam از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

کمدین رادیویی، آدریان کرونوئر، به ویتنام فرستاده می‌شود تا کمک‌های طنزی را برای سربازان فراهم کند. در حالی که او در بین مخاطبان جدیدش محبوب است، افسر مافوق او، گروهبان سرگرد دیکرسون (J.T. Walsh) با کرونوئر سرگرم نمی‌شود. همانطور که دیکرسون سعی می کند کرونوئر را از میان بردارد، کرونوئر عاشق یک زن بومی می شود.

صبح بخیر، ویتنام اولین نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد را برای رابین ویلیامز به ارمغان آورد. این اثر از بهترین فیلم های رابین ویلیامز رده‌بندی می شود.

3. Insomnia (2002)

Insomnia از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

پس از قتل یک دختر نوجوان در آلاسکا، کارآگاه لس آنجلسی، ویل دومر (آل پاچینو) و شریک زندگی‌اش برای کمک به مقامات محلی در تحقیقات فرستاده می شوند. دومر در نهایت با یک مظنون روبرو می شود و به یک بازی روانی شدید فرستاده می شود که به تهدیدی برای وضعیت ذهنی این کارآگاه تبدیل می شود.

ویلیامز یکی از اولین نقش های منفی خود را به عنوان یک قاتل زنجیره‌ای در نئو نوآر کریستوفر نولان، بی خوابی، ایفا می کند. این نقش یک تفاوت شدید با شخصیت‌های کمدی و شاداب معمولی ویلیامز داشت.

2. Aladdin (1992)

Aladdin از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

علاالدین همیشه مجبور بوده در خیابان های آگرابا خرج خودش را در بیاورد و رویای زندگی مناسبِ یک پادشاه را در سر بپروراند. علاالدین پس از کشف یک جن قدرتمند، آرزو می کند شاهزاده‌ای شود و امیدوار است که شاهزاده یاسمین را تحت تأثیر خود قرار دهد. اما هنگامی که مشاور سلطان، جعفر، تهدید می کند که آگرابا را تصرف می کند، علاالدین و دوستانش مأموریت خطرناکی را برای نجات پادشاهی آغاز می کنند.

نقش جن از انیمیشن علاالدین یکی از نمادین ترین شخصیت های ویلیامز را نشان می دهد. این شخصیت یکی از بهترین فیلم های کارنامه هنری رابین ویلیامز را رقم زد.

1. Good Will Hunting (1997)

Good Will Hunting از بهترین فیلم های رابین ویلیامز

ویل هانتینگ (مت دیمون) یک نابغه است که به تازگی از زندان آزاد شده و موفق می شود به عنوان سرایدار در MIT شغلی پیدا کند. هنگامی که ویل یک مسئله ریاضی گسترده را حل می کند، پروفسور لامبو (استلان اسکارسگارد) به او کمک می کند تا به تمام پتانسیل خود برسد، اما پس از یک درگیری جزئی با پلیس، لامبو فقط در صورتی کمک خود را ارائه می دهد که ویل موافقت کند که به یک درمانگر مراجعه کند.

ویلیامز اولین و تنها جایزه اسکار خود را برای بازی در نقش دکتر شان مگوایر در فیلم ویل هانتینگ خوب دریافت کرد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =