لغو اکران Black Adam و 2 Black Panther در چین

Black Adam

انتظار می رود اکران دو فیلم ابرقهرمانی هالیوود یعنی 2 Black Panther و Black Adam در چین کنسل شوند.

به دلیل سیاست های سختگیرانه در چین و همچنین سانسور و کنترل مدوام محتوا، هالیوود در چین نسبت به گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است. اما نادیده گرفتن مستمر عناوین ابرقهرمانی درجه یک توسط قانون گذاران همچنان هزینه دارد.

اولین فیلم پلنگ سیاه در سال 2018 در چین 105 میلیون دلار به دست آورد. در حالی که فیلم های دوئین جانسون مانند آسمان خراش (98 میلیون دلار در چین) و هابز و شاو (201 میلیون دلار) فروش داشت.

تنظیم‌کننده‌های پکن به ندرت تصمیمات خود را در هنگام رد کردن مجوز یک فیلم خارجی برای نمایش در سینماهای محلی اعلام می کنند یا توضیح می‌دهند و استودیوها و طرفداران محلی را مجبور می‌کنند که منتظر بمانند. اما چندین منبع فعال در صنعت چین به هالیوود ریپورتر می گویند که اعتقاد بر این است که هر دو فیلم Black Panther 2 و Black Adam شانس کمی برای کسب تایید در این مرحله دارند.

Black Adam

ممنوعیت مارول در چین

 طبق اخبار سینما و تلویزیون مووی 21 بسیاری در صنعت فیلم پکن به این باور رسیده اند که یک ممنوعیت واقعی برای محصول مارول ایجاد شده است. دیگران تئوری های دقیقی را برای تحریم کردن فیلم های آمریکایی توسط چین ارائه داده اند. مانند فیلم های Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings و Eternals که به نظر می رسد چین در این فیلم ها تحقیر شده است.

یا فیلم Spider-Man: No Way Home این فیلم نمایش برجسته مجسمه آزادی بود. نمادی بسیار قوی از ارزش های سیاسی آمریکا.

برای Black Panther 2 همان نظریه ای که در تابستان در مورد Marvel’s Thor: Love and Thunder و Lightyear پیکسار اعمال شد، دوباره در جریان است. گویا سانسور فیلم ها به دلیل نمایش مختصر شخصیت های همجنس گرا باشد.

در گذشته استودیوهای هالیوودی برای راضی کردن سانسورچیان چین شخصیت‌های عجیب و غریب را از فیلم‌هایشان حذف می‌کردند. در مقابل این کار میلیون‌ها دلار درآمد بیشتر از فروش فیلم کسب کردند. قبل از تصاحب دیزنی، فاکس قرن بیستم تمام اشاره‌های مربوط به همجنس‌گرایی فردی مرکوری را از Bohemian Rhapsody حذف کرد تا بتواند سفر به چین را تضمین کند.

با این حال دیزنی اخیراً این موضع را اتخاذ کرده است که محتوای همجنس‌گرایان را برای راضی کردن سانسورچیان در مناطق بین‌المللی حذف نمی‌کند.

Black Adam

پلنگ سیاه 2

Wakanda Forever احتمالا در باکس آفیس جهانی بدون چین خوب عمل خواهد کرد. زیرا ارزیابی اولیه نشان می دهد که فروش داخلی 175 میلیون دلار یا بیشتر خواهد بود. اما بلک آدام از D.C می‌توانست برای افزایش رتبه در باکس آفیس از فروش در چین استفاده کند. این فیلم در سطح جهانی 321 میلیون دلار درآمد داشته است.

اما هزینه ساخت آن قبل از بازاریابی تقریباً 200 میلیون دلار بوده است. فیلم‌های اکشن قبلی جانسون از جمله Hobbs & Shaw (2019)، Skyscraper 2018 و Rampage 2018 درآمد قابل توجهی در چین نسبت به ایالت‌ها داشتند.

The Batman از برادران وارنر و دی سی تنها عنوان ابرقهرمانی ایالات متحده بود که در سه سال گذشته در چین منتشر شد. تا حد زیادی به دلیل ماهیت تاریک آن مجوز اکران گرفت. این فیلم 25.3 میلیون دلار فروش رفت.

یکی از مدیران سینمای چین به THR می‌گوید که شرکت آن‌ها امیدوار نیست که بلک آدام تاریخ اکران محلی را به نمایش بگذارد. کمبود اخیر محصول آمریکایی در اکران های چینی احتمالاً بیشترین آسیب را به زنجیره های سینمای محلی وارد کرده است.

Black Adam

نظریه اصلی ممنوعیت بلک آدام، حضور پیرس برازنان در فیلم در نقش شخصیت قهرمان کنت نلسون/دکتر فیت است. تقریباً دو سال پیش برازنان یک عکس قدیمی از خانواده خود در کنار دالایی لاما منتشر کرد. در حالی که تولد 85 سالگی این رهبر معنوی را تبریک گفت. دالایی لاما توسط پکن به عنوان یک جدایی طلب خطرناک تلقی می شود.

منبع Hollywoodreporter

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 17 =